poster

Das Wilde Leben

 • slovenský

  Na safari za šťastím

 • anglický

  Eight Miles High!

Komedie / Drama / Hudební / Životopisný

Německo, 2007, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  "Já jsem Uschi, a ty seš až po uši v hovnech"... i tak by se dalo charakterizovat každé nové seznámení německé krásky se zástupci mužské populace šedesátých a sedmdesátých let :-) Ke kráse však dlužno přičíst sice povrchní, zato ničím nespoutatelnou osobnost, na níž neplatila lákadla, pro která by jiná vraždila - nenechala se strhnout nikam, kam sama nechtěla, toužila jen plynout životem, poznávat svět a přijímat všechny rozkoše, které může nabídnout - její téměř nepřetržitá nahota svědčí o přirozenosti těchto tužeb. Tři mezníky příběhu mají vzestupnou diváckou atraktivitu, začátek svobodného života v berlínské komuně vyznívá nepřirozeně a němečtí hippies jsou tak ještě o stupeň směšnější, než ti ostatní, "stounovská" etapa trpí vědomím zkarikovaného Keitha Richardse i Micka Jaggera, na jejichž představitelích je znát, že by se sami nejraději neviděli a konečná cesta kolem světa je pak nejatmosféričtější částí filmu, prodchnutá exotikou, svobodou i příchuti smrti... Za Natalii Avelon i Uschi Obermaier zvedám výše, než snímku přísluší.(1.8.2013)

 • Sofia
  ***

  Bezesporu zajímavé téma (divoký život německé ikony 70. let Uschi Obermaier), ale bohužel průměrné zpracování typické pro německé filmy z posledních let. Všechny herecké výkony mi přišly jako pouhé karikatury, dialogy prázdné. Hlavní představitelka je sice nadpozemsky krásná, ale nervovala mě svým tónem hlasu a hysterickým výkonem (až po shlédnutí „making of“ na DVD jsem musela uznat, že byla fakt dobrá, protože skutečnou Uschi, která byla v dokumentu přítomna, ztvárnila do puntíku přesně). Pozitivně hodnotím hlavně soundtrack, který tomu celému dodal šťávu.(16.10.2008)

 • Radiq
  ****

  Bezpochyby Uschi byla krásná děva, ale taky pěkná děfka. Ale asi se najde jenom málo lidí, kteří by jí to nezáviděli. A Natalia Avelon se do její role naprosto hodila, protože je fakt krásná a nahá ještě víc. Jediné, co mi k ní nesedělo, byl tón hlasu, když mluvila anglicky, ale koho to sere? Mě ne! Jinak je to ale jeden z mnoha filmů, kde mi vůbec nevadí němčina. Děj je totiž mnohem zajímavjší, než honit myšlenky o jazyku, než honit, a myslet na jazyk... Zajímavé ale je, že jedinej důvod, proč bych na to koukl znovu, je právě ta neskrývaná nahota hlavní hrdinky. Jo a nesmím zapomenout pochválit song „Summer Wine“ - normálně by mě nebral, ale sem se hodí. Jo a napadla mě hláška z Pulp fiction: Já jsem Uschi! A ty seš až po uschi v hovnech!(9.11.2009)

 • Enšpígl
  ****

  Uschi mně svým chováním přišla jako píča, na druhou stranu z mužského pokolení tam byl doslova zástup krétenů, takže si všichni mohli podat ruce, což tak udělali a nezůstalo jen u rukou. Film je vyzrálej a ke konci už mě Uši ani moc nesrala naopak cítil jsem její pomalé duševní dospívání. To není nic proti tomu o čem snila, to bylo i hezký, ale to její chování bylo fakt jak od "obyvatelky" stáje v jzd. Film doprávází velmi dobrá muzika u který mně došlo jak staršně daleko jsme se vzdálil v dnešním světě skutečný svobodě.(26.8.2017)

 • Angelopul
  **

  Pro mě bohužel zklamání. Čekal jsem, že z filmu bude více vyzařovat duch doby. Konec šedesátejch, Komuna, vše bylo velmi zjednodušeně a naivně podáno. Svobodný život té doby, večírky, odpor ku konzervativní společnosti, vše bylo vyobrazeno tak schématicky a slabě, že jsem tomu prostě nevěřil. Samotný Stouni byli zahraný tak bídně, že místy působili až směšně. Film chvilkama nudí, nemá spád. O samotné Uschi Obermaier nám toho moc nepoví, krom toho, že byla povrchní, docela pěkná a že s chlapama celkem zametala. Nedovíme se ale nic o tom CO na ni vlastně bylo. Chlapi které hlavní hrdinka na své cesté potká pak působí jako tupci, kteří sou z ní úplně paf, není nám ale jasné proč. Film sice má několik silnějších momentů, úplně nakonec začne trochu fungovat, je to ale málo.(16.12.2008)

 • - Titulní píseň Summer Wine nazpívali představitelka hlavní hrdinky - Natalia Avelon a Ville Valo. (Richie666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace