Hans Petter (Nicolai Cleve Broch) nastoupí do speciální protidrogové jednotky. Vyrůstal sám se svojí matkou a měl bouřlivé dětství. Asi proto se ve službě chová velmi horlivě a to mu působí problémy. Často pracuje v přestrojení, kdy v různých klubech sbírá informace o drogových dealerech. Jednou večer se však v klubu Front setká s Mette, svou kamarádkou z dětství, která klub vede a má problém s drogami. Kvůli Mette se pustí do nebezpečné hry, která se mu však poněkud začne vymykat z rukou. (oficiální text distributora)

petero

HP je mladý člen tajnej protidrogovej jednotky. Má problém s nadriadenými pretože viac sa stará o dolapenie unikajúcich dealerov ako o bezpečné zaistenie okolia. Pri ďalšej akcii na vyhliadnutého dealera v miestnom klube však stretáva po rokoch bývalú spolužiačku ktorej klub patrí a tá si sem tam rada šľahne. Takže dealer je jej dobrý kamoš. Dealer však dealuje o 106 aj v klube, napriek tomu že majiteľka si to neželá, a keď zasiahne polícia prichádza o peniaze aj o fet a to treba šéfovi vysvetliť. Ako dôkaz zo sebou zoberie aj HPho. Stratu tovaru však treba zaplatiť a tak sa HP zapletá do hšeftu ktorého samozrejmosťou je predaj zbožia v uličkách a to už je na poriadne ostrie noža ... HP sa na úkor porušenia zákonov dostáva bližšie k zdroju, spoznáva ľudí zapletených do kšeftu no zároveň sa dozvedá aj pravdu o svojom mŕtvom otcovi ... Omletý príbeh snímaný umiernenou ručnou kamerou disponuje slušným spádom, veľmi dobre vytypovaným hereckým obsadením a neopozeraným nórskym prostredím. ()

Radko

Ľúbostný príbeh v objatí bieleho prášku. O boji s veternými mlynmi, o prekonávaní drsného detstva. Viac sa rozpráva ako strieľa a tak je to dobre. O rodičoch a hľadaní adekvátnych náhrad rodičov. Vyznenie je optimistické, hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá. Pointa totiž súvisí s otázkou: Nakoľko je zamilovaný človek schopný obetovať sa v prospech partnera? Filmy s utajenými polišmi medzi zločincami mám rád od detstva. Tento bol netypický sústredením sa na riešenie osobného života agenta v utajení a jeho frajerky. Poznámka: Drsných filmov narkotizujúcich divákov predstavou, že drogový biznis a všetko, čo je ním spojené je nabrutálnejšie z brutálneho má len medzi širokými vrstvami diváctva navodzovať predstavu absolútnej neprijateľnosti čohokoľvek spojeného s jedením, šňupaním, popíjaním, fajčením alebo pichaním si nejakej látky do tela. Pritom ide len o realizáciu práva na opojenie. Toto právo je prirodzené, vyviera priamo z darov prírody (alebo evolučne farmako priemyslu) a je vlastné takmer všetkým cicavcom (stačí len sledovať škorce, opíjajúce sa skvasenými morušami na strome). Napriek miliardám dolárov, eur a iných peňažných mien prúdiacich do vybavenia protidrogových jednotiek na celom svete, závislých nejako dramaticky neubúda. Pritom riešenie je až prízemne banálne: zlegalizovať úplne všetko a poveriť štát úlohou dealera. Odpadol by preťažený a finačne neúnosný policajno-väzenský moloch, znížila by sa paranoja užívateľov, zvýšili zisky štátu, zlepšil zdravotnícky servis (keď viem čo predávam, viem aj lepšie ako to liečiť) a podstatne by sa redukoval počet oligarchov ťažiacich z tohto biznisu: dnes si totiž štátne orgány podávajú ruku s ctihodnými hlavami mafií. Po legalizácii by sa prevažne nabaľovali len štátni správcovia obchodu s drogami spolu s ich výrobcami (pestovateľmi). ()

Jello Biafra

Obsojná severská kriminálka, ktorá je exkurziou do podsvetia nórskej metropole Oslo nám predstavuje príbeh mladého policajta Hansa Pettera zvaného HP, ktorý v prestrojení preniká medzi drogových dílerov. Pri jednej akcii sa však nešťastnou náhodou zapletie do obchodu s drogami a je donútený hrať na dve strany. Veľmi mňa potešil herec Nicolai Cleve Broch v hlavnej úlohe, pretože má veľké charisma a hrá tu pravého tvrďáka. Severania majú vôbec talent točiť pochmúrne filmy a tento nie je žiadnou výnimkou. Dojem z filmu mi však zkazil nedotiahnutý záver, kedy som nedokázal pochopiť finálne rozhodnutie nášho hlavného hrdinu. Ale inak dobrý film, ktorý som nedávno poctil kúpou na dvd. ()

Sonnery

Podle plakátu jsem čekal drsnou norskou jízdu ve stylu Miami vice. V průběhu filmu mě napadlo, jestli plakát s filmem vůbec souvisí...Nebo mi někdo v půjčovně vyměnil DVD? A pak mi to došlo. Byla to léčba šokem, abych si už podle plakátu nebo obalu nevybíral. Léčba byla úspěšná, jenom se občas budim hrůzou ze spaní ()

Crocuta

Zpočátku to vypadalo na norskou obdobu Refnovi dánské "dealerské" trilogie, ale jak se film chýlil k závěru, čím dál víc nabývalo vrchu psychologizování a řešení osobních a rodinných vztahů jednotlivých postav a závěr - to už je ukázkový "Zločin a trest" 2006 ve skandinávském balení. Celkový dojem poněkud rozpačitý, něco mezi 2 a 3 *, zaokrouhleno nahoru snad jen kvůli příjmení režiséra, které mi připomíná jednoho mého oblíbeného spisovatele :-) . ()

• Natáčanie prebiehalo v nórskej metropole Oslo. (Jello Biafra)