Reklama

Reklama

Manuel Laureano Rodríguez Sánchez, známý pod jménem Manolete byl významným španělským matadorem. Jeho styl je odborníky považován jak za elegantní, tak za razantní. Svým provedením býčích zápasů ovlivnil všechny své budoucí následovníky. Životopisný snímek TOREADOR nás zavede do poloviny 40. let minulého století. Manolete se vydává navštívit matku. Zde si vybavuje útržky svého života, vzpomínky na velká vítězství i na chvíle s milovanou herečkou Lupe Sino. Dosáhl na nejvyšší možné mety a nyní je čas ukončit kariéru. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Tenhle španělský národní sport mám ráda právě kvůli toreadorům, kteří dokáží s grácií a lehkostí tančit okolo rozzuřeného býka a bavit tak natěšené publikum, které řve nadšením. Někde jsem četla, že býci jsou pro koridu speciálně chování, ale nevím, co je na tom pravdy. Adrien Brody byl pro roli Manuela správnou volbou, ale mě stále než Španěla připomínal židovského mladíka, nadaného pianistu, který přežil hrůzy války v polském ghetu. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Celkom zaujimavy pribeh, len skoda, ze bol chvilkami tak rozvlacne natoceny a este väcsia skoda, ze sa tam casovo dost casto skakalo o par mesiacov dopredu a dozadu. Podla mna kludne mohol nechat reziser plynuly dej od chvile, ako sa Adrien Brody zoznamil s Penelope Cruz. Ale inac ma to bavilo, hudba bola priemerna, takze u mna tak na jedno pozretie. Este ze to trvalo 85 minut. ________ Adrien Brody - (Manuel Rodríguez Sánchez "Manolete") +++ Penélope Cruz - (Lupe Sino) +++ Nacho Aldeguer - (Luis Miguel Dominguín) +++ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Santiago Segura už není bouřlivák a docela jsem čuměl na tu jeho proměnu v solidního chlápka. Penélope Cruz je nádherná a nedivím se, že Adrien Brody jako toreador z ní šílel. Adrien Brody je asi ten nejnudnější toreador, kterýho jsem kdy viděl. Tvrdila to o něm i Penélope Cruz na začátku filmu, ale pak filmu stejně nijak závratně nepomohla. Hrozně nudná, nezajímavá sračka. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NEJDE O TO, CO UDĚLÁŠ, KDYŽ MÁŠ DOBRÝ DEN, ALE CO UDĚLÁŠ V TEN ŠPATNÝ“...../// VELKOLEPÝ TORERO A TAK NUDNÝ MUŽ! – něco na tom bude. Čekám barevné obrázky, žhavou atmosféru, když je TORERO v aréně. Zatím je mi předkládán romanticko dramatický vztah k jeho ,,femme fatale“ Lupe a abych neusnul, občas zamává tou svojí plachtou (muletou). Flashbacky z posledních 18ti měsíců, společně zamilovaně pojídají jablko a on je jejím ,,slunečním paprskem“. Napadá mě, jestli to zase není nějakej (zoufalej) pokus o umění. Moje odvaha vydržet byla odměna.... Po 45 minutách KONEČNĚ dostávám to, pro co jsem přišel! Je 29.8. 1947 a MANOLETE jde do arény. Islero čeká. Torero OLÉ! Pohledy do očí, ,,muletazo“, ještě jedno a další....rohy býka sviští kolem nohou, ,,maroletinas“...... ZÁPASÍ JAKO ANDĚL a lidé tleskají ve stoje! OLÉ! Už ho zase zbožňují! OLÉ! JEDEN ŽIVOT JE AŽ AŽ..... teprve teď mají lupínky květů růží smysl! Těch 18 měsíců vemte rychloposuvem! Tady je totiž úžasná úplně jiná holka – PLAZA DE TOROS! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám doma za barákem bejka. 2.) Hledám film, u něhož mi k dokonalýmu zážitku stačí jen půlka. 3.) Zatím co o býčích žlázách vím všechno, v býčích zápasech tápu. 4.) Ujíždím na dokumentárních záběrech. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** P.S.: Hodnocení 3a½! je silně ovlivněno druhou polovinou filmu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já všeobecně nemám rád filmy, kde se prolíná současnost a minulost, v drtivé většině případů to narušuje vyprávění příběhu jako takovýho a to se přesně stalo tady. Příjemná byla barevnost filmu a některé záběry kamery, to zase jo. Naprostý šok bylo vidět Santiaga jinak než jako Bouřliváka vždyť já ho poznal asi až někdy kolem 15 minuty filmu a jestli za celej film řekně 4 slova, tak je to moc. Chce se mě říct, že Adrien zahrál svou postavu výtečně a reálně, jenže zahrát osudově zamilovanýho do Penelopičky, lehčí hereckou roli chlap už dostat nemůže a příjemnější taky ne. Postavte přede mě Penelopičku ve spodním prádle a já vám střihnu osudově zamilovanýho tak reálně, že Oldřích Nový vstane z hrobu a zatleská mě. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (4)

  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Torontu 28. srpna 2008. (Terva)
  • Býčí zápasy jsou točeny bez býků, nákladnější metodou za použití triků, přesto aktivisté pro ochranu zvířat chtěli tento film zakázat. (Terva)
  • Manotelete, předobraz hlavní postavy, zemřel 29. srpna 1947 na následky napadení 500kilogramovým býkem zvaným Islero. V posledních letech se však objevují i teorie, že Manolete nezemřel přímo na následky zranění býkem, nýbrž vinou chybné krevní transfuze, která mu byla hned po incidentu bezprostředně dána. V den jeho smrti mu bylo pouhých 30 let. (Luky-7)

Reklama

Reklama