Bratři Bloomovi

• Nový Zéland

The Brothers Bloom

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Kolísavé tempo, přepálená délka, od druhé třetiny rozplyzlost a na můj vkus málo Marka Ruffala. Ale! - - - Film je dělán s láskou; má výtečnou kameru, skvělé řešení scény a několik opravdu úžasných nápadů, za které si Brothers Bloom sympatie určitě zaslouží. Do celovečerního formátu bohužel nedotažené.(21.9.2009)

Starší z bratrů Bloomových je dost dobrý ve vymýšlení všelijakých sofistikovaných podvodů, takže stačí vše do detailu naplánovat a Bloomovi jsou rázem legendou. Měla to být komedie, ale moc zábavné to není. Sice se film nijak nevleče, nedostavuje se vyloženě nuda, ale pořád jsem měl pocit, že kdyby se už objevily závěrečné titulky, bylo by to docela fajn. Hlavně v závěru je to nastavovaná kaše. Herecky jakž takž, a celkově film spíše průměrný.(7.12.2011)

• Sheldra

Vím, že si často stěžuju na nedostatek originality, ale pouze na ní se bohužel taky zrovna stavět nedá, obzvlášť když si scénárista plete pojem "dramatické zvraty" s bordelem jak sviňa. Já v tom měla stejný maglajz jako Bloom Bloom a nebýt jako vždy skvělé trojičky Brody-Ruffalo-Weisz, asi to v půlce vypnu...(2.12.2010)

První polovina skvělá. Rozesmálo mě to jak už dlouho nic a když se do jedné z hlavních rolí dostala i matička Praha a z Racheliných úst jsem zaslechl češtinu, byl jsem odhodlán dát plný počet. Bohužel druhá polovina už trochu zvážněla, což bylo na škodu. Na smutný kukuče Adriana Brodyho fakt neletim. Trochu mě dostal až zase konec. Herecky to bylo solidní. Brody ani Ruffalo sice nepatří k mým favoritům, ale tady mi docela sedli. Ženská část byla ovšem dokonalá. Rinko Kikuchi jako velmi neupovídaná specialistka na výbušniny Bang Bang s jedinou hláškou "Fuck me!" byla bezchybná, ale mě uchvátila Rachel Weisz. Byla rozkošná, okouzlující, krásná, roztomilá a já nevim co všechno a pokaždé, když se objevila na scéně, tak jsem roztál - ano, tál jsem skoro pořád. Na těch 80% má lví (nevím, jak se skloňuje lvice) podíl.:D(18.10.2009)

Mám rád povedená absurdní dramata a tohle se ze začátku vyvíjelo jako jedno z takových divadelních dramat, ač ve filmovém a tím velkorysejším podání. Bohužel ve druhé polovině film ztrácí dech, protože se až moc snaží o příběh a o emoce. Přitom do té doby to bylo rozehráno velmi dobře. Najednou se vytratila i ta absurdita, což byla škoda.(26.3.2014)

• johny89

utahaná nuda.. to je skoro oxymoron ale tady platí. Jedna hvězdička je za kameru která je povedená(5.12.2009)

Zvlastni to film. Nejuzasnejsi na tom vsem je ale Rachel Weisz, to byla parada...(11.1.2010)

Zajímavosti: Rozpočet: 20m$ výdělek 4,5m$. (První týden se film hrál pouze ve 4 kinech). | Ve filmu zazní i několik vět česky - i od Rachel Weisz. | Natáčelo se v Srbsku, Rumunsku, Černé hoře a České Republice. | Rachel Weisz byla prvním z herců, která se souhlasila s natáčením. | Rachel Weisz se kvůli roli učila hrát na piáno, housle, akordeón, banjo. Také se učila žonglovat, break-dance, karate, ping-pong, jezdit na skateboardu i na jednokolce. | Bang Bang ve filmu opravdu řekne jen 3 slova (pokud nepočítáme karaoke v Japonsku).(7.9.2009)

Průměrná nuda. Námět sliboval trošku odlehčenou komedii okořeněnou jemným humorem, výsledek je ovšem nudnější. Párkrát jsem se sice pousmál, to je ale tak všechno. Většinu času se tu jenom nezáživně povídá a tempo je až příliš pomalé na to, aby mě to zajímalo. Navíc je to docela dlouhé a kdyby se vyškrtla ta závěrečná až příliš vážná dvacetiminutovka, mohlo to vypadat líp. Takhle mi k chválení zůstane jen výborné herecké obsazení a fakt, že toho procestovali fakt hodně, včetně Prahy. Zde byla taky snad jediná pasáž filmu, která mě vyloženě bavila. 50%(9.10.2009)

Velké zklamání. Brody, Weisz, Ruffalo v jednom filmu, to mohlo dopadnout. Nakonec je z toho obyčejný film o podfukářích s pár vtipnými a mnoha nevtipnými situacemi. Weisz je fajn, Brody je fajn, Ruffalo mi moc do té role neseděl a Rinko mohla dostat daleko více prostoru. Pár nápadů ten film má, ale jako celek působí naprosto obyčejně a průměrně.(5.1.2010)

Nedotazenej kalkul, preumelkovanost, ve svy podstate nelogicnost a chladnost, okej, vsechno to beru. A presto jsme si nejak sednuli a porozumeli. Asi pro tu rozmazanou atmosferu, poukazujici na fakt, ze tenhle pribeh nema s nasim svetem nic spolecnyho. Mozna je to laciny prirovnani, ale cejtil jsem v Bratrech neco z Amelie. A to potkavam vzdycky rad.(15.7.2010)

Tři slova: Tohle - bylo - divný. V tom špatném i v tom dobrém slova smyslu. Na tenhle film jsem se chystala opravdu dlouhou dobu, lákalo mě hlavně obsazení (Adrien Brody a Rachel Weisz, oba výborní herci) a také to, že se film z velké části natáčel v Praze. Co říct, ze začátku jsem u toho málem usnula a myslela jsem si, že to zabalím, ale jak se tam objevila Rachel, dalo se to už snést. Chvílemi to bylo dokonce i vtipné, ale upřímně, v ději jsem se nechytala, všechno bylo hrozně zmatené, nevěděla jsem, co je pravda a co je podfuk, a i když to tak ve většině případech být mělo a divák měl být zmatený, spíš mě to iritovalo. Na konci jsem měla už chuť dát postavě Marka Ruffala facku. Tu první smrt jsem mu nevěřila ani omylem, ale musím říct, že ta opravdová mě docela dojala. Fascinovala mě soustředěnost na detaily, ani ne tak v ději, ale v záběrech kamery. A mám jednu stížnost. Odkdy je krucinál Národní muzeum v budově Pražského hradu a chrámu sv. Víta? Jako bychom Národní muzeum neměli. A v parku pod Petřínem jsem jaktěživa neviděla stánky s ovocem či pohledy. Potěšila mě občasná čeština a zajímalo by mě, jestli Rachel té české větě, co řekla, i rozumněla.(31.12.2010)

Nic moc. První polovina je správě ulítlá a herci hrají poměrně slušně, ale druhá půlka razantně ztratí ze svého šviháckého stylu a rádoby dramatický konec už jen potvrzují fakt, že si Bloomovi ty čtyři hvězdy prostě nezaslouží. 6.5/10 P.S. Pozorní si všimnou camea Josepha Gordona-Levitta.(7.10.2009)

Celý to byl jeden velkej podfuk.. Ale srandovní!(29.10.2009)

Rozpolcenost příběhu (nevím co si o tom myslet, začíná to jako černá komedie, u které se parádně bavím, poté se to vrhá do nudného tlachá a proměňuje až skoro na drama, které ale nepůsobí správným tónem), která nudí, ale má i veselé okamžiky silně k smíchu, tedy ze začátku.(2.11.2009)

• bourec

Nuda,nuda,nuda.Filmy o podvodech miluju,ale tohle je hodně nezáživný.Když k tomu ještě přidám ,že jsem se v tom ději nějak neorientoval.žádný solidní hodnocení z toho nebude.40%.(14.3.2010)

Od nudy to zvedá jenom Rachel, která hraje opravdu roztomile. Jinak je to opravdu na jedno podívání. Nic extra.(12.1.2011)

• metal.storm

Spraviť bratov z hulka a židáka bol celkom "zlý" nápad. Vykľula sa a toho posraná, neskutočne predvídateľná drama o nepredvídateľných situácia. Podľa mňa tento film nevyšiel, aspoň teda nie moc. Joseph Gordon-Levitt sa tam mohol objaviť častejšie, možno by trošičku vylepšil atmosféru.(17.6.2015)

Nádherné a svieže vetriská do vôd filmov, ktoré mi rozjasnia hocijaký deň. Z miliónkrát využitých, prevarených a ľubovoľne skombinovaných prvkov vyliezol takýto zázrak ? Od MALEJ MISS SUNSHINE som nezažil v kine tak prirodzene nadšené veselie, takú radosť zo života. A pokiaľ som doteraz Rachel Weisz miloval ako nehoráznu krásavicu, výbornú herečku a skvelú komediantku, tak teraz... teraz na jej božský piedestál nedošliape hodne HODNE dlho nik. Rian Johnson mi tu stvoril obraz dokonalej ženy ! Ale samozrejme, to ešte ani zďaleka nie je všetko..! Nehodlám tu rozpitvávať, rochním sa blahom nad svojim novým filmovým skvostom - a to mi pritom vôbec nevadí, že som vďaka zlej kópií videl druhú polovicu odzadu, dolu hlavou a bez titulkov - môj názor na BRATOV BLOOMOVCOV už sa veľmi zmeniť nemôže... A veru že sanapokon po dosledovaní zmenil - až do absolútneho vytŕženia nad toľkou dokonalosťou. Také nečakané nadšenie som zažil za posledné roky iba s MICHAELOM CLAYTONOM. Ešte viac oslavných tirád tu http://www.nekultura.cz/film-recenze/bratri-bloomovi.html(20.9.2009)

Je určitě moc fajn, že si kluci umí hrát, ale na dobrý film je to zkrátka málo. Několik fakt dobrých nápadů prokládaných hluchými pasážemi. To je můj názor. 70%(20.3.2012)

Absurdismus vyhnaný do výšin extrému, hra s kontrasty a symbolikou, avšak, ač se Johnson zdatně snaží sekundovat poetice Wese Andersona ve výsledku mírně pokulhává a svým překombinovaným finálem negativně mate diváka. I když slyšet Rachel Weisz mluvit česky bylo neskutečně roztomilé.(3.8.2012)