Bratři Bloomovi

• Nový Zéland

The Brothers Bloom

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Kolísavé tempo, přepálená délka, od druhé třetiny rozplyzlost a na můj vkus málo Marka Ruffala. Ale! - - - Film je dělán s láskou; má výtečnou kameru, skvělé řešení scény a několik opravdu úžasných nápadů, za které si Brothers Bloom sympatie určitě zaslouží. Do celovečerního formátu bohužel nedotažené.(21.9.2009)

Měl jsem jeden velký problém s Bráchama - že po chvíli divák ve hře otupí a ví, že se vlastně jenom připravuje nějaký twist na třetí či na pátou až osmou mocninu. Stejně jako třeba u sequelů Pirátů z Karibiku jsem ani nechtěl investovat mozkové buňky do snahy držet krok se zápletkou a toprnými hrdiny. Ale jinak se nebojím Riana Johnsona korunovat Wesem Andersonem pro začátečníky, retro estetika, atraktivní lokace (Praha) a je pěkné vidět Rachel Weisz, která se dnes skoro nikde neobjevuje. Zbytek je prostě jenom lepší průměr. 65 %(18.5.2015)

• Toto

Štyria hnusní herci na čele s Brodym, v nudnom nelogickom filme. Až strach.(10.9.2009)

Vážně nechápu tak nízké hodnocení... Ten film není perfektní, má hluchá místa. Někomu se může zdát zdlouhavý.... Ale scénář je promyšlený, vtipný a hlavně postavy jsem si zamiloval. Ať to byli bratři Stephen a Bloom, roztomilá Penelope či simpatická "Bang Bang" a v podání vynikajicích herců se je na co dívat... 80%(13.10.2009)

Tak tahle komedie se přes moje očekávání docela povedla. V ději jsem se sice občas ztrácela, ale musím přiznat, že jsem se i docela zasmála. A Rinko Kikuchi? Největší styl!(5.11.2009)

lahka oddychovka v podobe pomerne podarenej komedie s mierne predvidatelnym dejom, ale ku koncu to malo par slusnych a zaujimavych zvratov.... rozhodenie deja do viacerych krajin bolo osviezujuce, film nenudil, naopak, na dost veciach som sa zasmial... Rachel Weisz dokazala ze rola kde ma zahrat infantilnu dospelacku, pojasenu a vytretu zo zivota jej ocividne ide, Adrien Brody nebol zly, ale miestami nudny a dvojica pre mna neznamych hercov Ruffalo a Kikuchi bavila hadam najviac, hoci sa do komedie imho prave nehodia.....7/10(8.4.2010)

Podľa mňa sa autori sekli....kombinovali, kombinovali až prekombinovali....Rachel Weisz je asi jediná, ktorá dodáva snímku na pružnosti a ľahkosti...a napriek faktu, že Adrien Brody i Mark Ruffalo sú dobrí herci...prišli mi až príliš nevýrazní a chýbal im šmrnc.......(12.3.2010)

Jednonohá kočka, Rachel a breakdance a žonglování, humor, Brody/Ruffalo/Weisz/Kikuchi, explodující panenky, "Fuck me", Praha. Velké překvápko.(25.9.2009)

Dvě? Čtyři? Dvě? Čtyři? Sem já to ale srábek... Už předem jsem byl upozorněn, jak to s tímhle filmem je, ale zajímalo mě, jestli byly v traileru všechny dobré scény a nebo některé zbyly i do filmu... A zjištění? Nejlepší všechny... Dobrých drtivá většina... Nevím proč, ale Rachel Weisz mi do téhle konkrétní role moc nesedla... Stejně jako Adrien Brody... Na druhou stranu Rinko Kikuchi byla naprosto dokonalá (opravdu řekla tři slova? já napočítal jedno...) A musím souhlasit s tím, že poslední půl hodina byla dost zbytečná... I když je fakt, že některé věci v ní jsem nečekal...(11.11.2009)

• jenik71

Neobvyklá forma zpracování, která si mě osobně tedy moc nezískala. Já se vlastně celou dobu nudil, protože se to strašně táhlo a já neobjevil nic, co bych mohl nějak zvlášť pochválit. Ani ústřední trojice mě příliš nepřesvědčila. Navíc lze jen těžko tento film žánrově někam zařadit. Co má být na tom všem zábavného, to opravdu moc nechápu. Dvě hvězdičky jsou tak akorát a třetí navíc nedám, i když se přibližně na 20 minut děj přesune do naší matičky Prahy. To jediné je snad na filmu zajímavé.(14.7.2010)

Zábavné, sympatické, nabité skvelými hereckými výkonmi. Adrien Brody a Mark Ruffalo sa k sebe sakramentsky hodia, sú ako dva úplne rozličné živly. Kým Brody je tu citlivý naivný mladší brat, Ruffalo predstavuje príjemného sebca so sklonmi k manipulátorstvu. Skrátka sa výborne doplňujú. Rachel Weisz ma milo prekvapila, jej výkon bol proste pôvabný. Myslím však, že za to mohol hlavne charakter jej postavy. Film má akúsi magickú poetiku, ktorá vás hneď vezme za srdce, alebo naopak odradí. Mňa Brothers Bloom okamžite strhli. A koniec považujem za jeden z najkrajších v dejinách filmu.(22.12.2010)

Film sa veľmi slušne rozbehol, no skončil ako nudná odpoludňajšia oddychovka. Na vyplnenie voľného času fajn, ale v pamäti diváka sa nemá prečo dlho udržať. Zaujali ma predovšetkým lokality, potešila Praha a znesiteľné boli aj herecké výkony. Tým kraľuje predovšetkým šarmantná Rachel Weisz.(26.10.2014)

... tři a půl hvězdy navíc..I když jsem slyšel lehce negativní reakce, tak jsem se bavil. Možná bylo důvodem to, že jsem od toho moc nečekal.. Rinko Kikuchi byla kouzelná, Mark Ruffalo dobrý, Rachel Weisz si to určitě užívala, ale Adrien mi přišel na půl plynu...Hudba zajímavá i když mě občas zvolený styl rušil..Celkově příjemná a nenáročná záležitost na pozdní večer...(14.10.2009)

• jamalka

Opravdu hodně "jetý" film. Autoři se nejspíš snažili o jakési pokračování ve stylu Amélie spojené s Pulp fiction, bohužel výsledek je opravdu velmi nepodařený a otřesně nudný.(21.10.2009)

Dávám čtyři. Asi bych byla dala tři, ale vidím kolem v hodnoceních samé dvojky, samé trojky, tož zvedám. Zvedám kvůli hercům, kteří byli famózní. Kdybych je měla seřadit podle skvělosti, první je Rinko Kikuchi, druhá Rachel a za nimi na stejno parádní Brody a Ruffalo. Ten příběh je originální, to se musí nechat. Má ale jedno ale. Jedno velké ale následované kdyby. Kdyby tvůrci ukončili film tak o půlhodiny dřív a zbytečně nekomplikovali už tak složitou zápletku, bylo by to lepší. Ale tleskám za parádní hudbu, ta byla bezvadná! Čtyři, ale s odřenými ušima!(23.10.2009)

Film začne báječně a ve skvělé náladě pokračuje až do Prahy, kde si Weiszová střihne dvě věty česky (rozkošně nezvládnutý akcent) a bratři Bloomovi málem zlikvidují věž na Hradě (pohled na kouřící Hradčana z Karlova mostu má něco dosebe). Pak se to zlomí, lehkou náladu střídá těžší a jedna konstrukce následuje druhou. V kompleksním měřítku působí potom film natahovaný, uměle pointovaný a nekompaktní. Dílčí nápady (bohatá Penelope bere jeden a tentýž model vozu Lamborgini jako předmět denní spotřeby na jedno použití), herecké obsazení a celá přiznanně pražská anabáze slouží ale filmu jako dostatečné doporučení pro minimálně jedno shlédnutí. Hudba: Nathan Johnson. 60%(9.11.2009)

tak tady jsem přišla o zbytek iluzí co se krásných pláží, romantiky a bla bla týče. "mexická" pláž byla ve skutečnosti černohorská, počítačem odstraněné odpadky a dodělané polodostavěné (snad jednou?) hotely. jo a každý poledne chodil po pláži člověk převlečený za spidermana, měl dva oslíky (jeden měl džíny a buřinku, druhý byl stylizovaný do venkovana - tepláky a slamák) a na rameni měl opici. vítejte v reálném světě(8.2.2010)

Atmosféra traileru tochu připomíná Wesa Andersona, kterého miluji. Film samotný má přitom hodně ukolébané tempo, minimum vtipu a empatie. Přišlo mi to jakoby nedodělané. Bez výrazného hudebního doprovodu a neobratně sestříhané. Praze to ale ještě v žádném jiném zahraničním filmu tak neslušelo!(14.11.2010)

Dva podvodníci se snaží oškubat bohatou krásku a jeden z nich se zamiluje... . Vcelku jednoduchá pointa, ale přesto...máte pocit, že tam jde o něco víc. Že je ta absurdita některých situací vzkazem pro všechny lidi, kteří si svůj život jen odžívají podle mizerně napsaného scénáře. Na jedné straně Penelope, která chce zažívat dobrodružství a nemá strach jít jim naproti, na straně druhé Bloom, která už nechce žít podle scénářů, které vymýšlí jeho bratr. Občas jsem nevěděl o co vlastně jde. Navíc díky úžasné práci s kostýmy, jsou postavy vytržené z doby ve které se zrovna děj odehrává. Takže je vše tak nějak nerealistické a moc hezky se na to kouká. Navíc i přes výtky některých csfďáků, ústřední trojice celý film drží pohromadě a mezi všemi je zřetelný vztah a jiskření... . I přes slabý scénář, je ten film nádherně zpracovaný a i když místy trochu nudí, vzbuzoval ve mě velepozitivní emoce. A to je ONO.(1.7.2012)

23. 09. 2012 (249.); bratři jak se patří(23.9.2012)

• The Viper

Bohužel úžasný (jako vždy) Ruffalo nedostal moc prostoru a film ze ve zbytku kaše se utápí v totální nudě.(7.5.2014)