Bratři Bloomovi

• Nový Zéland

The Brothers Bloom

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Chápu zdejší poměrně nízké hodnocení, Bratři Bloomovi jsou nadmíru podivnou a velmi pomalou podívanou, která navíc není pevně ukotvena v jednom žánru a neustále bruslí na tenké hraně mezi bláznivou komedií, kriminálkou, dramatem a romantickým dobrodružným filmem. Mně ale stejně jako Johnsonovo předešlé Zmizení tento film dokonale sednul, žánrová roztříštěnost mi vůbec nevadila, neboť jsem na ni zvyklý z mé oblíbené korejské kinematografie a díky pomalému tempu jsem si mohl naplno vychutnat spoustu promyšlených detailů (Bloom a za ním graffiti muže s pistolí u hlavy, přičemž záběr je snímán tak, že pistole míří jakoby na Blooma, následuje rána při otevírání dveří, která evokuje výstřel...) a ztřeštěných nápadů (žonglování s motorovými pilami, odpalování Barbie panenek a sposta, spousta dalšího), které by s přehledem vystačily na několik dalších filmů. Postavy ve filmu jsou taktéž bizardní, titulní dvojice bratrů spolu skvěle funguje a s tvářemi a hereckými projevy Adriena Brodyho Marka Ruffala jim nelze jinak než držet palce. Spolu s bohatou "sběratelkou koníčků" Penelope v podání roztomilé Rachel Weisz pak tvoří partičku smutných klaunů, jejichž motivace by dobře posloužily i kdejaké divadelní tragédii...dobré divadelní tragédii. Demoliční expert Bang Bang, kterou hraje neméně skvělá Rinko Kikuchi, je pak třešničkou na tomto proklatě zábavném (pro mě rozhodně) dortu. Celé je to navíc hezky stylizované, mísí se tu prvký z různých období, scény jsou krásně a vynalézavě nasnímané a k tomu všemu ještě hraje správně pohodová hudba. Ještě několik dní po projekci se mi zpětně vybavuje spousta skvělých okamžiků, které mi Bratři Bloomovi nadělili a to je pro tvůrce zatraceně dobrá vizitka. 90%(1.11.2009)

Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4*. Pro ty čtyři jsem se nakonec rozhodl kvůli tomu, že část filmu byla točená v Praze.(23.3.2013)

• tranquill

Nevím, mělo se to tvářit komediálně nebo tragicky... Celé to bylo o lži a mně jaksi unikl smysl příběhu. Jednou stačí.(25.8.2014)

• Valentin

Potkat Brodyho na nádraží, tak mu dám z lítosti peníze, on na člověka působí takovým ryze depresivním dojmem. Proto není vhodný kandidát na hlavní roli v komedii, která není od Wese Andersona. Jediný, kdo humor trochu dodává je překvapivě Rachel Weisz a lokální znalost, že takhle to v Praze nevypadá a nechodí.(19.4.2017)

Velice zajímavý film, hlavně zase trochu něco jiného :o) ... film mě pobavil a v některých pasážích i nutil k zamyšlení...čtvrtá hvězda je za krásné záběry Prahy :o)))(10.12.2009)

Obsazení hlavních rolí vypadá lákavě, dojem však kazí Mark Ruffalo. Sice se hodně snaží, jenomže prostě neni typ pro takovýhle role sebevědomejch přirozenejch vůdců. Brodymu jsem jeho roli posmutnělýho bratra, co hraje druhý housle naopak věřil a Weisz byla sympatická. Příliš mě nenadchla retro stylizace (hudba, kostýmy, parní vlak), která při zasazení do současnýho světa (moderní Lamborghini apod.) působila hodně divně. Na druhou stranu však výrazně potěšila evropská výprava, nejvíc samozřejmě část odehrávající se v Praze. Příběh byl místama zbytečně překombinovanej, ale zaujmul pěknym závěrem. Film plnej rozporů, ke kterýmu průměrný hodnocení vážně sedí.(1.10.2012)

Asi bych dal 3.5*, scenař je spíš určenej pro divadlo řekl bych. Je to hodně propletený i když spousta nereálností se nejak ve formě vyprávění ztrácí. Praha kde se skáče od Karlova mostu za roh na Pražský hrad pod okna Staromáku je už klasika.(8.9.2009)

2* za film, třetí za Rachel :-)(28.9.2009)

• jns

Roztomilí Adrien Brody a Rachel Weisz a jejich vzájemně jiskřivá chemie utracená ve slabém a zbytečném filmu.(4.10.2009)

• jafuska

o bratřích podvodnících, ale toto se vů bec nepovedlo, toto mě ničím nezaujalo, dala bych určitě nižší hodnocení, tneto film si to opravdu nezaslouží, tak 50 procent, to by šlo, ale ji nak ne(11.3.2010)

Pro mě velmi povedená komedie. Moc se mi líbilo celkové vybarvení filmu, co se týče kostýmů, exterierů interiérů a podobně. Důraz na to, že bratři Bloomovi opravdu žijí v úplně jiném světě, ve světě, který si sami stvořili, sami napsali. Zakombinování divadelních scén a vychytávek bylo dokonalé. Na mém hodnocení se také trochu odráží slabost pro filmy točené u nás, i když těch záběrů na Hrad bylo opravdu trochu přehnaně. Ovšem ty s vybuchlou věží neměly chybu :-). 70 % protože na Adriena a Rachel se moc hezky koukalo.(21.10.2010)

Okrem Rachel nic moc. A vysvetlí mi niekto tú scénu s ovoniavaním prstov pred výbuchom?(21.6.2011)

• ryb1ck4

Bohužel nedokoukáno, život je příliš krátký, abych ho plýtval na film o... O ničem? A to začátek vypadal velmi slibně, škoda.(17.7.2011)

Za první polovinu a za nádhernou nadsázku a humor a za lahůdkovou Rachel dám nadprůměrné hodnocení. Po akci v Praze se to dost začne hroutit. Škoda za ten konec. Za to přeladění na hodně vážnou notu.(30.9.2012)

• Might_X

Kvůi podvodům se podívám na HUSTLE, kvuli Brodymu na Summer of Sam, když se chci zasmát je tady mnohem víc dobrých komedíí a sledovat jak mi amíci odstřelují věžičky z Pražského hradu opravdu nechci . Slabé!(24.9.2009)

60% spíše romantická komedie než dobrodružný příběh o podvodnících...(6.10.2009)

Výborný začátek, našlápnuté k originální krimi komedii v druhé půlce proměnené v nezáživný a překombinovaný blábol. To co bylo v první půlce tak zajímavé - postava bang bang, vypravěč, zpomaléné záběry to vše v druhé půlce chybí. Vypadá to, že se vystřídal režisér či scénárista. Velká škoda, fakt velká.(23.10.2009)

Váhám mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, protože tento film by si rozhodně zasloužil něco mezi tím. Měl jsem nízké očekávání a film mě velice příjemně překvapil, u některých scén jsem se smál a Rachel Weisz jsem si opravdu užíval (herecky), na druhou stranu ve mě film nezanechal významnější stopu. Je prostě "jen" dobrý a vhodný na hezké rande.(24.10.2009)

Velice zamotaný děj, chvílemi jsem se ztrácela. Doteď nevím zda jsem to pochopila úplně správně... ale každopádně zajímavý konec.(5.1.2010)

• Miloško

Čo chceli autori povedať tymto filmom? Absolutne nezáživný dej,otravná hudba,a herci,ktorím tieto úlohy vonkoncom nepasovali. Jednotlivé akcie vobec nepasovli do deja,a pokus o neaký divný štylový zlepenec,sa nevydaril.Aj keď som sa snažil,chápať o čo ide, v polovici som to vzdal,nemalo to cenu.2/10(9.3.2010)

Dobrodružné drama odehrávající se ve velkém počtu měst a států. To se mi na tom líbilo a že se film podíval i do naší matičky Prahy, pro nás jen dobře. Hradčany jsou zde zachyceny velice romanticky, ale nepochopil jsem, proč zrovna výbuch v jedné z věží. Zbytečné počítačové efekty jsou vidět i při potencionálním výbuchu v rezidenství v New Jersey a jiné zbytečné scény. Občas jsem se ztrácel co se týče děje a nevěděl jsem proč kdo a co, ale ve finále jsem snad vše pochopil. Dobří herci mi ale film nezpříjemnili, nějaké pasáže mi přišli zbytečné. Dávám 55% - tři hvězdy.(24.10.2011)