Červená siréna

Nebezpečná červená mafia

The Red Siren

Krimi / Thriller / Akční

Francie, 2002, 113 min

Megaton je šikovný režisér, ktorý aj akčným béčkam dokáže dať punc serióznosti. Najprv som nechcel spomínať LEONA, ale (fakt našliapaná) prestrelka v hoteli občas vyslovene odkazuje na tento francúzsky kult (vrátane big fucking gun). Celkom sa mi páčilo, ako režisér-scenárista dokázal znesiteľne zamaskovať množstvo náhod, ktoré posúvajú film do (už béčkového) finále...(29.7.2014)

Velmi schizofrenní zážitek. Zručně nasnímaný, sestříhaný a zrežírovaný thriller, který trpí úděsným scénářem. Dvanáctiletá Alice měla být katalyzátorem příběhu, kdy její putování za svým otcem vyvolá poněkud zvýšené emoce všech zúčastněných. Alice tedy není jistá Mathilda, která aktivně bojuje s osudem, ale naprosto zbytečná postava zapomenutá hned po rozjezdu. S prvoligovým Leonem má Červená siréna několik dalších styčných bodů, vykrádáním zavání scéna přestřelky v hotelu. Film dokáže zaujmout atmosférou a nápaditou kamerou, obsah ho ale posílá do kategorie B.(31.10.2013)

Je pravda, že je film hodně podobný Leonovi, ale nemyslím si, že by chtěl režisér tento nejlepší akčňák napodobovat. Jean - Marc Barr dal své postavě úplně jinou duši a Asia Argento také stála za to. Kdo má rád moderně točené akční filmy z francouzské produkce, určitě by si Červenou sirénu neměl nechat ujít.(1.12.2009)

• eraserhead666

Ale musím říct, že hodně civilní Asia Argento, velmi pomalé vyprávěcí tempo (i během akčních přestřelek) a Alicina ujetá matka se mi docela líbily a zamlouvaly. Film jako takový je z obecného pohledu trošku podivný a často jsem si říkal, co tím chce básník vlastně říci a proč to říká tak dlouhou stopáž. Osekat minimálně o 40 minut, dal bych snad i o hvězdičku více.(28.6.2011)

No, pred filmom som sa zdráhal prirovnávania, ale jednoducho aspoň poviem, že keby som nevidel Bessonov opus, idem s hodnotením asi vyššie. Toto je len taký jeho mladší brat, ktorý ide po vzore svojho staršieho, no z mnohých príčin sa mu to nedarí. Nejdem to tu ale rozpisovať, viac-menej je to tu už všetko povedané, ale bavil som sa pomerne fajne, to asi tým, že som od toho nič nečakal. 60%.(12.2.2008)