Červená siréna

The Red Siren

Krimi / Thriller / Akční

Francie, 2002, 113 min

• eraserhead666

Ale musím říct, že hodně civilní Asia Argento, velmi pomalé vyprávěcí tempo (i během akčních přestřelek) a Alicina ujetá matka se mi docela líbily a zamlouvaly. Film jako takový je z obecného pohledu trošku podivný a často jsem si říkal, co tím chce básník vlastně říci a proč to říká tak dlouhou stopáž. Osekat minimálně o 40 minut, dal bych snad i o hvězdičku více.(28.6.2011)

Zvláštny pocit. Film sám osebe nebol zlý a zaujal, ale niečo tomu proste chýbalo, aby som mohol ísť s hodnotením vyššie. Niečo, čo neviem popísať. Možno pán Megaton mal pritlačiť viac na pílu.Možno väčší rozpočet a možno... Keďže snímka je len kopírovaním svojich "vyspelejších" bračekov, tak len za tri.(18.12.2009)

No, pred filmom som sa zdráhal prirovnávania, ale jednoducho aspoň poviem, že keby som nevidel Bessonov opus, idem s hodnotením asi vyššie. Toto je len taký jeho mladší brat, ktorý ide po vzore svojho staršieho, no z mnohých príčin sa mu to nedarí. Nejdem to tu ale rozpisovať, viac-menej je to tu už všetko povedané, ale bavil som sa pomerne fajne, to asi tým, že som od toho nič nečakal. 60%.(12.2.2008)

Je pravda, že je film hodně podobný Leonovi, ale nemyslím si, že by chtěl režisér tento nejlepší akčňák napodobovat. Jean - Marc Barr dal své postavě úplně jinou duši a Asia Argento také stála za to. Kdo má rád moderně točené akční filmy z francouzské produkce, určitě by si Červenou sirénu neměl nechat ujít.(1.12.2009)

• Jara.Cimrman.jr

Charizmatičtí zabijáci odklánějící kulky od malých svědkyní mne vždycky bavili, sympatická policistka obvykle také nic nepokazila a souboje s armádou profesionálních vrahounů takové příběhly většinou správně dokořenily, ale zázračný pan Megaton dokázal zprznit i toto pro mne jen velmi obtížně zprznitelné téma. Vystačil si přitom s jednoduchým principem, kdy veškeré postavy dělají všechno pro to, aby nedokázaly dosáhnout svých cílů. Za to bych mu s chutí poděkoval uvázáním uzlu na penisu.(26.10.2012)