Škoda, že nejde dát více než 5 hvězd... jelikož druhá série je opravdu ještě minimálně o jednu třídu výše, než ta první (a u té hodnocení změnit rozhodně nehodlám). Je to celé velkolepější a, jelikož se jedná o uzavření celého příběhu, zodpoví se tu všechny možné otázky ohledně historie císařské linie. Druhá sérka se ale většinou nese v duchu velkých bitev.. takže kdo si oblíbil bitky mechů, tak bude slintat blahem! A co se konce týče... jednoznačně klobouk dolů.. víc k tomu nemám co dodat !(24.10.2010)

Rozhodně silnější zážitek než z první série - ale bez ní by to nefungovalo. Původně se Lelouch tvářil jako napodobenina Lighta z Death Note, ale říkala jsem si fajn, pěkná animace, sympatické postavy, hudba...proč ne, hezky se na to kouká. Mimochodem, potěšilo mě, že ten tvrdohlavý, odvážný, ambiciózní a trochu zakomplexovaný blbeček, který se ve většině anime objeví, tu nehrál první housle (jo, to má být Suzaku). ...A pak se to stupňovalo. Každý další díl byl neuvěřitelnější než ten předchozí, a přesto vedle konce působí to všechno, co mu předcházelo tak nějak...malicherně. Ale koukám na to optimisticky. Chápu, co Lelouch myslel. Tenhle uměle vytvořený charakter má mou úctu a obdiv. Troufám si říct, že s ním souhlasím (škoda, že lidstvo z toho vychází trošku jako tupohlavé stádo;D). Ale já, narozdíl od něj, nejsem připravená střílet...(20.2.2011)

Druhá sezona... Těžko hledat slov. Po první sezoně přichází nástavba, která naprosto změní rozměry seriálu. Z Japonska do celého světa a zpátky. Ubylo slabých okamžiků, dětinského humoru, postavy dospěly a většina z nich prošla (nečekanými) změnami stejně jako celý seriál. Na proměnu Schneizela asi v seriálu nikdo nemá, ale autoři dokázali překvapovat i po cca 15-16 díle, kdy to už vypadalo na konec Britského Impéria (zajímavé, jak je alternativní linie pro Británii jako mocnost nahrazující dnešní USA... i ta politika je...:)). Prolnutý všech důležitých i okrajových linií proběhlo nenuceně. U tolika konspirací, postav a různých motivů a pohnutek je to až k neuvěření, jak postavy i příběh dokázal ve výsledku přesně zapadnout. A těch paradoxů! Témat je tu obrovské množství, i když Lelouchova odpovědnost okořeněná sebeobětováním vlastního symbolu je těžko zapomenutelná. Složitostí a postavami jedno z nejpůsobivějších anime s porcí akce a mytologie, o kterou by se nemusela stydět kdejaká knižní série. Mecha akce se vším, co nesmrtelná klasika potřebuje.(16.5.2011)

Druhá séria je lepšia, prepracovanejšia a ešte je v nej viac napätia. Po zvláštnom konci, ktorému niekto nerozumie si položíme otázku či to nemohlo skončiť inak. No mohlo ale nebolo by to asi ono. Hudba druhej série je naozaj krásna. Sám som si našiel pesničky a počúvam ich. Nechcem povedať, že Enya sa môže schovať aby som nikoho neurazil ale pesničky sú tak krásne, že sú minimálne na jej úrovni(nádhera). Príbehom je to jedno z vrcholných anime. Obsah: Druhá séria anime Code Geass sa odohráva o rok neskôr po prvej. V pokračovaní sa znovu stretnete s obľúbenými postavami ako sú Lelouch, C.C., Suzaku, Kallen a aj ostatné na ktoré ste boli zvyknutý s prvej série. Samozrejme, že pribudnú aj nové postavy a to aj čo sa hlavných hrdinov týka.Boje sa priostrujú a ani jeden mechanický robot nezostane v garáži. Kto pozeral prvú sériu rozhodne bude chcieť vidieť druhú a aj koniec tohto anime. (Ako celok Code geass pôsobí fantasticky.)(6.12.2009)

Za to, co autoři provedli na pár dílů s C.C. jim budou v pekle démoni drnkat na střeva odrhovačky od Kryštofa a Chinaski. Já měla v tu chvíli dojem, že sleduji artikulovanější Elfen Lied! [jinak platí takřka totéž, co jsem napsala o sérii první, jen se zápory znásobily a klady naopak prořídly](20.8.2012)

• - Můžeme si všimnout, že postava C.C. s sebou často nosí žlutého plyšáka s malou buřinkou na hlavě. Je to maskot společnosti Pizza Hut s názvem Cheese-kun, která seriál sponzorovala. (Hromino)