Přepadení v Pacifiku

• slovenský

Prepadnutie v Pacifiku

Akční / Drama / Thriller

USA / Francie, 1992, 103 min

Pro začátek - žeru Seagala v jeho formě z poloviny 90.let a tohle je jeho nejlepší film. A taky to byla moje první originální videokazeta, kterou jsem dostal s videem, takže k "Přepadení v Pacifiku" mám dost osobní vztah...Tenhle snímek má všechno, co má správný akční film mít (bojová umění, krev, přestřelky, krásnou ženu, vyšinutého ale sakra schopného záporáka...). Už navždy klasika.(23.1.2003)

• Cival

Nejen, že nemám Seagala rád, ale ani mě akce v jeho filmech nebaví. Jednu hvězdičku dávám za vymáčknutý oko, druhou za nůž v hlavě.(30.5.2003)

Oscar 2 nominace: Zvuk, Střih zvukových efektů(9.4.2004)

Tylere, Tylere, už bys měl konečně dospět:) (Zní to divně, je o rok starší než já;)) Ale v něčem má pravdu - tenhle film je skvělej. Můj oblíbenec Tommy Lee Jones je coby psychoušský (nebo ne?) exagent CIA Strannix geniální. Ne že by Gary Busey nevynikal, ale prostě neměl tolik prostoru...Takže vás vítáme na revoluci, Voodoo Child forever:) Klasika akčního žánru, generační záležitost, whatever, každopádně vynikající zábava. 90%(12.2.2003)

Divím se sám sobě, ale v tomhle filmu má Seagal něco, co by se dalo nazývat charismatem!!! Snímek pěkně plyne, má vpravdě optimistickou délku, akční scény jsou zábavné, TL Jones správně pekelný a za Eriku přece musím přidat!(2.5.2006)

Na Seagalovkách jsem vyrůstal a bez ostychu přiznávám, že tohle je moje nejoblíbenější. Když se na to člověk po letech dívá střízlivým pohledem, je mu až trapno, co jej kdysi tak bralo. Srdce mě nutí plácnout sem pět hvězdiček, ale myslím že tohle je ten případ, kdy je lepší řídit se hlavou. 60%(11.9.2006)

Ještě asi poslední film Seagala,který za něco stojí(8.3.2003)

Na akční filmy mě moc neužije a že bych zrovna žral Stevena Seagala, to tedy určitě ne, ale tento snímek se mi líbil. Na nic si nehraje a i Steven tady předvádí celkem slušný výkon. Rozhodně je to jeho nejlepší film.(16.2.2003)

Nejlepší Segalův film. Bohužel ani to nejlepší nemá na 4*.(20.6.2004)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $83,563,139Tržby Celosvetovo $156,563,139Steven Seagal v životnej forme! Akčný film zo strhujúcim dejom a zbesilou akciou. /95%/(19.5.2005)

Scénář: J.F. Lawton .. Asi nejlepší Seagal, pak se chvíli držel než to začalo jít z kopce a dnes už je hluboko pod zemí...(15.6.2004)

Býválá modelka z Playboye a namakaný kuchtík. Namísto hřejivé romantiky uprostřed ocelové chladnosti plovoucího světa sama pro sebe se koná kontaktní akčňák o chlápkovi, co by vymlátil duši snad i z těch ocelových vrat.(9.7.2004)

Asi nejznámější Seagalovka navíc okořeněná skvělým Tommy Lee Jonesem. Kosti křupají jak jsme zvyklí a nesmím zapomenout na "dortovou scénu".(1.3.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $156,563,139(19.12.2006)

Soundtrack Gary Chang: 1. Main Title - Gary Chang ,2. Fanfare ,3. Takeover ,4. Casey Gets in Touch ,5. Casey Saves Jordan ,6. Reveal Sub ,7. Sub Splits ,8. They Sink the Sub ,9. Casey Rescues the Laundry ,10. Sitting Ducks ,11. Broadway Shootout ,12. Casey Meets Strannix ,13. Casey Saves Hawaii ,14. Epilogue ,(14.5.2011)

„Vytiahni koláče z rúry.“ PREPADNUTIE V PACIFIKU, o dvojke nehovoriac, je zo všetkého najviac nostalgickou záležitosťou. Béčkovosť sa v naftovom ovzduší proste vznáša, nech akokoľvek žmúrime oči. Prostredníctvom afektovaného „prehrávania“ hercov (transvestita Gary Busey, po šunke túžiaci Tommy Lee Jones, Colm Meaney v dobre padnúcom obleku) a akcie (síce riadne ostrej, ale zároveň po stránke rozpočtu nie najmonumentálnejšej - okrem niekoľkých panoramatických záberov na nádhernú lietadlovú loď, sa dej kompletne odohráva v šerých priestoroch, kde občas blikne monitor). Hŕstka nezabudnuteľných scén (prílet rockovej helikoptéry, legendárny výskok Eriky Eleniak z torty), sympaticky tvrdá akcia (krv miestami doslova strieka) a prekvapivá charizma vtipného (!) Stevena „Vrkoča“ Seagala, robia svoje. Mám tento film rád, odkedy som ho videl v kine ako 11-ročný a vždy si ho v televízii rád zopakujem, ale vlastne je to skôr na milých 40%. Andrew Davis svoj životný film, skvelého UTEČENCA, nakrútil až neskôr (so Seagalom sa však stretol už pred Caseym Rybackom, solídna kriminálka NICO - VIAC NEŽ ZÁKON). Za nostalgiu 80%, za celkové kvality skôr 40%, ale nakoniec dávam 60 (napr. ma dosť sklamalo, že to nie je typické "muž proti presile", ale vinou Eriky Eleniak to plynulo prejde do buddy movie a následne sa k tejto čudnej dvojke pridá rovno ešte celý regiment oslobodených vojakov). Kino Považan 1992(25.2.2005)

Akční hit roku 1992 v čele s dnes již těžkotonážním Stevenem „já se bojím jehel“ Seagalem, nicméně před těmi šestnácti lety to Stevenovi seklo a hlavně se uměl hýbat (závěrečný fight je snad až nadčasový, prostě vynikající). Děj odehrávající se v těsných chodbách, na kluzkých palubách a v podpalubí bitevní fregaty Missouri je vcelku zajímavý, dynamický a prošpikovaný gesty a hláškami Tommy Lee Jonese. O akční scény není opravdu nouze a když se nestřílí z pistolí, samopalů, těžkých kulometů a děl, tak se odpalují granáty, hází se nože a vytrhávají ohryzky z krků. Film svižně plyne a nechává vyniknout rozhodně nadprůměrnou inteligenci a chladnou hlavu Caseyho Rybacka (purpurové srdce s hvězdou se zase tak často neuděluje, že??). Rozhodně nejpovedenější snímek mistra Seagala. Aikidó technika, která mě nejvíc zaujala: Ke konci zaútočí na Caseyho Rybacka zpoza rohu protivník. Ryback mu neuvěřitelným způsobem zkroutí ruku a perfektním chvatem, pravděpodobně alternativa hodu sekem (šihonage), jím mrští o palubu lodi! 35 miliónů dolarů(rozpočet)/156,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/43 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(22.5.2006)

Willis na chodbě, Snipes na hajzlíku a Seagal v mrazáku :-) takový filmy, v němž se hlavní hrdina někam schová nebo je zavřenej, a pak všechny ty teroristy postřílí, jsem žral a žeru dodnes.(12.3.2010)

Seagal nemá moc charismatu ani ve svých nejlepších kouscích. A přehrávání Tommyho Lee Jonese je spíš trapné než cokoliv jiného. V testu času obstál snad jen zadeček a silikony Eriky Eleniak. 50%(4.2.2017)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Snad jediná Seagalovka, kterou mám opravdu rád. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ZkjekoxHX4Y(20.2.2009)

Andrew Davis si dobře uvědomoval úspěch Smrtonosné pasti, tedy její favorizování taktického likvidování jednotlivců oproti masivním přímým střetům, avšak na druhou stranu jaksi pozapomněl, že požitek u takového filmu rozhodně nepramení z poslouchání tlachů vysokých hodnostářů kolem kulatého stolu. V Přepadení z pacifiku mi chybí více bezprostředního sledování hlavní postavy a jejich taktických postupů, je sice efektni sledovat perfektně načasovanou bombu v mikrovlnce, ale pokud divák neví jak je to možné, pak se nemůže se Seagalem identifikovat jako s hrdinským, avšak smrtelným, Willisem. Přesto nechci na tuto akční klasiku házet špínu, atmosféru má velmi slušnou i dnes, úroveň zábavy také, tudíž myslím, že 60% po téměř 20 letech a bez dobových růžových brýlí je, obzvláště pro Seagala, úspěch. 6/10(30.7.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29