Kouzelná pastelka (TV seriál)

• český

Kouzelná tužka

• polský

Zaczarowany ołówek

• slovenský

Čarovná ceruzka

Animovaný / Pohádka

Polsko, 1964, 39 x 8-10 min

Vzpomínám matně, že v dětství jsem se na to díval a líbilo se mi to.(18.5.2010)

• Tommassi3

Jako děcko mě tahle bolkoalolkovina docela bavila, i když jsem spíš toužil mít taky takovou tužku..;) Dnes po druhé projekci s fatálním odstupem vidím, že nejde o nic jiného, než o další záležitost z řady typických, rozuměj bez dialogu, polských animovaných seriálů, tentokrát z dílny Studia Małych Form Filmowych režisérů Ireneusze Czesnyho a Ryszarda Szymczaka, který disponoval natolik geniálním nápadem kolem kouzelné pastelky, že se mi zdá až trapné, jak moc to s ní ti blázniví Pšonci doslova prosrali, když ten potenciál s každým dílem tak rychle mizí, jako se objevil, stejně jako ten skřítek, který se Piotrovi zjevuje, když potřebuje pomoci !! Nabízí se samozřejmě srovnání s tuzemskou legendou pánů Miloše Macourka a Adolfa Borna, samozřejmě myslím Macha a Šebestovou, vedle něhož vypadá Zaczarowany ołówek stejně směšně, v tom negativním smyslu slova, jako ten Piotrův červený nos !!(15.4.2014)

• CANNIBAL

Vzpomínám matně, že v dětství jsem se na to díval a nelíbilo se mi to.(12.9.2018)

Jako malá jsem tohle milovala a na toho chlapečka který vlastnil kouzelnou tužku jsem si pořád hrála. Ale strašně mě štvalo že si jen tak pastelkou nemůžu namalovat vchod a realisticky jím projít. :D(18.2.2018)

Polský kreslený seriál pro nejmenší děti. Jako takový funguje a je občas i vcelku vtipný, dobře čitelný, barevně výrazný. Celkový dojem: 65%(18.1.2016)