poster

Ma noot Ihek lai

 • USA

  Mercury Man

Akční

Thajsko, 2006, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • tombac
  **

  I Thajci mají svého maskovaného létajícího superhrdinu v přiléhavém trikotu. V současnosti, kdy žebříčky návštěvnosti ve světě boří nejmenovaný americký blockbuster, bude asi každému po půlhodině filmu jasné, odkud vítr vane. Plytká báchorka, kterak požárník Chan vyváděl blbiny a místo hašení požáru se dostal do křížku s bandou ninjů, díky čemuž nechtěně získal superschopnosti, povinnost zachraňovat ze šlamastyk thajské občany a postavit se vousatému teroristovi, co nesnáší Američany, Osamovi bin Alimu (!). Děj není zase tak podstatný, jelikož každého bude na thajském akčňáku zajímat zejména řezanice. Od filmu s poznámkou "Od tvůrců Ong Baku" bych čekal lepší choreografii soubojů. Není to žádná hrůza (kolena a lokty nepřijdou zkrátka), ale oběma známým kouskům s Tonym Jaa se to nemůže rovnat. Protože hlavní představitelé jsou nevýrazní, triky slabé a film místy směšný, sahám bez milosti po podprůměrném hodnocení. Aspoň v jedné věci má Mercury Man nad Spidermanem navrch: dokáže zpacifikovat dva rozdivočelé slony.(9.5.2007)

 • Tuxedo
  **

  Předpotopní zápletka ani hrdina by nebyly na škodu, kdyby děj zdobil i dostatek akčních scén. Pár jich tu sice je a jsou dokonce obstojné, ale pořád to nedokáže zakrýt ten balast okolo a především slabé triky. Nejmarkantnější je to v okamžiku, kdy je hl. (super)hrdina uprostřed souboje zapálen, což mu samozřejmě nebrání v boji pokračovat. Díky digitálnímu ohni však z akce nevidíme téměř nic.(27.4.2008)

 • Chen
  ***

  Holky, co se umí ohánět mě vždy braly. Tady kopou docela vysoko, ale ani jejich ladné pohyby nestačí, aby zakryly nedostatek peněz při výrobě triků.(30.6.2007)

 • T-enter
  **

  Škoda těch levných a docela nevypracovaných počítačových triků. Nízký rozpočet filmu se na něm tučně podepsal. Možná by to bylo lepší s Tonym Jaa v hlavní roli.(21.6.2007)

 • LukeSharp
  ***

  Thajská variace na Spider-mana ovšem s rozpočtem asi o 99% nižším.A bylo to opravdu znát.Ale celkově se na to dalo koukat,hlavně některé bojové scénky byly docela fajn.Celkově průměrný film,který ničím neobohatí,ale vyloženě ztráta času to taky není.50%(24.5.2007)