Putování s dinosaury - Obří dráp (TV film)

Giant Claw: A 'Walking with Dinosaurs' Special, The

Dokumentární / Krátkometrážní

Velká Británie, 2002, 30 min

Tim Haines

Nigel Marven

Andrew Wilks

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

Fascinuje mě, jak se za deset let filmová (počítačová) animace změnila. Ušla mílové kroky! Tehdy jsem technologiím ve filmu tleskal, dneska modely dinosaurů vypadají otřesně. Chtělo by to remake...(14.1.2013)

Další special Putování s dinosaury a Nigelem Marvenem v místech kde dnes je poušt Gobi. Nigel Marven dokaže pobavit.(21.10.2008)

• Kusko.t2

Nigel Marven cestujúci naprieč časom so svojou malou JVC kamerou a ostatným vybavením na camping, tento raz hľadá majiteľa obrieho drápu. O trocha viac zaujímavejšie a zábavnejšie oproti Land of Giants. Ten joke so zvukárom bol celkom milý.(17.5.2008)

Co se týká náplně dokumentu a technického zpracování, tak je Obří dráp na dosti vysoké úrovni. Avšak občas mě silně iritoval Nigel Marvin svými "chytrými" postřehy a "herectvím". Ale nechci tu kvůli němu zatracovat tento snímek, protože jsem se chtěl primárně dozvědět o majiteli onoho "obřího drápu", k čemuž nakonec došlo. Zkrátka dokument, který je jak poučný, tak zábavný, přičemž druhá složka místy kazí celkový dojem.(8.6.2013)

Nevím tyhle série "walking with" s "průvodcem" už nemají takový kouzlo, jako ty původní, ale stále je to dobrý. A tenhle díl má ještě jako plus oblíbený Velociraptory (ačkoliv Deinonycha bych uvítal víc).(27.11.2009)

• gogos

Král dokumentárních trapáků Nigel Marven se vrací s dalším dobrodružstvím. Dokument pojednávající o Obřím drápu, kterého máme možnost vidět tak 2 minuty, zatímco polovinu stopáže dokumentu zabere Marven svým balením stanu či očicháváním hoven. Nikdy jsem ho neměl rád a jeho dokumenty taktéž ne. Nebýt pěkné animace a několika zajímavých informací, jednalo by se opravdu o velice špatný dokument...(23.1.2011)

Nemám rád dokumenty ve kterých se někdo vrací do minulosti, kde se připlete každou chvíli k nějaké věci či události, něco málo k tomu řekne a hned se de dál. Jsem tam nějaký vtipný moment a tří minutový závěr kde je to oč celou dobu šlo. Ale také se tam řekli nějaké ty zajímavosti. .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(8.2.2014)

Určitě nejlepší speciál s Nigelem, i když ty jeho šaškárny jsou pořád na pěst. Každopádně konečně nějaký náhled do severovýchodní Laurasie, jinak bůhvíproč opomíjené. Akorát si BBC zase neodpustilo nesmyslnou dramatizaci - už minimálně dvacet let před dokumentem vědci předpokládali, že Therisinosaurus byl býložravec, a dokonce už tehdy dokázali odhadnout jeho podobu. Jediná podobnost s jeho současnými teropody byl pohyb po dvou končetinách. 70%(3.2.2013)

Tak tento speciál je o něco lepší než předchozí Země obrů. Nigel mě pořád strašně otravuje, ale už jsem si na něj nějak zvyknul. Tento dokument je oproti svému předchůdci dotaženější, živější a zajímavější. Efekty jsou na vysoké úrovni, český dabing je dobrý. I dinosauři stojí v tomto dokumentu za to, potěšil mě hlavně Tarbosaurus, dobrá volba... Vypadá to ještě reálněji a zaujme to asi i víc lidí. Příjemný doplněk Putování s dinosaury. Informací tu je dost a já se u toho tetelil blahem... 90%.(5.2.2013)

Miluji tuhle tématiku těhle dokumentů a opět jsem nebyl zklamán a načerpal jsem spoustu nových informací.(6.1.2015)