poster

Putování s dinosaury - Obří dráp (TV film)

 • Velká Británie

  Giant Claw: A 'Walking with Dinosaurs' Special, The

Dokumentární / Krátkometrážní

Velká Británie, 2002, 30 min

Režie:

Tim Haines

Hrají:

Nigel Marven

Střih:

Andrew Wilks
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • Ampi
  *****

  Další special Putování s dinosaury a Nigelem Marvenem v místech kde dnes je poušt Gobi. Nigel Marven dokaže pobavit.(21.10.2008)

 • Kusko.t2
  **

  Nigel Marven cestujúci naprieč časom so svojou malou JVC kamerou a ostatným vybavením na camping, tento raz hľadá majiteľa obrieho drápu. O trocha viac zaujímavejšie a zábavnejšie oproti Land of Giants. Ten joke so zvukárom bol celkom milý.(17.5.2008)

 • Stanislaus
  ****

  Co se týká náplně dokumentu a technického zpracování, tak je Obří dráp na dosti vysoké úrovni. Avšak občas mě silně iritoval Nigel Marvin svými "chytrými" postřehy a "herectvím". Ale nechci tu kvůli němu zatracovat tento snímek, protože jsem se chtěl primárně dozvědět o majiteli onoho "obřího drápu", k čemuž nakonec došlo. Zkrátka dokument, který je jak poučný, tak zábavný, přičemž druhá složka místy kazí celkový dojem.(8.6.2013)

 • PanCitron
  ****

  Nevím tyhle série "walking with" s "průvodcem" už nemají takový kouzlo, jako ty původní, ale stále je to dobrý. A tenhle díl má ještě jako plus oblíbený Velociraptory (ačkoliv Deinonycha bych uvítal víc).(27.11.2009)

 • gogos
  **

  Král dokumentárních trapáků Nigel Marven se vrací s dalším dobrodružstvím. Dokument pojednávající o Obřím drápu, kterého máme možnost vidět tak 2 minuty, zatímco polovinu stopáže dokumentu zabere Marven svým balením stanu či očicháváním hoven. Nikdy jsem ho neměl rád a jeho dokumenty taktéž ne. Nebýt pěkné animace a několika zajímavých informací, jednalo by se opravdu o velice špatný dokument...(23.1.2011)

 • Wiikii
  ***

  Nemám rád dokumenty ve kterých se někdo vrací do minulosti, kde se připlete každou chvíli k nějaké věci či události, něco málo k tomu řekne a hned se de dál. Jsem tam nějaký vtipný moment a tří minutový závěr kde je to oč celou dobu šlo. Ale také se tam řekli nějaké ty zajímavosti. .... HODNOCENÍ: 65% (3*)(8.2.2014)

 • h0n24
  *****

  Fascinuje mě, jak se za deset let filmová (počítačová) animace změnila. Ušla mílové kroky! Tehdy jsem technologiím ve filmu tleskal, dneska modely dinosaurů vypadají otřesně. Chtělo by to remake...(14.1.2013)

 • see_sawandrew
  ****

  Určitě nejlepší speciál s Nigelem, i když ty jeho šaškárny jsou pořád na pěst. Každopádně konečně nějaký náhled do severovýchodní Laurasie, jinak bůhvíproč opomíjené. Akorát si BBC zase neodpustilo nesmyslnou dramatizaci - už minimálně dvacet let před dokumentem vědci předpokládali, že Therisinosaurus byl býložravec, a dokonce už tehdy dokázali odhadnout jeho podobu. Jediná podobnost s jeho současnými teropody byl pohyb po dvou končetinách. 70%(3.2.2013)

 • filmmovier
  *****

  Tak tento speciál je o něco lepší než předchozí Země obrů. Nigel mě pořád strašně otravuje, ale už jsem si na něj nějak zvyknul. Tento dokument je oproti svému předchůdci dotaženější, živější a zajímavější. Efekty jsou na vysoké úrovni, český dabing je dobrý. I dinosauři stojí v tomto dokumentu za to, potěšil mě hlavně Tarbosaurus, dobrá volba... Vypadá to ještě reálněji a zaujme to asi i víc lidí. Příjemný doplněk Putování s dinosaury. Informací tu je dost a já se u toho tetelil blahem... 90%.(5.2.2013)

 • Marty_cz
  *****

  Miluji tuhle tématiku těhle dokumentů a opět jsem nebyl zklamán a načerpal jsem spoustu nových informací.(6.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace