Humoriády Felixe Holzmanna (TV pořad)

Hudební / Komedie

Československo, 1985, 55 min

Lavičkář Holzmann.¬         S F. Holzmannem ocitáme se v oblasti humoru srandoidního neboli "menšíkovského" neboli lidového; zábavy zcela odlišné od humoru intelektuálního známého v Čechách nejspíše pod jmény J. Wericha či M. Horníčka. Pro intelektuální posluchače tedy rozhodně nižší třída, pro lidového rozhodně třída vyšší; vyberte, do které skupiny patříte, abyste byli spokojeni nebo nebyli zklamáni. Ovšem pokud si takový intelektuál touží odpočinouti od svého prokletí, potom mu srandoidní humor Holzmannův může odlehčiti na jeho pouti životem stejně dobře, jako obdivovateli ordinací v růžové zahradě.¬                 Lidovost podtrhuje i podání: rozhovory probíhají často na parkové lavičce.(27.4.2018)

Prostě tak geniálně vymyšlené humorné dialogy a monology jako Holzmann u nás neměl nikdo, troufám si tvrdit.!!! Musíte vidět, abystě milovali... :-)))(21.9.2011)

Holzmann je perfektní, jeho humor nestárnoucí neboť blbost či spíše natvrdlost je věčná, přitom nikoho neuráží a není vulgární! To je úplný zázrak! Spolu s Cimrmany určitě nejcitovanější osoba nejen u nás doma, je neuvěřitelné, na kolik situací je nejlepší reakcí právě citát FH. Třeba když se řekne "Bude padat sníh" a všichni: "Budem tavět huhuláha!" Všechny naše známé Dáše jsou pro nás Dáša Šá (co je pěkná roš'tačka) a tak dále. Ani nevím, kterou scénku mám nejraději, asi tu se sklerózou, jak jde k panu Vránovi pro dlužné peníze a nemůže mu chudák přijít na jméno (já dycky vím, že nějakej pták ste, ale nikdy nevím jakej). No a pak samozřejmě: Jak je starý? Ale starý je dobře, ale dítě mám nemocný! Ale né, jak je starý to dítě? Jo ták! No tak za půl roku mu bude tři a půl roku....A takhle bych tu mohla psát až do včera dnes a zítra:-)(5.3.2010)

TV-pořad. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 80% (4*) |(24.10.2013)

V karlovarském K-Klubu se v roce 1985 sešel Felix Holzmann se svým komediálním partnerem, Milanem Nedělou (který dělal něco jako konferenciéra tohoto malého setkání), aby zahráli svých pár scének. Ve scénce Tajemství zvěrokruhu a V restauraci vystupuje právě Milan Neděla, Seznamovací kancelář a Lístky do kina obohatila svou účastí úžasná Iva Janžurová. Hudební doprovod zajistil Karlovarský dixieland BC a Skupina Peterka a spol. Kvalita scének je samozřejmě parádní a skvělá, jak už u Holzmanna je zvykem, bohužel hudební doprovod je přinejmenším infantilní a navíc zabírá hodně času. Naštěstí existuje spousta střihových pořadů, které obsahují scénky a hudební doprovod skončil na smetišti dějin. Zajímavý pořad z archivu ČT, který tam zase může další dekádu pobýt.(22.12.2014)

• - Felix Holzmann napsal celou scénku „Včera, dnes a zítra“ za pouhou jednu hodinu. Musel rychle zapsat nápad, který dostal chvíli předtím při náhodném zaslechnutí názvů obou filmů, účinkujících ve skeči. (Komiks)

• - V legendární scénce „Včera, dnes a zítra“ oba filmy zmíněné paní pokladní opravdu existují. Jde o filmy Včera, dnes a zítra (1963) a V sobotu večer, v neděli ráno (1960). (MTHRFCKR)