Jesse Stone: Smrt v jezeře (TV film)

• Česko

Smrt v ráji

Jesse Stone: Death in Paradise

Jesse Stone: Vražda školáčky

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2006, 84 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (27)

V nedalekém jezeře se našla mrtvá žena již ve značném rozkladu a tak Jesse Stone začne pátrat po tom co se stalo a kdo to udělal. Mezitím řeší i jiné obvyklé věci, jako třeba domácí násilí. Viditelně se jedná o zlepšení díla. Tvůrci upustili od kriminálního žánru a pustili se do poctivé detektivky. A tak máme možnost sledovat napínavé pátraní po vrahovi. Tom Seleck je v roli šéfa policie a hlavním vyšetřovatelem vskutku neodolatelný. S tímto snímkem vyskočili tvůrci hodně vysoko.(6.2.2014)

Třetí filmový případ Jesseho Stonea si zachoval stejný vizuál a stejně vláčný styl vyprávění jako předchozí filmy a přestože dokonce využívá některé podobné motivy a stavební prvky, je opět trochu jiný. Zejména výrazněji melancholickou náladou, kde řešené případy, vražda školačky stejně jako domácí násilí, nejsou zobrazeny jako detektivní hádanka, vzrušující dobrodružství nebo akční zábava, ale jako velmi smutná tragédie, kterou zločiny ve skutečnosti jsou. I když je možná finále tak trochu nekompaktibilní se zbytkem filmu a dovedl bych si ho představit víc civilní, celkovou smutnou, zádumčivou, náladu vyprávění nijak výrazně nenarušil.(21.6.2010)

Sellecka docela můžu a s dabingem Soukupa ještě víc, možná právě proto mě tyhle detektivky docela baví, ačkoliv nejsou nic extra.(14.12.2014)

V rámci televizních kriminálek lehký nadprůměr, pomalým stylem vyprávěné pátrání po vrahovi mladé dívky, přičemž polda v podání Toma Sellecka je sice drsňák, ale jinak hodně citlivý muž. Slušná kamera, barevné ladění, dokonce i suché hlášky vyšly. BYlo by to na slabší 4 hvězdičky.(15.6.2007)

Případ se jmenuje Death in Paradise, tedy Smrt v Ráji (Paradise je město ve kterém Jesse Stone (Tom Selleck momentálně "pracuje") CITÁT - V té vodě byla dlouho. Má jen jednu botu............ Tom Selleck má produkci a spoluúčast na scénáři. Tady už má Jesse svého nového psího společníka Zlatého retrívra. Opět se tu řeší dvě příběhové vyšetřovací linie. Divák je tak neustále ve střehu a nemá čas se nudit a při sledování filmu chlastat, jako hlavní hrdina. Ano Jesse je rozvedený alkoholik. CITÁT - Jsem cynický........... Hudba je opět povedená, scénář tu trochu hapruje, ale naopak se velmi povedly některé kamerové záběry. Zvláště ty snové vodní sekvence. 70%(2.2.2015)

Druhý díl nabízí konečně aj střelbu a opět jsem se bavil. Selleck pořád stejnej sympaťák a má to zase zajímavý příběh, s občas mrazící atmosférou.(2.11.2012)

Třetí díl série o detektivovi Jessem Stoneovi se veze v úplně stejném duchu jako ty předchozí. Pomalejší tempo vyprávění, nekomplikovaná a uvěřitelná detektivní zápletka doprovázena vedlejší dějovou linií. Je to natočené tak jednoduše a přímočaře, až je to vlastně dost svěží a díky nepřeplácané krimi zápletce to působí uvěřitelně. Je to přesně takový ten typ filmu na relax po náročném dni.(11.2.2016)

Vidím poprvé policajta Jesse Stonea a hlavně poprvé Toma Sellecka ve filmové roli. A paráda. Je to tak neskutečný elegán, všechno jsem mu žrala i s navijákem. To je skutečně ten tip herce, který umí diváka utáhnout jen na to, jak je klidný, nedává do hraní příliš grimas a těžkých pohybů. Jsem velmi mile překvapená:) !(16.11.2012)

• GodComplex

Neskutecne flegmaticka zalezitost s pomalym tempem a relaxacni atmosferou. Urcena pro milovniky Sellecka a kafe. Pro odpocinek je Jesse idealni, pro ucely nespoutane zabavy ne jiz tak. 4/10(16.3.2008)

• MartinezZ

??? ...přivázal jí ke kotníku závaží.a když se tělo začalo rozkládat, tak se ten provaz přetrhl a vzal s sebou i tu botu. - "Takže to byla vražda." - "Jen pracovní teorie." - Ne, skouřila se hašišem s dětma a jen tak ze srandy šla, sama se táhla lesem, kde ztrácela šperky, uvázala si na nohu kovadlinu a mrskla sebou do hlubin jezera. No jo, holka od rány. ~~~ Třetí Jesseho příběh je nějaký divný. Nejen, že by stálo za to ubrat 30 minut, ale taky by to chtělo trochu čerstvého vzduchu, jelikož jako celek je to stále poněkud ospale nudné, i přes ty mrtvoly a mlácené manželky.(29.10.2011)

Toma žeru a v roli Jesseho je to smrtelná kombinace! Smrt v jezeře je čistokrevným krimi-dramatem, kdy šéf oddělení střílí kolem sebe, jen aby našel toho pravého vraha mladé dívky! 80%(13.5.2015)

Na Sellecka jsem si zvykl a už mu fandím. 70%(16.11.2017)

Na detektivky se až na výjimky dívám jen jednou. Tato detektivní série mezi ty výjimky patří. Kdykoliv se s potěšením znovu podívám do městečka Paradise, jak si šerif Jesse vede. Zvláštní netypické krimi příběhy jsou velmi působivé způsobem vyprávění, komorní atmosférou, poetickou krajinou a sugestivní hudbou. A to nemluvím o mužném Tomu Selleckovi, který v roli málomluvného a překvapivě soucitného vyšetřovatele nepromarnil svou životní šanci.(18.1.2013)

Kouzelné městečko Paradise, sympatický šerif Jesse Stone v podání výborného Toma Sellecka a krásně pomalu plynoucí případ za případem v každém z filmů. Je málo televizních kriminálek co stojí za to a tahle série mezi ně rozhodně patří.Vše je tu uvěřitelné, reálné. Silné tři hvězdičky a jelikož jedno maličké přímořské městečko v Massachussets mám natrvalo vryto hluboko v srdci tak ještě jedna nostalgická navrch. A už se těším na příští úterý :-)(11.11.2014)

Velikanskou vyhodou tohoto "serialu" o Jesse Stoneovi je nejen Selleck v hlavni roli, ale taky obecna uveritelnost zobrazovaneho deni. To je hodne prijemny.(30.7.2013)

Velmi dobré a zábavné detektivky/kriminálky s perfektní ponurou atmosférou, kterým dabing tentokrát výjimečně moc neuškodil. Skvělé fillmy na podzimní a zimní večery.(11.10.2016)

Do této série se musí člověk chvíli dostávat, ale jakmile si oblíbí její pomalé tempo, hrnek na kafe v každé scéně, Selleckovo "oukej", zamiluje si ji.(8.9.2007)

no nic se nezmenilo od predchozího dílu, jen případ je o dost jednodužší a nudnější.(28.7.2010)

• anitae

Tak jsem se na to těšila a taková to byla nuda, dokoukáno na 3x...(25.11.2012)

"He probably wouldn't be the town hero if he were ugly."(24.6.2019)

• haWranka

Už mě to nebavilo tolik jako Chladnokrevný Stone, ale to nic nemění na tom, že na poli televizních počinů je tohle pořád ještě ta příjemná kvalita, když se chcete po dlouhém dni odreagovat.(5.2.2014)

<< předchozí 1 2