poster

Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů

 • Velká Británie

  Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean

Dokumentární / IMAX

Velká Británie / USA, 2008, 42 min

Hrají:

Daryl Hannah
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zipper111
  *

  Ne, Wilhelmovou můžu, ale todle??? Mám rád dokumenty, co vám řeknou na čem kdo je, co se dá dělat a co ne...a hotovo, dojme mě to třeba mnohem víc, než když hodinu poslouchám neuvěřitelně debilní a ubrečenou Tatiánu, které se kulí slzy po tváři když řekne "delfín". Naprosto rušivej element, kdyby ty ekokecy (přírodu miluju, o tom žádná, ale tady to byla naprostá příšernost)odblekotal ten chlapík co četl jména velryb, byl bych 1000X šťastnější. 3D efekty taky mizerné, vůbec to nemuselo být třidé, jelikož se tam nic nestalo, nic nepřibije k sedačce, jenom bolej oči. Když jsme u očí, tak tu 1* dávám právě za zajímavé záběry očí a keporkačí "hudbu".(2.5.2009)

 • Názorožec
  **

  Efektnost Imexu nehodnotím (s tou se jaksi počítá). Scény vcelku nezáživné resp. na stejné brdo. Velryby mám rád a fandim jim (samozřejmě...) ale ten komentář není podle mě nejvhodnějším způsobem k jejich záchraně... Emotivní (místy až vyděračský) hloupě agitující a obviňující lidstvo jako takové... A minimum zajímavějších informací o vlastních kytovcích...(29.3.2009)

 • Jhershaw
  ***

  Ach ten komentář! Samotný dokument se mi líbil, neukazuje sice moc "příběhů ze života", spíš efektní záběry a detaily. 40 minut se to vydržet dá. Ovšem ten komentář.. pronášený rádoby oduševnělým hlasem (Tatiana Vilhelmová?!). Neustávající zelená ekologická agitka. Asi 10 druhů "ryb" (mořských savců), u každého alespoň 2-3x zmínili, že je na pokraji vyhynutí, protože zlí člověkové ho loví, znečišťují mu oceány atd. Měl jsem chuť vraždit.(22.3.2009)

 • PoleCat
  **

  Pár pěkných obrázků a podivná ekoagitka. Naštěstí jsem to po přečtení místních komentářů už očekával. Ale i tak moc nechápu o co tomuhle filmu jde. Předraženou kamerou v hlubinách technicky náročně natočený předražený film pro komerční 3D multiplex, kde se banda ufonů s plastovými brýlemi cpe popkornem. Těch pár příjemných skutečně 3D záběrů bylo natočeno v mělkých vodách se spoustou vegetace a ryb. Ostatní jsou sice pékné obrázky, ale bez perspektivy a nějakých záchytných bodů celé to 3D nemá vůbec smysl. Aspoň kapustňák potěšil.(20.4.2009)

 • kaylin
  **

  Když jsem tenhle film viděl před tmi několika lety v IMAXu, čekal jsem asi trochu větší odvaz, trochu zajímavější záběry. To jsem bohužel nedostal a je to celkem obyčejný dokument, který se nám snaží ukázat život pod vodou s tím, že to 3D místy vypadá celkem dobře, ale to je tak asi všechno. Vizuálně pěkné, ale v ničem převratné.(27.1.2014)