Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů

Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean

Dokumentární / IMAX

Velká Británie / USA, 2008, 42 min

Daryl Hannah

Ach ten komentář! Samotný dokument se mi líbil, neukazuje sice moc "příběhů ze života", spíš efektní záběry a detaily. 40 minut se to vydržet dá. Ovšem ten komentář.. pronášený rádoby oduševnělým hlasem (Tatiana Vilhelmová?!). Neustávající zelená ekologická agitka. Asi 10 druhů "ryb" (mořských savců), u každého alespoň 2-3x zmínili, že je na pokraji vyhynutí, protože zlí člověkové ho loví, znečišťují mu oceány atd. Měl jsem chuť vraždit.(22.3.2009)

• PoleCat

Pár pěkných obrázků a podivná ekoagitka. Naštěstí jsem to po přečtení místních komentářů už očekával. Ale i tak moc nechápu o co tomuhle filmu jde. Předraženou kamerou v hlubinách technicky náročně natočený předražený film pro komerční 3D multiplex, kde se banda ufonů s plastovými brýlemi cpe popkornem. Těch pár příjemných skutečně 3D záběrů bylo natočeno v mělkých vodách se spoustou vegetace a ryb. Ostatní jsou sice pékné obrázky, ale bez perspektivy a nějakých záchytných bodů celé to 3D nemá vůbec smysl. Aspoň kapustňák potěšil.(20.4.2009)

Filmársky prekvapivo banálne nakrútená ekologická agitka, ktorá vám predstaví zopár veľkých "rybičiek" a desať krát vám pripomenie, že sú na pokraji vyhynutia. Niet tu jedinej scény, záberu, strihu, kvôli akým chodíme do IMAXu. Niet tu scén lovenia, párenia, vodných tancov, ničoho podobného. A ak, tak iba na pár sekúnd, v náznakoch. Zachraňujú to iba sympatie niektorých z "rybičiek", čo ale nie je zásluha filmárov. Tie 3* dávam nie im, ale čiste z politického hľadiska, ako milovník prírody.(16.3.2009)

Z trojrozměrné podívané se už jen, tak neposadím na zadek.. Upřímně jsem čekal větší " šupu ." Dokument o mořských savcích je sice poměrně slušně ztvárněný, avšak nic světoborného se zde neodehrává. Vizuální stránka dokonalá, ovšem utahaný dokument, kde se opakují slova, " že jsou velryby na pokraji vyhynutí " , mě už unavovala ***(27.9.2012)

• kaylin

Když jsem tenhle film viděl před tmi několika lety v IMAXu, čekal jsem asi trochu větší odvaz, trochu zajímavější záběry. To jsem bohužel nedostal a je to celkem obyčejný dokument, který se nám snaží ukázat život pod vodou s tím, že to 3D místy vypadá celkem dobře, ale to je tak asi všechno. Vizuálně pěkné, ale v ničem převratné.(27.1.2014)