O dívce, která proskočila časem (festivalový název)

Toki o kakeru šódžo

Japonsko, 2006, 98 min

Mamoru Hosoda

Předloha:

Jasutaka Cucui (kniha)

Co se týče vizuálnu, tak absolutní špička, kterou řadím na stejnou úroveň jako tvorba od pohádkovýho dědy (autor Cesta do fantazie atd...). Je neuvěřitelný se dívat na něco, co není natočeno kamerou, ale co je "nakreslený" a jen kroutit hlavou a říkat si no to snad není možný. Fantastické kulisy a vyobrazení západu slunce, mraků, vody, to je prostě nádhera. Hudba podobně uhrančivá. Co se ale týče samotného příběhu, tak to je velký mínus.Nápad s proskakování časem je parádní, ale kdyby ta holka apoŇ ovlivňovala nějaké důležité věci a né teenegerovské problémy. Příběh prostě absolutně zazdil perfektní vizuálek. Škoda... Ale že by mě tohle dál odrazovalo od anime, tak to ani náhodou. Mám na tuhle japonskou oblibu malinkou úchylku :o)(14.3.2013)

Nakonec nečekanej vynikající zážitek, osobně teda tu manga animaci moc nemusim, hlavně co se týče postav, jelikož mi mimika obličejů přijde šíleně přehnaná a nelíbí se mi, ale tady to prostě vynahradí a naprosto přebije fakt kouzelná atmosféra, dokonale strhující, i když se opravdu nejedná o nic akčního a zároveň nádhernej a promyšlenej příběh a celý to ještě doplňujou zajímavý a na první pohled sympatický charaktery postav, který si člověk za tu hodinu a půl oblíbí natolik, že se s nima na konci nechce ani rozloučit. A abych pravdu řek, tak sem tenhle film dlouho odkládal, nechtělo se mi do něj, i když mi na disku ležel docela hodně času, ale nakonec naprostá spokojenost a moje původní rozpaky, který se ještě nesly zhruba půl hodinu filmu se nakonec naprosto rozplynuly a ač sem si to v úvodu fakt nedokázal představit, tak musim dát plný hodnocení(27.5.2009)

Osobitá a ryze originální adaptace klasického románu pro dívky od Jasutaky Cucuiho se namísto převyprávění předlohy vydala cestou volného pokračování, které ovšem dokonale aktualizuje prvky původního díla pro dospívající dívky z nového tisíciletí. Ostatně sám Cucui ji v jednom rozhovoru nazval vyloženou druhou generací své knihy. ___ Více v recenzi na Rejže.cz.(24.2.2013)

Přestože je většina japonských animáků originální a působivá, jak po vizuální, tak po příběhové stránce, "Dívka, která proskočila časem" je klasickou variací na téma změn v minulosti a jejich následcích v přítomnosti. Nebudu zastírat, že jsem čekal více a na podobné téma si raději dám "Osudový dotek" nebo "Na hromnice o den více".(26.5.2013)

Mozno by stacilo, aby som sa na tento film pozeral inokedy, a bol by som na 100% spokojny. Mozno som nemal spravnu naladu, mozno by mi inak to co mi trosku vadilo (zbytocne pretiahnuty zaver) prislo uplne fajn...alebo by mozno stacilo, keby som sa vratil v case a na tento skvely kusok sa pripravil. Ale to by potom dopadlo zrejme uplne inak, ako by som chcel :). Radsej si to pozriem este raz. (8.8/10)(2.3.2008)

• - V roce 2009 v cenách Young Artist Awards vyhrála Emily Hirst v kategorii Nejlepší dabing (dabovala Makoto). (NGP)

• - Snímek byl prvním výhercem nově zavedených Cen Japonské akademie, a to v kategorii Nejlepší animovaný film v roce 2007. (NGP)

• - Film také vyhrál ceny Hotchi Film Awards (2006) a Mainichi FIlm Concours (2007). (NGP)