O dívce, která proskočila časem (festivalový název)

Toki o kakeru šódžo

Japonsko, 2006, 98 min

Mamoru Hosoda

Předloha:

Jasutaka Cucui (kniha)

Nechtěl jsem toto anime komentovat, ale napíšu něco málo k tomu. Přilákalo mě k tomuto snímku cestování časem, které je ze začátku docela zajímavě pojato, ale postupně se stává tento prvek doslova chaotickým. Filmu by prospěla kratší stopáž. Film mě začal přibližně od třetí třetiny trošku nudit, ale určitě se jedná o lehce nadprůměrný snímek. Tedy 3* a /60 %/.(16.7.2013)

Docela si dovedu predstavim filmove provedeni tohoto anime. Ackoli by se mohlo celou dobu zdat ze pribeh toho vlastne moc nerekne, rozviji se pred nami a s hravosti vtahne do deje kde najednou nevite zda jste v pritomnosti minulosti co dokonce budoucnosti. Co jineho o tom rici nezli ze jde o opravdu dobry mix romance a scifi.(2.2.2009)

Já se bála jiného konce, bála jsem se, aby to nedopadlo třeba jako Donnie Darko. Fakt jsem se bála. Už se nebojím, už vím. Byl to moc pěkný film; k dnešnímu dni se mi hodil. A ten kluk byl skvělej, viď, Makoto :-) Dodatek: dnes ráno jsem se probudila a co prvního mi připadlo na mysl? Film, který jsem shlédla včera večer. Asi mi z mysli jen tak neodejde... Dodatek k dodatku: i po několika týdnech, měsících se mi náhle v mysli zjeví toki wo kakeru shójo... protože ten film za to stojí. A protože na ten film prostě nemůžu jen tak zapomenout... musím ze 4* udělat 5*. ^^(13.8.2009)

Mozno by stacilo, aby som sa na tento film pozeral inokedy, a bol by som na 100% spokojny. Mozno som nemal spravnu naladu, mozno by mi inak to co mi trosku vadilo (zbytocne pretiahnuty zaver) prislo uplne fajn...alebo by mozno stacilo, keby som sa vratil v case a na tento skvely kusok sa pripravil. Ale to by potom dopadlo zrejme uplne inak, ako by som chcel :). Radsej si to pozriem este raz. (8.8/10)(2.3.2008)

Tento den začal stejně jako spousta dalších - Makoto zaspala, pak musela spěchat do školy, aby nepřišla pozdě. Ale tento den nebude stejný - ve fyzikální laboratoři se stane podivná událost, která způsobí, že Makoto může cestovat zpátky v čase, a napravit cokoliv, co se jí úplně nepovedlo. S cestováním si užívá velkou zábavu, až do chvíle, kdy zjistí, že svými skoky ovlivňuje i to co se děje v budoucnosti - a hlavně jejím dvěma přátelům Chiakimu a Kosukemu. Rozhodne se své skoky použít k tomu, aby i jim pomohla... Asi jsem už moc rozmlsaný japonskými animovanými filmy Hajao Mijazakiho, a tudíž jsem touto časem skákací dívkou trochu zklamán. Kromě toho že mne úplně neoslovil příběh (a to mám obecně tématiku cestování časem hodně rád), tak ani animace mi nepřišla na takové úrovni jako filmy výše zmíněného, a koneckonců ani hudba nebyla úplně ono (opět při vzpomínkách na hudbu Joe Hisaišiho). Na druhé straně přesto všechno co jsem napsal, nemohu říct, že bych se nebavil a nebo litoval ztraceného času - i tak jde o nadprůměrně zábavný animovaný film, jen jsem očekával o něco víc...(22.6.2014)

• - Film také vyhrál ceny Hotchi Film Awards (2006) a Mainichi FIlm Concours (2007). (NGP)

• - Snímek vyhrál v roce 2006 cenu Grand Prize v kategorii Animace na Japan Media Arts Festival. (Shley)

• - V roce 2009 v cenách Young Artist Awards vyhrála Emily Hirst v kategorii Nejlepší dabing (dabovala Makoto). (NGP)