poster

O dívce, která proskočila časem (festivalový název)

 • Japonsko

  Toki o kakeru šódžo

 • Japonsko

  時をかける少女

 • Japonsko

  Toki wo kakeru shōjo

 • USA

  The Girl Who Leapt Through Time

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 98 min

Režie:

Mamoru Hosoda

Předloha:

Jasutaka Cucui (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zíza
  *****

  Já se bála jiného konce, bála jsem se, aby to nedopadlo třeba jako Donnie Darko. Fakt jsem se bála. Už se nebojím, už vím. Byl to moc pěkný film; k dnešnímu dni se mi hodil. A ten kluk byl skvělej, viď, Makoto :-) Dodatek: dnes ráno jsem se probudila a co prvního mi připadlo na mysl? Film, který jsem shlédla včera večer. Asi mi z mysli jen tak neodejde... Dodatek k dodatku: i po několika týdnech, měsících se mi náhle v mysli zjeví toki wo kakeru shójo... protože ten film za to stojí. A protože na ten film prostě nemůžu jen tak zapomenout... musím ze 4* udělat 5*. ^^(13.8.2009)

 • Momo_desu
  ****

  Pre mňa tam boli občas také slabšie scény, pri ktorých som sa nudila. No ale musím uznať, že to bola celkom pekná animácia a hlavné postavy boli veselé, čo tiež oceňujem. Bolo to viac ako dobré ale nie vynikajúce. A Makoto má fakt otrasný plač. Tak trochu som sa v istých veciach stotožnila s hlavnou hrdinkou a to vždy je v mojom prípade pre film či seriál plusom.(14.7.2014)

 • Marys
  ***

  Ako, nemôžem uprieť tomuto filmu nápad. Každopádne sa celkový film predo mnou nezáživne vliekol a hoci bol podfarbený krásnou hudbou, občasným humorom a fantáziou, jednoducho ma nudil a len som čakal, kedy už skončí. Rozhodne sa nezaradí medzi moje obľúbené filmy, ani obľúbené anime. Anime ma zvykne do seba vtiahnuť a nútiť žiť daný príbeh. Pri tomto kúsku sa nič také nestalo.(21.1.2011)

 • Tsuki
  ****

  Sice ještě dávám 4 hvězdy (s odřenýma ušima), ale musím uznat, že pro mě tenhle film byl menším zklamáním. Vzhledem k hodnocení a vůbec oblíbenosti tohoto animovaného filmu jsem zkrátka čekala víc. Sice byly hezky vykreslené charaktery a jejich vztah, ale příběh mi přišel nedotažený, což se u mě podepsalo na celkovém dojmu. Dát si s tím o něco větší práci, šel by ten příběh vystavět mnohem lépe a možná by i to cestování v čase dávalo větší smysl. Především mi vadilo zakončení filmu. Konec by působil o dost líp, kdyby se víc odhalil ten důvod, proč vůbec daná postava (nebudu spoilovat kdo) cestoval z budoucnosti zpět a proč se tam musí zase vrátit. Reakce Makoto navíc byla trochu hloupá a taktéž nedávala příliš smysl. Neříkám tím, že všechno musí být nutně dovysvětlené a dávat smysl, ať klidně něco zůstane skryté a nechá diváka v nevědomosti, ale tady mi to přišlo jako čirá nedopracovanost příběhu. V rámci stavby příběhu by rozhodně mělo větší dopad na diváka, kdyby "obraz", který postava zmiňuje, byl ukázán až na konci (ne uprostřed filmu) a pochopili bychom důvod, proč onen "obraz" byl pro něj tak důležitý. Myslím, že by to dalo celému příběhu větší hloubku. Námět tedy dobrý (ostatně, po tomto filmu se v rámci jap. filmové tvorby s námětem "cestování časem" roztrhl pytel), postavy byly taky fajn, příjemná animace, ale něco hodně zásadního mi tam zkrátka chybělo. ~(3,5)~(12.11.2017)

 • JFL
  *****

  Osobitá a ryze originální adaptace klasického románu pro dívky od Jasutaky Cucuiho se namísto převyprávění předlohy vydala cestou volného pokračování, které ovšem dokonale aktualizuje prvky původního díla pro dospívající dívky z nového tisíciletí. Ostatně sám Cucui ji v jednom rozhovoru nazval vyloženou druhou generací své knihy. ___ Více v recenzi na Rejže.cz.(24.2.2013)

 • - Snímek vyhrál v roce 2006 cenu Grand Prize v kategorii Animace na Japan Media Arts Festival. (Shley)

 • - V roce 2009 v cenách Young Artist Awards vyhrála Emily Hirst v kategorii Nejlepší dabing (dabovala Makoto). (NGP)

 • - Příběh filmu je založen na novele "Toki o Kakeru Shōjo" od Yasutaky Tsutsuiho z roku 1967. (Shley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace