poster

O dívce, která proskočila časem (festivalový název)

 • Japonsko

  Toki o kakeru šódžo

 • Japonsko

  時をかける少女

 • Japonsko

  Toki wo kakeru shōjo

 • USA

  The Girl Who Leapt Through Time

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 98 min

Režie:

Mamoru Hosoda

Předloha:

Jasutaka Cucui (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • fmash
  ***

  Moc hezké, romantické i k zamyšlení, výborná hudba. Důvod, proč dávám jen 3 hvězdičky, je ten, že si musím taky trochu rozlišit mezi vším tím anime, které se mi líbí, který že to kousek se mi líbil víc. Novátorská myšlenka, což? Velká část příběhu prostě jen tak plyne, aniž by se něco vyvíjelo. To může být skvělé v nějakém konkrétním diváckém rozpoložení a možná že na druhý pokus, až nebudu zvědavý, jak že se to vyvrbí, to ocením mnohem víc. Teď mi to ale spíš kazilo dojem pocitem nudy. Zvraty naplněná poslední třetina to dost vylepšuje, má ale zase jiné mouchy v podobě „donucovacích“ praktik. Otázka vkusu a nálady. Uvidíme, co to udělá příště.(23.5.2011)

 • BMAJTZ
  *****

  Docela si dovedu predstavim filmove provedeni tohoto anime. Ackoli by se mohlo celou dobu zdat ze pribeh toho vlastne moc nerekne, rozviji se pred nami a s hravosti vtahne do deje kde najednou nevite zda jste v pritomnosti minulosti co dokonce budoucnosti. Co jineho o tom rici nezli ze jde o opravdu dobry mix romance a scifi.(2.2.2009)

 • Shit
  *****

  Nakonec nečekanej vynikající zážitek, osobně teda tu manga animaci moc nemusim, hlavně co se týče postav, jelikož mi mimika obličejů přijde šíleně přehnaná a nelíbí se mi, ale tady to prostě vynahradí a naprosto přebije fakt kouzelná atmosféra, dokonale strhující, i když se opravdu nejedná o nic akčního a zároveň nádhernej a promyšlenej příběh a celý to ještě doplňujou zajímavý a na první pohled sympatický charaktery postav, který si člověk za tu hodinu a půl oblíbí natolik, že se s nima na konci nechce ani rozloučit. A abych pravdu řek, tak sem tenhle film dlouho odkládal, nechtělo se mi do něj, i když mi na disku ležel docela hodně času, ale nakonec naprostá spokojenost a moje původní rozpaky, který se ještě nesly zhruba půl hodinu filmu se nakonec naprosto rozplynuly a ač sem si to v úvodu fakt nedokázal představit, tak musim dát plný hodnocení(27.5.2009)

 • dezorz
  ****

  Dobry scenar, jedoduchy ale silny pribeh, ako sa dozvedam, je to velmi znama knizna predloha, ktora ma niekolko TV spracovani, neikolko filmovych spracovani a teraz aj toto anime. Co sa tyka formy, tadicne 2D-3D kilsovite prevedenie. Pribeh to vsak posuva k tomu lepsiemu, co v anime filme za rok 2006 v japonsku vzniklo.(24.8.2007)

 • Jericho666
  *****

  Krásný film... Originální děj, krásná hudba, pěkné zpracování, příjemné postavy... Celkem mě to i dojmulo... To vracení se časem bylo uděláno hezky a ani jsem se moc neztrácel v ději, takže za to plus... Text závěrečné písničky při titulkách je krásný a dokonale podtrhuje tento krásný film... "Vypálila jsem si do srdce naše společné dny, abych si je mohla kdykoliv připomenout. I když budu někdy milovat někoho jiného, zůstaneš pro mě navždy něčím zvláštním, něčím cenným."(1.2.2009)

 • - Film vyhrál cenu Gertie v kategorii Nejlepší animovaný celovečerní film na 39. ročníku Sitges International Film Festival of Catalonia. (Shley)

 • - V cenách Sitges (2006) získal Mamoru Hosoda cenu nejlepšího animátora. (NGP)

 • - Film také vyhrál ceny Hotchi Film Awards (2006) a Mainichi FIlm Concours (2007). (NGP)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace