poster

O dívce, která proskočila časem (festivalový název)

 • Japonsko

  Toki o kakeru šódžo

 • Japonsko

  時をかける少女

 • Japonsko

  Toki wo kakeru shōjo

 • USA

  The Girl Who Leapt Through Time

Animovaný / Drama / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2006, 98 min

Režie:

Mamoru Hosoda

Předloha:

Jasutaka Cucui (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  *

  Proč já se do těch anime zas a znova pouštím, když vím, že mě to téměř pokaždé nebaví. K tomuto filmu jsem se dostal díky zajímavému sci-fi názvu, ale nakonec jsem hodně zklamán. Nebavilo mě to, nezaujalo mě to a celkově se mi to skoro vůbec nelíbilo. Ten příběh je tak divně poskládaný a ani hlavní hrdinka si mě nedokázala získat. Ocenit tak můžu jen ten nápad s cestováním časem, ale jinak to zpracování bylo na můj vkus nepovedené. 30%(29.9.2011)

 • Hees
  *****

  V prípade tohoto veľmi krásneho filmu by som vymenil miesta v žánroch dráme a romantike. Dievča ktoré dokáže cestovať v čase vás obíme svojou krásou tak,že budete prežívať príbeh spolu s ňou.Na začiatku ešte nie je jasné,že prečo Makoto dokáže cestovať v čase dovtedy je to veľmi lahodné a človeka to naplní bezstarostnoustou.Ale neskôr sa začínajú vo filme objavovať prvky drámy a vtedy sa začnete spútaný týmto filmom obávať,že čo sa stane ďalej.(14.3.2009)

 • LordSnape
  ****

  Klasická zápletka s hlavní hrdinkou, která neví co chce od života a když náhodou objeví způsob cestování časem, začne jej používat ke svým potřebám a potěšení... Film nepostrádá humor, napínavé okamžiky a sympatické postavy se kterými se divák může lehce ztotožnit, ale že by se jednalo o nějaké mistrovské dílo se říci nedá. Jako výplň volného času při nedělním odpoledni je Toki wo Kakeru Shôjo naprosto dostačující. 7/10(2.8.2007)

 • neoBlast
  ***

  Chvílemi se dostavovala slušná porce nudy s tímto civilním animéčkem. Ale Hosodovi musím přiznat, že když šlo o důležité dějoposuvné scény, tak jsem skoro ani nedýchal blahem jak vše správně funguje. Právě proto musí být moje hodnocení kladné, i když nedostatky hlavně v ději a hudbě jsou pro mě stále dost nezkousnutelné. 65 %(14.3.2009)

 • Davies182
  *****

  Já prostě musím maximum. Protože tohle je pro mne první animovaná romance, která je ve své pravdivosti stokrát reálnější, než cokoliv hraného, co vylezlo z Ameriky za posledních deset let. Ten konec mě jednoduše položil, protože jsem čekal pohádkově sladký happy-end. A filmům, které překvapí, já rád trochu nadržuji, protože ve 21. století jich začíná být stále méně... Navíc je to takový "komorní" animák, protože děj se v podstatě točí pouze okolo tří postav a skoro vůbec se zde nemění prostředí - veškerou zábavu tu obstarává perfektní animace, dabing, a bláznivé hrátky s časem. A ta hudba! Sice jsem trochu nepobral karaoke část (japonci jsou asi zpěvavý národ), ale atmosféru nemohlo nic pokazit. Po shlédnutí jsem se dozvěděl o chystané hrané verzi (Japonsko), na kterou jsem pořádně zvědavý. Mimochodem, narazit na podobný příběh v podobě sci-fi povídky ve sborníku třebas Gardnera Dozoise, asi bych byl po dočtení hodně naměkko.(2.4.2010)

 • - Příběh filmu je založen na novele "Toki o Kakeru Shōjo" od Yasutaky Tsutsuiho z roku 1967. (Shley)

 • - Snímek byl prvním výhercem nově zavedených Cen Japonské akademie, a to v kategorii Nejlepší animovaný film v roce 2007. (NGP)

 • - Film vyhrál cenu Gertie v kategorii Nejlepší animovaný celovečerní film na 39. ročníku Sitges International Film Festival of Catalonia. (Shley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace