Notně zestárlý snímek (hlavně divadelně melodramatický výkon Grety Garbo, kterou Joan Crawfordová hravě přehrává), který však dodnes má jisté kouzlo. Grand Hotel je jako křižovatka, místo, kde se proplétají a poté rozplétají drobné lidské osudy. Místo, kde se stále něco děje. "Takové Grand hotely jsou všude."(16.6.2013)

Grand hotel nie je rozhodne konverzačná komédia plná špičkovania, čo by možno jeden očakával. Kritizuje spoločenskú hierarchiu, chudobu, filozofuje nad smrťou a nad pociťuje ľútosť nad zašlou kariérou baletky a hlavná téma sú peniaze v živote človka. Čiže absolútne chápem popularitu tejto snímky v 30. rokoch a Oscara. Lenže dnes dialógy medzi nimi nepôsobia prirodzene, sú príliš preexponované a najmä postava Grety Garbo často ťahá za uši. Chápem že to bol zámer, ale mňa to značne otravovalo. Jedná sa o kvalitný film, ktorý viac zostarol, ako by bolo milé. 70%(18.6.2015)

Greta Garbo mě přesvědčila že umí výborně hrát a jinak byla moc pěkná. Akorát plný počet nedám protože mě trochu zamrzelo že Gretin milý byl zavražděn a ona chudák nic nevěděla a ani netušila. A pak se mi ještě líbilo že si na konci filmu ta mladá sekretářka nabrnkla toho střeštěného mužíčka. To by mě ani ve snu nenapadlo.(22.1.2019)

• JohnMiller

Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1932. Film má pomalý spád a zo začiatku človek ani nevie o čo vlastne ide. Keď sa už postavy a príbeh začali ucelovať, už mi bolo jedno čo sa s hlavnými postavami bude diať. Sem tam trocha drámy , humoru . Avšak hlavnú myšlienku som po pravde nezachytil. Doteraz neviem čo bol ten barón zač. V kuse si vymýšľal kdejaké klamstvá až som nakoniec stratil pojem o tom čo bola pravda a čo nie . Nieje to moja šálka kávy ale uznávam na ten rok to bola šťavnatá a realistická dráma.(25.2.2013)

Grand Hotel. Lidé přicházejí a odcházejí a nikdy se nic nestane. V luxusním Grand Hotelu se proplétají osudy několika lidí, kteří tu přebývají - nešťastné primabaleríny, životem protřelé stenografky, zkrachovalého barona, snobského továrníka a umírajícího chudáka který si chce naposledy užít. Je to vtipné, romantické a nakonec i tragické (tu vraždu si tvůrci mohli odpustit), hraje zde herecká špička té doby a dá se říct, že na rok 1932 je to velice moderní. Taková ta směsice osudů, odehrávajících se na jednom místě - to se točí dodnes. Musím uznat, že jsem příjemně překvapen a Oscar za nejlepší film... proč ne.(8.5.2016)

• - Premiéra se konala 29.dubna 1932 v Graumanově Čínském biografu v Hollywoodu. Marlene Dietrich, která ve filmu nehrála, se jí zúčastnila, hlavní hvězda snímku - Greta Garbo (primabalerina) nikoliv. (Zdroj: kniha Sapfo v Hollywoodu – Greta Garbo, Marlene Dietrich aneb lesbické aférky slavných, autor: Diana McLellan). (Pavlínka9)

• - Greta Garbo chtěla nejprve roli baletky odmítnout, protože se na ni ve svých 27 letech cítila už moc stará. (Hans.)

• - V skutočnosti sa nenakrúcalo v Berlíne, ale v ateliéroch štúdia Metro Goldwyn Mayer (MGM). (Zdroj: kinema.sk) (classic)