Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joehot
  ****

  Notně zestárlý snímek (hlavně divadelně melodramatický výkon Grety Garbo, kterou Joan Crawfordová hravě přehrává), který však dodnes má jisté kouzlo. Grand Hotel je jako křižovatka, místo, kde se proplétají a poté rozplétají drobné lidské osudy. Místo, kde se stále něco děje. "Takové Grand hotely jsou všude."(16.6.2013)

 • Anderton
  ***

  Grand hotel nie je rozhodne konverzačná komédia plná špičkovania, čo by možno jeden očakával. Kritizuje spoločenskú hierarchiu, chudobu, filozofuje nad smrťou a nad pociťuje ľútosť nad zašlou kariérou baletky a hlavná téma sú peniaze v živote človka. Čiže absolútne chápem popularitu tejto snímky v 30. rokoch a Oscara. Lenže dnes dialógy medzi nimi nepôsobia prirodzene, sú príliš preexponované a najmä postava Grety Garbo často ťahá za uši. Chápem že to bol zámer, ale mňa to značne otravovalo. Jedná sa o kvalitný film, ktorý viac zostarol, ako by bolo milé. 70%(18.6.2015)

 • IvonaK
  ****

  Greta Garbo mě přesvědčila že umí výborně hrát a jinak byla moc pěkná. Akorát plný počet nedám protože mě trochu zamrzelo že Gretin milý byl zavražděn a ona chudák nic nevěděla a ani netušila. A pak se mi ještě líbilo že si na konci filmu ta mladá sekretářka nabrnkla toho střeštěného mužíčka. To by mě ani ve snu nenapadlo.(22.1.2019)

 • JohnMiller
  **

  Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1932. Film má pomalý spád a zo začiatku človek ani nevie o čo vlastne ide. Keď sa už postavy a príbeh začali ucelovať, už mi bolo jedno čo sa s hlavnými postavami bude diať. Sem tam trocha drámy , humoru . Avšak hlavnú myšlienku som po pravde nezachytil. Doteraz neviem čo bol ten barón zač. V kuse si vymýšľal kdejaké klamstvá až som nakoniec stratil pojem o tom čo bola pravda a čo nie . Nieje to moja šálka kávy ale uznávam na ten rok to bola šťavnatá a realistická dráma.(25.2.2013)

 • Han22
  ****

  Grand Hotel. Lidé přicházejí a odcházejí a nikdy se nic nestane. V luxusním Grand Hotelu se proplétají osudy několika lidí, kteří tu přebývají - nešťastné primabaleríny, životem protřelé stenografky, zkrachovalého barona, snobského továrníka a umírajícího chudáka který si chce naposledy užít. Je to vtipné, romantické a nakonec i tragické (tu vraždu si tvůrci mohli odpustit), hraje zde herecká špička té doby a dá se říct, že na rok 1932 je to velice moderní. Taková ta směsice osudů, odehrávajících se na jednom místě - to se točí dodnes. Musím uznat, že jsem příjemně překvapen a Oscar za nejlepší film... proč ne.(8.5.2016)

 • - Premiéra se konala 29.dubna 1932 v Graumanově Čínském biografu v Hollywoodu. Marlene Dietrich, která ve filmu nehrála, se jí zúčastnila, hlavní hvězda snímku - Greta Garbo (primabalerina) nikoliv. (Zdroj: kniha Sapfo v Hollywoodu – Greta Garbo, Marlene Dietrich aneb lesbické aférky slavných, autor: Diana McLellan). (Pavlínka9)

 • - Greta Garbo chtěla nejprve roli baletky odmítnout, protože se na ni ve svých 27 letech cítila už moc stará. (Hans.)

 • - V skutočnosti sa nenakrúcalo v Berlíne, ale v ateliéroch štúdia Metro Goldwyn Mayer (MGM). (Zdroj: kinema.sk) (classic)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace