Věřící

Believers

Unesení sektou

Horor / Thriller

USA, 2007, 102 min

Od tohoto filmu jsem nic moc nečekal a o to mileji jsem byl překvapený, protože byl docela zajímavý. Sekta působila docela depresivně. Až mne vytáčelo, jak se někteří lidi jsou schopni nechat zmanipulovat....o to překvapivější byl úplný závěr filmu...ten mne pobavil :-) Žádný zázrak, ale slušný film.(17.8.2010)

• EdaS

Zklamání - na to, že jde o film jednoho z dvojice režisérů Záhady Blair Witch a zpracování fascinujícího tématu sebevražedného kultu, dostáváme průměrnou televizní inscenaci, která nemá co zajímavého nabídnout. Celý film se připravujeme na ubohou pointu, zřejmou už od začátku. P.S. Doporučuji výbornou knížku Program pro přeživší Chucka Palahniuka (Klub rváčů) na podobné téma.(14.7.2007)

Co si budeme nalhávat, kdyby mě unesla banda pošahanců, postřelili mi kámoše a navíc mě drželi zamčenýho na záchodě, tak jim taky zrovna 2x věřit nebudu. Takže jsem Davidovo posílání Učitele do onoho splachovacího zařízení, na němž po čas věznění seděl, plně chápal. Jenže Učitel je kádr. Oživí mrtvou, mluví skrze ní a navíc ví co David s Vicem dělali od kolébky po současnost. To člověka nahlodá. Jak to tedy celé dopadne? Naprosto předvídatelně...Teda pokud předvídáte, jako jsem předvídal já...(17.12.2015)

• Campbell

Komentář možná obsahuje spoilery. Ale sám vím hovno co ve filmu šlo. Ale co mě na tomhle filmu nejvíce nasralo je konec. Jak já nesnáším když se nakonec ukáže že zlý měly pravdu. Jinak je to naprosto nudná báchorka o unešených lidí kteří věří/nevěří že bude konec světa. Je to šílené klišé a strašně jsem se nudil. Hlavně mě nudily scény kdy se řešilo jestli věří těm pošahancům nebo ne. Samozřejmě jeden z nich nevěří a jeden z nich je hned po pár minutách totální fanatik. Pro mě je to sračka. Myrick zklamal maximálně. Aspon si to ale po pár let vylepšil.(20.8.2014)

• Morholt

Nuuuudááááá! Téma by mi ani nevadilo. Obskurních společností věřících v příchod čehokoliv je ve filmech hromada a ačkoliv tahle nebyla nijak originální, ničím mě neurážela. jenže ono to celé bylo o ničem. Dva záchranáři vyrazí k případu, na místě je zatkne "komando" věřících a pak se přes hodinu nic neděje, pokud nepočítám to, že záchranáři jsou zamčeni záchodě a melou nesmysly. Pak tedy přijde vyústění, které je úplně jasné od začátku filmu a samotný konec, který je ještě pitomější, než by kdo čekal. Ztracený čas. 20%(9.1.2014)