Hrozba v poušti

Frank Bollinger

Kostýmy:

Glenn Gregory Krah
  • lennyd

Když dostane FBI zprávu, že v Afgánských horách je naměřena vyšší dávka radioaktivity, posílá svého agenta a znalce místních poměrů Keyense s ozbrojenou útočnou jednotkou, aby zjistili, zda se v horách neukrývají atomové zbraně. To co v horách ale najdou, překoná jakékoliv jejich představy ... Po velmi slibném začátku se všechno začalo nějak kazit, a spělo k velmi nepovedenému konci. Přišlo mi, že si autoři s tématem nevědí rady - a neví, zda chtějí natočit válečný film (- přepadení v horách -), sci-fi (podivná světýlka a ufouni) nebo jen mysteriózní film (starý afgánec měnící vodu v písek). Navíc mi moc nesedělo herecké obsazení - a to hlavně Jonas Ball si asi spletl film. Škoda škoda, téma nabízelo mnohem víc...(10.6.2011)

• Terva

The objective - Hrozba v poušti Afgánistán a Vivany, nějak mně to nejde dohromady. Herci nehrajou, jen se tak pohybujou, oblečení koupený někde na blešáku, ani to nepřipomíná uniformy. Marocký snímek režiséra Daniela Myricka je sice nízko rozpočtový, ale zase tak nízko to nemuselo být. Ale...poenta....mně se to líbilo víc než Blair Witch. Vyzvednou můžu scénu ze světlicemi, sice jsem mu nefandil, ale při tomhle záběru jsem ho litoval.(9.2.2009)

• Campbell

Velké zklamání, po celkem dobrém Slunovratu přišlo zklamání. Totálně od začátku jsem nevěděl co se děje, ne že by film byl nějak složitej ale je prostě tak neuvěřitelně nezáživnej až by z toho člověk blil. Co je dále dost špatné je naprostá neatmosféra, kde u Blair witch učůrávám strachy tam se u Objective spíše směju. Myrick šlápl hodně vedle. Ale nápad nebyl vyloženě špatný.(26.9.2011)

• Acrobat

Monológ hlavného hrdinu má vraj povýšiť tento film na niečo viac, v hľadaní tajomna. Ak ho však zbadáte cez primitívny červený žiarič, úsmev sa vynorí. Nepochopiteľný a nudný stret nesympatickej partie s nesympatickým neviem čím. Talibanským emzákom ? V podstate celé zle, nakoľko nemáš napätie si myslím, a koniec vyznie tak do prázdna, ako pôsobil celý zúfalý film. (videné 12.10.2018, AMC)(13.10.2018)

• JohnSmith

Nenašel jsem bohužel jediný důvod,abych tomuhle filmu dal alespoň jednu hvězdu. Klika,že to nebylo tak dlouhý,jinak bych to asi nedokoukal. Naprosto nudná hloupost bez sebemenšího napětí nebo akce. A to jsem si v Cinemě přečet,jak skvělej to je film. Zdá se že nová redakce Cinemy nemá ani páru o tom, co to znamená dobrý film. A Daniel Myrick tu páru nemá taky.(2.4.2009)

• - Namiesto skutočného Afganistanu sa natáčalo v Maroku. (MikaelSVK)

• - V čase 03:16 zazní ve filmu „...považují ho za duchovní sílu, co pomůže mujahideenům porazit sověty.“ Vzhledem k tomu, že se film odehrává na konci roku 2001, jedná se o zjevný historický nesmysl. Sovětská vojska se z území Afghanistánu stáhla v průběhu roku 1989 a samotný Sovětský svaz přestal existovat 26. 12. 1991. (Globus_Jirka)

• - Film niesol aj označenie Ultimate Patrol. (MikaelSVK)