Reklama

Reklama

Hrozba v poušti

Sci-Fi / Thriller / Válečný / Horor
USA / Maroko, 2008, 90 min

Obsahy(1)

Čtyři měsíce před invazí v Afganistánu, během tajemné mise, šest vojáků z elitární vojenské jednotky se musí postavit proti nepříteli, o kterém se jim ani nezdálo! Film režiséra kultovního snímku The Blair Witch Project. (LIVINGDEAD)

Videa (1)

Recenze (105)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jak já byl rád, když to skončilo! Daniel Myrick má dost nešťastné nadání vzít si zajímavé téma a nudit jím diváka k smrti. V The Objective sledujeme vojenskou jednotku (v celém filmu je snad jen jedna žena, a ta je navíc zahalena v burce, takže když se u toho člověk nudí, nemůže se koukat ani po ničem jiném), která se v afghánských horách střetne s nadpřirozeným nepřítelem. A je hrozná zábava ji při tom pozorovat. Vojáci jdou pouští. Vedro. Žízeň. Objeví se světýlko. Ratatata. Jeden mrtvý. Hádka. Fuck. Jdou dál. Vedro. Žízeň. Objeví se dvě světýlka. Ratatata. Samozřejmě trochu přeháním, občas se místo obyčejného světýlka zjeví přízrak v jiné podobě, ale na zábavnosti filmu to nic nemění. Mohlo to být zajímavé sci-fi, bohužel výsledek je poloamatérský nedonošenec, který nezasluhuje větší pozornosti ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Po chvilce to působilo jako laciná blbost a ten Arkansas nebo co, co mělo simulovat Afghánistán, to jen potvrzoval. To vše do první přestřelky, která působila více než realisticky, vizuálně i zvukově. Nakonec z toho byl dobrý film, který by v mnohém překonal i své slavnější bráchy a to i přes ten Arkansas. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Austrálčan sa ťa vždy zastane.“ Dal by som aj 60%, ale postupom času sa začne pôsobivá atmosféra, príjemne zbavená krvi a nezmyselných akčných scén, vytrácať do neznáma a na jej miesto nič zaujímavé neprichádza. Herci sú len sympatickí, výprava len zaujímavá, prostredie len pôsobivé. Možno ak by to bolo o čosi kratšie... alebo ak by sa toho dialo predsa len troška viac... alebo ak by to viac tlačilo na pílu napr. v odpovedaní na „základné otázky“... možno VTEDY by to bolo za 60%. Takto dávam len 40%, ale s tým, že je to o dosť lepšie, ako iný talibanský vojenský horor, Krvavý piesok. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Zase raz nedocenený, avšak prekvapivo atmosférický, zaujímavý, mysteriózny a napínavý survival. Pekne natočený, slušne odohratý, s temným a znepokojivo neistým nádychom + navyše jeden z absolútneho minima filmov, kde ma americkí vojačikovia neiritovali, dokonca som s nimi miestami až súcitil. Veľmi slušný horor od ½ režisérskeho Blair Witch dua. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Když nic nečekáš, dostaneš hodně. Tohle je přístup, který musí divák předem zaujmout. Režiser filmu se může pyšnit perlou, jako Blair Witch. Osobně nechápu, proč kvůli tomu někdo čekal zázraky. Blair Witch by totiž dokázalo zrežírovat i malé dítě. "Hrozba v poušti" se může pyšnit zajímavou vojenskou jednotkou. Charaktery vojáků konečně za něco stojí a na rozdíl od některé áčkové produkce, tito nejsou směšní když říkají otřepané, vojeské klišé. Pěkně udělaná je i přestřelka, zvuky zbraní odpovídají skutečnosti, díky bohu se tady "neprdí" jako v jiných, levných filmech. Děj hezky graduje, nic zbytečně neposírá rychlou ("vtáhni diváka do děje") akcí a díky rozpočtu šetří trikama co to dá. Díky bohu za to, protože alespoň za něco stály a dalo se jim věřit. Finále opět horší, než celý děj. Škoda, přijít s něčím akčnějším a více šokujícím, dalo by se dát i pět hvězd. Tento film si rozhodně zaslouží čtyry, protože na to, jak slabý rozpočet měl, dokázal neuvěřitelné věci, od kvalitního zpracování až po uvěřitelné a nepřehrávající výkony. Potenciál daného tématu byl mnohem, mnohem větší, ale i tak solidní film. 70% 10.04. 2010 ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Namiesto skutočného Afganistanu sa natáčalo v Maroku. (MikaelSVK)
  • Film niesol aj označenie Ultimate Patrol. (MikaelSVK)
  • V čase 03:16 zazní ve filmu „...považují ho za duchovní sílu, co pomůže mujahideenům porazit sověty.“ Vzhledem k tomu, že se film odehrává na konci roku 2001, jedná se o zjevný historický nesmysl. Sovětská vojska se z území Afghanistánu stáhla v průběhu roku 1989 a samotný Sovětský svaz přestal existovat 26. 12. 1991. (Globus_Jirka)

Reklama

Reklama