Hrozba v poušti

Frank Bollinger

Kostýmy:

Glenn Gregory Krah
  • bruceman7

Parta vojáků - spíše "vojáčků", jak by řekl pan Bennett z Komanda - vedená agentem (to je na tom CIA opravdu blbě, pokud zaměstnává takové od pohledu chudáky) z místa A do místa B, řešíc úkol, který stejně nevyřeší a ještě při tom zařvou při souboji s ... čím?? No, nakonec se něco vyřeší, ale výsledek jsem jaksi nepochopil. Kdyby přitom alespoň agent nemlel takové kokotiny o chcípnutí za vlast. Vlastně i ti vojáčci v džínsách nevedli dvakrát inteligentní rozhovory. Nejlepší byl ten "speciál", co viděl (dle filmu se příběh odehrává v roce 2001) sověty a jiné teroristy za každým rohem. A přitom se z toho dalo vyždímat víc! Jak tak čtu, je to od maníka co dal do kupy Blairwitch. V tom případě dost pokles. Ztráta času za 3/10(11.9.2011)

• Haymar

Daniel Myrick má rozhodně cit pro atmosférickou podívanou, stejně jako pro správné dávkování napětí (což už dokázal s Blair Witch)! Už ale zapomíná na (pro něj evidentně nepodstatné) detaily jakými jsou: 1. příběh, 2. scénář, 3. dialogy, 4. gradace (i to už bohužel důvěrně známe taky z BW). Téměř hmatatelná sklíčenost a bezradnost v samém závěru se povedla a přihazuju za ní 1* navrch! Ať tak či tak to však díky mizernýmu rozpočtu všechno až příliš připomínalo céčkovou-televizní variaci Predátora z cyklu Krajní meze!(5.3.2010)

• oje

Od režiséra Blair Witch byl čekal víc. Pěkná výprava na střední východ a začátek filmu slibně navnadí. Pak jsem ale příliš uspokojen nebyl a moje očekávání se změnilo v čekání na konec. Snaha o atmosféru na mně nezafungovala, postavy a jejich dialogy byli slabé. Dejme tomu, že trocha úzkosti by se našla ale jinak se táhlo jak smrad. Sázka ne strach z neznáma se tentokrát nevyplatila a chybělo pár nápadů, které by rozehnali tu monotónní nudu. Jako thriller slabé, jako válečný film ještě slabší. Podobnými snímky, ve kterých se se zlou potáže skupinka vojáků, jsou například Mrtvá hlídka nebo Rudý písek. Alternativa: Deathwatch, Red Sands, Bunker.(16.1.2010)

Stačilo málo, a mohl z toho být docela slušný horor. Atmosféru to má, ta depka ze zapomenutých afghánských plání i předem jasně ztracené mise jsou skoro hmatatelné. Jen kdyby sami autoři věděli, čím přesně ve skutečnosti straší. Do Afghánistánu přilétá speciální agent CIA, aby vedl skupinu vojáků k místnímu mnichovi či něčemu podobnému, který jim nějak teoreticky má pomoci ve válce proti Rusům (nebo proti komu se teď v Aghánistánu bojuje). Ono je to v podstatě jedno, protože důelžitější je zde motiv putování a setkávání se s nepřirozenými úkazy. Jenže tohle by vystačilo na jednu povídku z Krajních mezí. A bohužel tvůrci nedokázali filmu přidat něco navíc, nebo jej vést trochu jinudy, či jej víc vysvětlit, rozvést, což by se klidně dalo bez toho, aby nějak utrpěl újmou podle nich asi geniální konec. Díky tomu se jim film rozpadl na putování-zajímavý úkaz-krutá smrt vojáka-putování-podivný úkaz- další smrt... Což je za čas natolik nezajímavé, že když se začnou objevovat náznaky vysvětlení, je divák už znuděn. Skutečně škoda.(9.2.2009)

• J*A*S*M

Jak já byl rád, když to skončilo! Daniel Myrick má dost nešťastné nadání vzít si zajímavé téma a nudit jím diváka k smrti. V The Objective sledujeme vojenskou jednotku (v celém filmu je snad jen jedna žena, a ta je navíc zahalena v burce, takže když se u toho člověk nudí, nemůže se koukat ani po ničem jiném), která se v afghánských horách střetne s nadpřirozeným nepřítelem. A je hrozná zábava ji při tom pozorovat. Vojáci jdou pouští. Vedro. Žízeň. Objeví se světýlko. Ratatata. Jeden mrtvý. Hádka. Fuck. Jdou dál. Vedro. Žízeň. Objeví se dvě světýlka. Ratatata. Samozřejmě trochu přeháním, občas se místo obyčejného světýlka zjeví přízrak v jiné podobě, ale na zábavnosti filmu to nic nemění. Mohlo to být zajímavé sci-fi, bohužel výsledek je poloamatérský nedonošenec, který nezasluhuje větší pozornosti(1.9.2008)

• - Namiesto skutočného Afganistanu sa natáčalo v Maroku. (MikaelSVK)

• - Film niesol aj označenie Ultimate Patrol. (MikaelSVK)

• - V čase 03:16 zazní ve filmu „...považují ho za duchovní sílu, co pomůže mujahideenům porazit sověty.“ Vzhledem k tomu, že se film odehrává na konci roku 2001, jedná se o zjevný historický nesmysl. Sovětská vojska se z území Afghanistánu stáhla v průběhu roku 1989 a samotný Sovětský svaz přestal existovat 26. 12. 1991. (Globus_Jirka)