Hrozba v poušti

Trailer

VOD (1)

Čtyři měsíce před invazí v Afganistánu, během tajemné mise, šest vojáků z elitární vojenské jednotky se musí postavit proti nepříteli, o kterém se jim ani nezdálo! Film režiséra kultovního snímku The Blair Witch Project. (LIVINGDEAD)

Trailer

J*A*S*M

Jak já byl rád, když to skončilo! Daniel Myrick má dost nešťastné nadání vzít si zajímavé téma a nudit jím diváka k smrti. V The Objective sledujeme vojenskou jednotku (v celém filmu je snad jen jedna žena, a ta je navíc zahalena v burce, takže když se u toho člověk nudí, nemůže se koukat ani po ničem jiném), která se v afghánských horách střetne s nadpřirozeným nepřítelem. A je hrozná zábava ji při tom pozorovat. Vojáci jdou pouští. Vedro. Žízeň. Objeví se světýlko. Ratatata. Jeden mrtvý. Hádka. Fuck. Jdou dál. Vedro. Žízeň. Objeví se dvě světýlka. Ratatata. Samozřejmě trochu přeháním, občas se místo obyčejného světýlka zjeví přízrak v jiné podobě, ale na zábavnosti filmu to nic nemění. Mohlo to být zajímavé sci-fi, bohužel výsledek je poloamatérský nedonošenec, který nezasluhuje větší pozornosti ()

Wally

Člověk si logicky po zhlédnutí podobného filmu musí říct 'A to jako proboha PROČ?! Nezábavné a nic neříkající...jednu hvězdu dávám za krásnou procházku po horách...protože nic kromě toho, že si banda týpků s bouchačkama vyrazila na túru a jednou za 30 minut něco přiletělo a odneslo někoho,..to není...a když koukám na žánr - válečný, horro, thriller, tak musím kroutit o to více hlavou... ()

josieaddms odpad!

Nepřipomínali někomu ti trojúhelníkoví marťané bludičku z Buráka a Bludičky? Mně teda jo! Prý inteligentní světla... U některých filmů fakt nechápu jak mohli vzniknout... Horrory to je zkrátka žánr sám pro sebe, kde je možné aby se stalo snad úplně cokoli... Strašná nuda, příšerný nápad, hrozné zpracování, naprostá absence logiky a příšerný závěr. Tomuhle filmu se radši vyhněte obloukem. ()

oje

Od režiséra Blair Witch byl čekal víc. Pěkná výprava na střední východ a začátek filmu slibně navnadí. Pak jsem ale příliš uspokojen nebyl a moje očekávání se změnilo v čekání na konec. Snaha o atmosféru na mně nezafungovala, postavy a jejich dialogy byli slabé. Dejme tomu, že trocha úzkosti by se našla ale jinak se táhlo jak smrad. Sázka ne strach z neznáma se tentokrát nevyplatila a chybělo pár nápadů, které by rozehnali tu monotónní nudu. Jako thriller slabé, jako válečný film ještě slabší. Podobnými snímky, ve kterých se se zlou potáže skupinka vojáků, jsou například Mrtvá hlídka nebo Rudý písek. Alternativa: Deathwatch, Red Sands, Bunker. ()

• V čase 03:16 zazní ve filmu „...považují ho za duchovní sílu, co pomůže mujahideenům porazit sověty.“ Vzhledem k tomu, že se film odehrává na konci roku 2001, jedná se o zjevný historický nesmysl. Sovětská vojska se z území Afghanistánu stáhla v průběhu roku 1989 a samotný Sovětský svaz přestal existovat 26. 12. 1991. (Globus_Jirka)
  • Film niesol aj označenie Ultimate Patrol. (MikaelSVK)
  • Namiesto skutočného Afganistanu sa natáčalo v Maroku. (MikaelSVK)