poster

Felicity - příběh z války za nezávislost (TV film)

 • USA

  Felicity: An American Girl Adventure

 • Slovensko

  Felicity

Drama / Rodinný

USA, 2005, 81 min

 • Una111
  ****

  Spíše než rodinný film je to film pro-rodinný. Druhá polovina 18. století. Felicity vyrůstá v krásné rodině, kde panuje nejen vzájemná láska, ale i autorita matky a především otce a poslušnost dětí. Mnoho dnešních dětí by jí mohlo takový domov závidět. Dnes, když se musí vést poněkud zoufalý a občas beznadějný boj za to, že rodina je máma, táta a děti, se takové rodině říká patriarchální :-)) Tenhle film má mé vřelé doporučení a velmi silné 4*.(5.3.2017)

 • Kosmik 1
  ***

  Sákryš, ono už v roce 1775 měli žaluzie? :-) Jinak docela pěkný rodinný film, spíše pro děti a malé holky.(31.12.2011)

 • AloeB
  ***

  Velmi rodinná pohádka plná již otravných klišé jako "jsem dívka, doba mi zakazuje dělat to co dělají kluci, ale já to chci!", " "chudák poník, majitel je na něj zlý, přivlastním si jej!" případně "jsi úplně jiná než tvá sestra, která je nám milejší!". To jsou ale klišé každé druhé pohádky a jakkoliv to jsou mínusy, stále nepřebijí pluska. Na filmu se mi líbila myšlenka jednoty rodiny s odlišnými politickými názory, což bylo skvěle zpracováno, dokonce i v rámci zasazení děje. Válka za nezávislost je zajímavé téma, je ale pravda, že některé odkazy a reference na dění byly natolik okatě, že jsem měl někdy tendence převlíct se za amerického domorodce a vycházet do moře nějaký čaj 😇(20.9.2018)

 • Arsenal83
  *

  Iný kástingový prešľap, keď 14-ročná Shailene Woodley hrá dievča, čo práve dovŕšilo 10 rokov.(15.11.2018)

 • liborzel
  ****

  Velice hezký a laskavý film.Jakmile tam je tak nádherné zvíře jako Felicitina klisnička Penny,tak nemohu moc ubírat na hodnocení.Ale líbilo se mi to celkově,nejen kvůli koni nebo nádhernému srdci Felicity.Hezká hudba,výborná kamera i herecké výkony.(20.1.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace