Zmije

Had

The Serpent

Thriller / Krimi

Francie, 2006, 116 min

Frantíci umí, to je fakt a jak pravil DHDV, dávají na frak dražší americké tvorbě. Naprostý souhlas včetně toho přemýšlení. Překvapivě výborný pro mě neznámý Yvan Attal a samozřejmě potěší menší rolí Pierre Richard. Rozhodně se nenechte odradit dvouhvězdičkovými komentáři typu ... nuda, bla, bla, bla, předvídatelné, bla,bla,bla, nezajímavé, bla, bla, bla ... Tohle není bezduchá americká krimi pro blby, tady skutečně musíte myslet a potom si to užijete na plný pecky ... 5*, jako když vyšije!(9.10.2011)

Rádový thriller, ktorý stavia na viacerých motívoch, no ani jeden nedosahuje dostatočnú pútavosť a razanciu nato, aby dokázal diváka úplne strhnúť. Od polovice naberá dej konečne finálne kontúry, takže všetko začína mať význam a prakticky až do konca neprestane nudiť. Klaďasi aj záporáci dostávajú veľký priestor, no svoj charakter postáv nestíhajú dostatočne zúročiť. Yvan Attal bol hereckou zárukou, divácke oko potešila najmä Olga Kurylenko a okrem divákov v jednej scéne určite potešila aj Pierrea Richarda. 70%.(31.5.2009)

Teda musím uznať, že scenárista sa s postavou fotografa Vincenta (Yvan Attal) v tomto francúzskom krimi nekašlal a pekne jej nakladal od začiatku až do konca. Asi sa potreboval na niekom vybúriť, lebo na Vincenta sa so započatým rozvodovým konaním začalo všetko "krásne" sypať presne v duchu hesla, že na posratého aj hajzel spadne. Divák, ktorý sa dokáže 2 hodiny udržať v strehu si užije priemernú kriminálku. Za zmienku ešte stojí zostarnutý Pierre Richard v úlohe nedoslýchavého ustrašeného advokáta. Hneď sa mi ten chlap videl nejak známy :)(21.12.2009)

Ano, opět se potvrzuje, že Francie umí točit skvělé thrillery, jako je tento. Zmije. Trošku akční, avšak z větší části krimi thriller se skvělou atmosférou, zápletkou, ale hlavně se skvělými hereckými výkony. Je to jedno z prvních režírování Erica, avšak věřím, že pokud bude pokračovat, dotáhne to vysokou uroven, protože tento snímek stál opravdu za to a rozhodně si zaslouží víc, než slabých 55%..(28.9.2009)

Pokud nebudete u filmu přemýšlet vaše hondocení bude určitě nízké, možná doporučuju více zlédhnutí, tak jako sem to udělal já. Scenárista si perfektně pohrál s postavami a musí uznat, že málokterý film má tak propracované postavy. Příběh je docela propracovaný možná moc překombinovaný- ale prostě musíte pozorně sledovat! Docela netypická kriminálka (s charismatickými herci), která by dala na frak i nějaké dražší americké tvorbě… Za překvapení , které sem vůbec nečekal dávám 5 hvězd.(12.8.2010)

• - Natáčení probíhalo ve francouzských lokalitách Asniéres-sur-Seine a Hauts-de-Seine. (Terva)