V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

knihovna

Všechno špatně, zpátky na strom chtělo se mi křičet, když jsem to viděl. Takhle trestuhodně promrhat starých dobrých sedmero smrtelných hříchů je zločin. A nahradit je těmi podivnohnusy je tragédie. Jen na chvilku si představte, oč by byl film lepší, kdyby hříchy hráli lidé z masa a kostí, kteří by zobrazovali oněch sedm hříchů. Zvláště smilstvo. No nic, tohle se nepovedlo. Jedna hvězda ze soucitu. ()

adamix

Vyzerá to, že v prípade DC sa jedná o zlaté pravidlo, že sólovky sa vydaria viacej, ako tímovky. SHAZAM! je však na rozhraní zhovievavej znesiteľnosti, lebo v momente, kedy máte chuť ho vypnúť a odísť, pobaví vás a opäť si upriami vašu pozornosť. Humor je taký striedavý. Raz trápny, raz zase smiešne odľahčujúci. Triky pri dnešnej digitálnej dobe zaostávajú, akcia poslabšia, záporák Strong okukaný s klišoidným zámerom (zabiť toho silnejšieho a pomocou jeho moci ovládnuť svet, bla bla bla...). Detskí herci bavia a aj ten optimistický vzťah medzi ich pestúnmi. Dramatická vsuvka o hľadaní stratenej matky sedí, vďaka nej film nie je len polotupá komédia. Z komediálneho subherca Leviho som nemal veľké očakávania ale po čase som ho prijal, hlavne pri (ne)úspešných pokusoch pri ovládaní svojich schopností. Dalo sa... U mňa 3*. ()

Renie42

Myslela jsem, že to bude totální blbost, ale bavila jsem se u toho. Byl to takový příběh superhrdiny tak trochu jinak. Nehledala bych v tom přínos pro kinematografii, ale čas se chvíli pobavit u televize a to splnilo. ()

helrohir

V "Shazamovi!" je cítiť určitý potenciál, ktorý by pri lepšej konštelácii všetkých filmových prvkov mohol dosiahnuť úspech podobný "Deadpoolovi", avšak tvorcovia chceli zrejme zaimponovať skôr mladším divákom, nakoľko "Shazam!" je de facto rodinný film. Poňatím príbehu pomrkáva skôr po teenagerských filmoch a viac krát vyznie skôr ako paródia než regulárna komixovka. Hlavný hrdina, respektíve jeho dospelé alter ego, je pre mňa v podstate neznámy herec, ale v tomto filme je to celkom sympaťák. Film nemá extra zaujímavý príbeh, ale celkom dobre tu funguje humorný element, najmä v prostrednej pasáži filmu v súvislosti s objavovaním schopností. Rozhodne netreba čakať nejaké akčné hody, keďže po tejto stránke je film veľmi chudobný, a aj to málo akcie čo tu je, nie je nejakým prevratným zážitkom. Škoda prílišnej infantilnosti, keďže to je zrejme kameňom úrazu pri tomto filme. Násťročných to určite muselo zaujať viac než ostatných filmových konzumentov, pre mňa je to len priemer. 55%. ()

Hemlock

Máme tady dalšího superhrdinu v úplém buziúboru, tentokrát ovšem v dětinském a místy až stupidním “rodinném” filmu. Když opomenu tu infantilní stránku, záporák byl dobrej, za něj hvězda k dobru, ale od přesunu hlavního hrdiny do pěstounské rodiny jsem se až do konce filmu nemohl zbavit toho multikulturního podtextu. Navíc ústřední postava Billy Batson není nic víc než sobecký fracek a díky jeho vystupování mi s každou další minutou lezl více a více na nervy. Shazam! mě tedy i přes počáteční sympatie naprosto zklamal... ()

Kimkong

Až na scénu s autobusem kde se jedná o nejpevnější sklo na světě je to klasická komiksovka. Slabší, jak už je u DC zvykem. Místy vážené, ale ne moc. Místy vtipné, ale ne moc. Taková splátanina dětské komedie a hrdiny co zachraňuje svět. Nicméně jako celkem to funguje, ale dle traileru to vypadalo na mnohem větší nářez. ()

DoubleJack

Rodinná jednohubka o obyčejném klukovi, který hledá domov a rodinu. Nejlepší částí je zkoušení nově nabitých superschopností. Pak ale přichází velmi šablovitý děj, který jsme viděli už tolikrát - získej schopnosti - poraž padoucha - zachraň svět. ()

HenryX018

Film je zábavný! Tedy maximálně první polovina. Druhá polovina se táhne, je to nudné a průměrná akce. Film jako takový má spoustu děr ve scénáři a po zhlédnutí filmu mám ještě více otázek než před. Někomu film možná sedne, bohužel já si film i přes vysoká očekávání naplno neužil. 5/10 ()

mrclTV odpad!

Och to je tak zlý film, že mi je z neho zle. Dúfam, že už nič horšie v rokou 2020 neuvidím. Hnus, robený na kolene, bez ladu a skladu, s doslova debilným dejom, s nesympatickými postavami, ktoré zahrali ešte nesympatickejší herci. PS: Ak si chcete prečítať hĺbkovú analýzu filmu, môžte sa pozrieť na príspevok v mojom denníku tu na ČSFD. Je datovaný v rovnaký deň ako som písal tento komentár. Len pozor, má vyše 1300 slov a mnoho spoilerov. ()

Nathaniell

To že se Shazam původně jmenoval(a?) Kapitán Mrvel, na mě smrdělo průserem. Zkrátka všichni kdo mají víc než pár mozkových buněk, vědí, že Lejdy Mrvelová je jeden z největších průserů MrdCucUps, co kdy (naštěstí už bezpečně mrtvej) Staník Líííjůůů kdy zprznil... ... Ale ono to tak není. Trochu se tu opřu o komentář jedné zpřízněné duše zde a to borce, který je zde jako - SNCIS. Ten totiž skvěle napsal, že DC je to temnější a vážnější, zatímco Mrvel je spíš (a odpusťte mi ten konfrontační výraz) pseudodrama s rádobyakcí pro teplouše. Je to barevný a jsou tam chlapi v těsných elasťácích... Tím spíš je Shazam fakt ústřel. Teď píšu tenhle koment a ještě pořád nwm, kolik tomu filmu dát hvězd... ... Víte, příběh je fakt originální. SPOILERY!! Přijde mi i super, že na to jde film tak pěkně od lesa a prvního vám představí záporáka. Pak se posune v čase a chvilku tápete, kdo je kdo (Nebo vlak je vlak?). Což je originální... ... Modrý oko je cool, i když nepraktický. A to samý je malej kluk, co se změní na Shazama. Pokud byste mohli libovolně v cca 15 letech vypadat jako cca 25 letá korba, určitě by to nebylo v teploušským kostýmu s bleskem alá Bolt, Harry Potter, nebo polovina AC/DC. Každej "normální" puberťák by na to nereagoval slovy: "Twl, já jsem dospělej..." Ale výrokem: "Vypadám jako čurák!!!" ... ... Vtipnost některých scén je fakt super stejně jako sourozenci hlavního hrdiny. Jen ten tlustej mohl chrochtat. :-D :-D ... ... Oukej, je to vééélikej nadhled. Stejně jako všechny ty miliony kreténů, co začnou Shazama žrát na netu. To se DC rozhodlo ignorovat všechny filmy 21. století? Jako skeptik bych při podobných videích jako první hádal nový způsob traileru na film. Je to debilní pomocná (ne zas tak berle jako spíš) multifunkční protéza a je to ZBYTEČNÝ... Dva šikanátoři jsou moc kýčovití. Což je škoda, protože Shazam se spoustě kýčů vyhnul a nebo přímo vysmál... Co ovšem musím fakt pochválit, je vizualizace 7 hříchů. SAKRA, to bylo hustý!! Škoda že se tady tvůrci nevymanili z klasického klišé: DOBRO VS ZLO. ZLO JE KRETÉN(I), CO JDE I PO NEVINNÝCH, ABY KLAĎASE ZBRZDIL(I), I KDYŽ FURT TVRDÍ, ŽE JE SILNĚJŠÍ... Hej, twl, to se musí režisér ve finále přidržet tak debilních finále, jako měl třeba první Iron man nebo Avengers??? ... SAKRA!!! Finální souboj taky není nic moc. Přes spoustu hlášek a (zbytečné) akce jsem nabyl dojmu, že kdyby nebyl Shazam brzda, mohlo všechno skončit o půl hodiny dřív a bez (zbytečného?) vzniku Shelly family... ... Vím a můžete mi opakovat pořád dokola, že filmy podle komixu nejsou o počítání chyb a já můžu pořád dokola opakovat slovo - WATCHMEN!! Jenže Strážci Watchmen jsou pro dospělé publikum a Shazam pro děti od úplně nejmenší do té nejvyšší inteligence, ovšem ta vyšší ty chyby může vidět taky... ... Celou dobu co jsem psal tento komentář, jsem přemýšlel o hodnocení v rozsahu 2-4 hvězd. Ale pravda bude někde uprostřed. Přes spoustu chyb a dějových i komixových klišé se totiž jedná o film, který možná někomu doporučím a určitě ho budu chtít vidět alespoň ještě jednou. Navíc 63% je hodnocení, které na tenhle film opravdu pasuje. Nakonec tedy dávám 3* () (méně) (více)

Seal269

Na začátku jsem si myslel že sleduju nějaký totální bizár. Zhruba od poloviny filmu se základní linka jakžt takž rozjede, ale pachuť z WTF momentů přetrvává. Hodnocení zachraňují celkem dobře (a vtipně) provedené akční scény i to, že se film nebere zas tak moc vážně. Jako dítě by mě to nejspíš bavilo. P.S. Společná "modlící" scéna u večeře a násilím tlačený důraz na rodinu jsou vyloženě na pěst :) ()

Tominni

Shazam je takový dětský komiks, který ale funguje celkem dobře, když jde o rodinné vztahy nebo dojemné touhu vrátit se k mámě, ale jakmile dochází na superhrdinu, tak to moc nefunguje. Občas sice úsměv vyvolá, ale spíše vyvolává rozpaky. Jak je vlastně možné, že se z celkem sympatického chytrého kluka stane tak trochu blb. A to je škoda. ()

JosefTomas

Takže se mi to vyplatilo. Prakticky žádné očekávání, žádné nároky a žádná snaha hledat překvapení a mám film, který neurazí, funguje dobře a hlavně baví. Zachary Levi se evidentně nehorázně vyblbnul a pokud bude další díl (což asi bude), tak se tomu nijak nebráním. Poctivých 70% ()

ostravak30

Shazam! na mě působí jako Marvelovský Deadpool. Také je zcela jiný než běžní hrdinové a tvůrci ho pojali hodně s nadhledem. Vlastně podstatná část filmu si vzala za téma, které zcela jistě napadlo každého fanouška komiksových hrdinů, a je jedno zda z Marvelu či DC Comics. Co bychom dělali my, obyčejní lidé, kdybychom obdrželi super schopnosti? A navíc v dnešní době? Klasický mládežník si užívá obdivu, dokonce natáčí videa a získává na popularitě. Je to odlehčená verze hrdinských eposů, které se teď na nás valí ze všech stran. Chápu, že klasické komiksové fanoušky nepotěší. On taky souboj mezi hlavním kladným a hlavním záporným hrdinou není zase tak extra super. Ale film obsahuje celou řadu vtipných scén, hlášek a mezi současnými závody dvou největších komiksových zavedených značek je tohle značné osvěžení. ()

koty2201

Väčšinu DC filmov cielene nepozerám, pretože ma ich hrdinovia až na Supermana a Batmana nejak nenadchli a nezaujali. Aj na Shazama som narazil náhodou v televízii, tak som si to pozrel. Najnovšie marvelovky z roku 2022 sa tiež nie moc vydarili. Hlavne Thor 4 a povedal by som, že toto je približne na rovnakej úrovni. Len tu nefungujú dobre iné veci ako tie v Thorovi. Príbeh ako taký je v základe ničím výnimočné superhrdinské klišé s úplne štandardným záporákom, ktorý neponúka nič nové a nevidené. Týpek len chce získať schopnosti Shazama a vládnuť svetu. No to mi je ale prekvapenie. A pôvod hlavného hrdinu tiež nejak extra neprekvapí. Možno len tým, že aj keď je sirota a žije v pestúnskej rodine s nevlastnými súrodencami, tak jeho matka žije a neumrela, ako to väčšinou býva. Práve rodina je takým plusom tohto filmu. Pretože práve sila rodinného puta, ktoré prekoná akékoľvek ťažkosti života je takou hlavnou myšlienkou filmu. Síce opäť nič objavné, ale aspoň to dobre funguje. A ešte musím oceniť humor, ktorý filmu nechýba a našťastie to nie je nejaký trápnohumor. Taktiež musím oceniť aj tie parodické superhrdinské momenty, kedy si film uťahuje nie len zo seba samého ale aj z ostatných DC hrdinov. Nie je to teda nejaký veľký prepadák, ale zároveň ide o ničím výnimočný priemerný komiksový film. To v rámci DC nie je nič nečakané a v Marveli zase štandard roku 2022 (aj keď asi len v rámci Thora 4). ()

PlysovyMacko

V prvom rade Shazam je celkom hot. Hlavní hrdinovia sú deti, takže ide o rodinný film čomu zodpovedá aj príbeh o čarodejníkovi a obludach. Film je veľmi vtipný, plný hlášok aj akčné scény sú vydarené. A nakoniec Shazam je dosť hot. ()

MikoZuko

V půlce filmu jsem s hrůzou zjistil, že jsme pouze v půlce. Na konci se objeví sedmdesáti kilový Superman a mluvící housenko-padouch. Je třeba říkat víc? Film může být rad za jednu hvězdu. ()

Hyperbolic

V podstatě klasický komiksový příběh a film mě ničím nepřekvapil. Překvapivě jsem se ale nakonec bavil a i efekty/souboje/vtipy byly fajn. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)