Shazam!

Billy Batson and the Legend of Shazam!

(pracovní název)

Franklin

(pracovní název)

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2019, 132 min

,,K ČEMU JSOU SUPERSCHOPNOSTI, KDYŽ SE O NĚ NEMŮŽEŠ PODĚLIT.…“ /// Tak možná, že bych dokázal dát 4*. Možná i s klidem flegmatika. Ovšem musím uznat, že film má (i na mě!) dost problémů…. Vlastně všechno perfektně funguje do doby, než se na scéně objeví padouch. Do tý doby to je takovej komiksovej Velký, ovšem spoileristi buďte v klidu, ten film stejně dnešní generace nezná. A o to víc ji může bavit. Z toho plyne, že cílený je to jinam, než su já. Rodičové…. (ti přizpůsobivý…), si tady najdou ty rodinný hodnoty a všichni zjistěj, že padouch nic nekurví, ale ani nijak neoslňuje. Prostě jen většinu akce mlátí hlavního geroje a dělá machra díky liskejm hříchům, jejichž podoba mně připomíná jinou týnejdžrovinu. Takže nebudu bulet, že jsem naletěl a vyrazil do kina bez náctiletýho parchanta, ale postavím se k tomu čelem… takže za 3*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že padouch nebo hrdina, my jsme jedna… už se dneska nenosí. Dneska pičo frčí: Naše rodina, to je samej hrdina! 2.) Sedm pro děti? Kecáš…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.4.2019)

Shazam! mohl dopadnout jakkoliv, nicméně to co Sandberg s Gaydenem nakonec do kina dotlačili je vlastně docela dost jiná komiksovka, která díky svojí nadsázce, humoru a částečné dětinskosti rozhodně nezapadne. Slušné obsazení a parádní atmosféra podrží i místy trochu slabší scénář a triky. Film jako takový pak pobaví jak ty nejmenší tak ty odrostlejší. Škoda jen, že to všechno působí tak trochu laciněji, než by bylo zdrávo.(5.4.2019)

Místy mi to přišlo jako stupidní rodinný film cílený na mladší publikum a poslední třetina je povedená komiksárna, která mě po slabší první polovině chytila a už sem se i bavil. Efekty to má pěkný a obsazení filmu sedlo, jen mi většina vtípků přišla hodně dětinských a tak nějak si neumím představit Shazama po boku temnějších hrdinů DC, to by mohlo působit hodně sebe parodicky. Za mě 75% :)(23.6.2019)

Nové směřování DC studia se mi opravdu líbí. Shazam je svěží a plný vtipů, přesně tak jsem si ho přál. Film si neustále střílí z dalších DC hrdinů. Rozjezd je sice pomalejší, ale i sledování toho, jak se Billy učí ovládat své schopnosti je vážně sranda. S tím mu pomáhá jeho pěstounský kámoš Freddy, který má všechny superhrdiny nastudované. Jak říkám, humor je silná stránka filmu. Horší už je to se záporákem. Mark Strong se sice snaží, ale moc zajímavý není. Zato Zachary Levi je v titulní roli super. Je vidět že si to vážně užívá. Film ani nevypadá moc levně. Své fandy si jistě najde. Potěšila i mi Shazam Family a spousta dalších odkazů. Určitě se těším na 2. "Nějaký kluk nám čajznul vysílajdu." :D(15.4.2019)

• niethustra

Všimli jste si toho, jak biologičtí rodiče v obou případech (Billiho i Thaddeusově) selhali? A do jakého kontrastu vůči nim byli postavení pěstouni, každý z nich opět z nefunkční rodiny? A zaslechli jste, že domov je místo, pro něž se člověk musí rozhodnout? Nemám s těmihle věcmi výraznější problém, jen mi vadí jejich ideologicky nekonfliktní, neproblematické, nic nijak nezpochybňující podání (Billyho pěstounská rodinka je tak moc ňuňu, že jeho rozhodnutí se pro ni dává a musí dávat dokonalý smysl). Inu, propaganda pro celou rodinu (i když, pro jakou vlastně rodinu?).(20.5.2019)

• Mark Strong

• - O režii snímku projevil zájem Sam Raimi. (fiLLthe3DD)

• - Zachary Levi se o roli Shazama původně vůbec neucházel. Tu mu nabídli až samotní tvůrci, kteří v něm spatřili potenciál superhrdiny s duší dítěte. (Ajka1)

• - Když autobus, který Shazam (Zachary Levi) zasáhne bleskem, padá z nadjezdu dolů a Shazam se ho snaží chytit, je vidět, že když spadne několik desítek metrů dolů, Shazam má ruce na skle, které již bylo naprasklé, nechytil ho za kovovou část, ale za sklo. Dle zákonů fyziky by tam stál, sklo by se rozbilo a on by zřejmě zabil ty 3 lidi, kteří bylyi na předním skle autobusu napadaní. (Dejvid17)