Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse (TV film)

Dokumentární

Česko, 2007, 52 min

Ján Novák

Jaromír Vašek

Pokud po tomhle dokumentu bude ještě někdo pochybovat o tom, že tahle země má svoje VELKÉ dluhy, pak jen doufám, že si aspoň uvědomuje, že to rudý svinstvo se už nikdy nesmí opakovat. Nikdy. Nemám slov...(17.5.2007)

"Pokud ho neodsoudíte, tak vás popravíme." (21.01.'10 web)(21.1.2010)

Slova vdovy po J.Briksovi: Je škoda, že se Josef nedožil svobody vaši země. Bylo těžké vychovávat dceru bez otce a měla jsem i další problémy, brala jsem ale život jako cestu, jednou se daří jindy ne, ale snaží se aby ostatní lidi na té cestě nezranil. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122453122-muz-ktery-precenil-ceskou-dusi-aneb-uteky-josefa-brykse/(12.11.2009)

Je moc dobře, že vznikl tenhle dokument, protože o lidech jako byl Bryks se nesmí mlčet. Tohle by měl vidět každý, protože ještě dnes existuje spousta lidí propagující komunismus a já nechápu, jak může někdo obhajovat ideologii, která má na svědomí miliony zničených životů po celem světě. Už jsem několik dokumentů o letcích z R.A.F. viděl, ale tenhle má v sobě obrovské emoce, díky kterým se vžijete do jeho těžkého životního osudu.(18.5.2007)

Smutný dokument, jenž vyvolal ve mně hodně emocí. Z našeho soudnictví a komunismu je mi na blití. Josef Bryks je významný člověk! Čest jeho památce!(27.3.2010)