Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Recenze uživatele ScarPoul k tomuto seriálu (1)

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008)

Padol mi kameň zo srdca. Doslova a do písmena. Keď som si totiž kúpil prvú sériu a až potom som si prečítal názory iných mal som sto chutí trieskať si hlavou o stenu, že som úplne zbytočne utratil 20 eur. Lenže ako vravím padol mi kameň zo srdca. Seriál vôbec nie je zlý. Dokonca by som povedal, že aj napriek tomu že sa to nezaobíde bez toho typického škatuľkovania z filmami, má predsa len seriál pár vecí , ktoré sú omnoho lepšie ako vo filmoch. Prvá a zásadná sú postavy. Všetky až na Lena Headey, pretože ja naozaj nemám rád ak sa ženská hrdinka snaží hrať na city, je každá postava krásne vykreslená. Z každým dielom je vám počínanie postáv bližšie a bližšie a akosi si na ne časom zvyknete. Veľká chvála patrí Thomasovi Dekkerovi ktorému som Johna Connora veril viacej ako Stahlovi v treťom filme. Terminátor z nádhernou tvárou Summer Glau je smrtiaci ale jej snaha zapadnúť a zvláštny vzťah medzi ňou a Connorom, ma núti rozmýšľať ako sa to asi vyvinie a preto sa veľmi teším na ďalšiu sériu. Ostatných ani nemusím spomínať, či už sa jedná o epizódne úlohy, alebo tie hlavné, sú vykreslené uveriteľne, v pútavom prostredí, a hlavne dej má spád a pár naozaj dobrých akčných scén. Veľmi sa mi páčil posledný diel, pretože pri vraždení pustiť Johnnyho Casha je zážitok aký sa málokedy vidí. Veľmi sa mi to páčilo. Takto hodnotím prvú sériu na 80% a jediné čo ma mrzí je že existuje aj veľmi hlupučká trojka. A neveril som tomu ale Arnie mi tu ale vôbec nechýba. 2. séria - 80% ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)