Cheonneyonyeou Yeoubi

Yobi, The Five Tailed Fox

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2007, 85 min

Seong-gang Lee

Nepřišel jsem tomu tak moc na chuť jak jsem očekával. Po chvalozpěvech tady na csfd jsem se na to opravdu tešil, ale upřímně jsem se pekně nudil. Audiovizuální zpracování je výborné a příběh mě už od začátku lákal, ale výsledek je takový nemastný a neslaný, nebýt těch nádherných animací tak jdu s hodnocením ještě níže.(7.1.2009)

Bylo to pěkné, dokonce bych i klidně řekl, že to bylo velmi pěkné, bylo to zajímavé, bylo to originální a mělo to atmosféru ale i přesto tomu k dokonalosti něco chybělo. Přestože byl příběh docela jednoduchý a velmi vydařený, animace velmi hezká a i hudba vcelku dobře zvolená, přesto mě to nedokázalo naplno pohltit a oslovit, jako se tomu stalo u jiných, pro mě naprosto úžasných záležitostí, kterým jsem dal za 5*. I když to bylo opravdu jen o kousek a třeba závěr se mi opravdu hodně líbil, přesto to u mě je jen za 4*, ale opravdu velmi silné. 8,4/10(17.11.2015)

Pro asijské animáky jako takové, pro jejich roztomilou animaci, milé postavy a osobité příběhy mám velkou slabost. A musím říct, že tento korejský počin mě nezklamal, byť může leckomu připomínat animovaná dílka slavnějšího japonského režiséra Miyazakiho. Yobi je krásným příběhem o lásce, který je především díky svému vizuálnímu zpracování a doprovodné hudbě více poetický než prozaický. Ze začátku jsem byla dost rozpačitá, ale druhá a především pak závěrečná část mě svým logickým rozuzlením navzdory fantasknosti celého příběhu, a tudíž i svou překvapivostí, přesvědčila o tom, že Yobi je důstojným představitelem svého žánru.(29.9.2012)

Yobi se snaží být barevná, hravá, originální... Ale nejde jí to, tenhle film totiž postrádá něco, co mají zkušenější kolegové, třeba z Giburi (podoba tu je), zvládnuté na jedničku, tenhle film totiž nemá duši, respektive si zničil jedinečnou šanci na originalitu tím, že se snažil vecpat do děje všechno možné, takže velká část vedlejších (možná dokonce všechny) dějových linií nesezná žádného vrcholu a vysublimuje do ztracena. Přitom je to obrovská škoda, ze začátku film sice působí jako něco, co vyzvracel psychedelický korejský jednorožec posedlý japonským démonem, ale postupem času se hlavní linka krásně rozvíjí, jenže... dobrá polovina filmu nepřebije polovinu horší, ani nespasí přebytečnost mnoha věcí. Promarněná příležitost, která mohla být soupeřem těm nejlepším anime podobného ražení.(24.12.2013)

• Ithildaria

Těžce nadhodnocený animák. Aneb "O tom, jak z Asie vzešlá změť roztomilých postaviček a nesmyslného děje automaticky neznamená dobrý film". Příběh je zcela nekonzistentním slepencem nápadů, které jsou divákovi bez ladu a skladu předhazovány aniž by nesly nějaký hlubší význam, vysvětlení, či alespoň logické opodstatnění. Ačkoliv je z toho všeho silně cítit inspirace Miyazakiho tvorbou, bylo by zapotřebí opravdu nepoměrně víc scénáristického umu, aby se film alespoň přiblížil čemukoliv od studia Ghibli. Samotná animace je docela slušná, jen škoda, že při tom animování nepoužil někdo aspoň trochu hlavu.(29.9.2013)

• - Príbeh je inšpirovaný kórejskou hororovou legendou "Gumiho" o líške, ktorá sa snaží ukradnúť dušu človeku. Yeu woo bi však príbeh preniesol do súčastnosti a z líšky vytvoril hlavnú protagonistku, s ktorou divák sympatizuje. (Flipper)