Cheonneyonyeou Yeoubi

Yobi, The Five Tailed Fox

Animovaný / Drama / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2007, 85 min

Seong-gang Lee

Nepřišel jsem tomu tak moc na chuť jak jsem očekával. Po chvalozpěvech tady na csfd jsem se na to opravdu tešil, ale upřímně jsem se pekně nudil. Audiovizuální zpracování je výborné a příběh mě už od začátku lákal, ale výsledek je takový nemastný a neslaný, nebýt těch nádherných animací tak jdu s hodnocením ještě níže.(7.1.2009)

Tento film by se svými částmi dal srovnat k filmu Cesta do fantazie, jelikož tak krásně vymyšlené a nakreslené postavičky se vidí málokdy.... Samotná Yobi je hezká a divák si jí velice rychle podle mého oblíbí.... Celý film je od začátku do konce zajímavý a krásný svou atmosférou, která mě osobně vtrhla od prvních minut... K tomu hezká hudba a krasná ilustrace postačiček dělá z tohoto filmu fakt krásnou podívanou...(12.3.2008)

Pravdu povediac, cakal som trosku nieco ine. Je to sice krasny pribeh, plny fantazie, ale k Myjazakiho dielam by som to urcite neprirovnaval. Myjazaki tvori filmy ktore su sice aj rozpravky, avsak hlbkou tento zaner presahuju. Su to skor animovane filmy pre "dospele deti". Yobi u mna zostal "len" tou rozpravkou. Avsak naozaj velmi prijemnou, vtipnou (maly emzak ktory si rad pochutnava na klincoch:)) a krasnou. (8/10)(3.6.2007)

• Ithildaria

Těžce nadhodnocený animák. Aneb "O tom, jak z Asie vzešlá změť roztomilých postaviček a nesmyslného děje automaticky neznamená dobrý film". Příběh je zcela nekonzistentním slepencem nápadů, které jsou divákovi bez ladu a skladu předhazovány aniž by nesly nějaký hlubší význam, vysvětlení, či alespoň logické opodstatnění. Ačkoliv je z toho všeho silně cítit inspirace Miyazakiho tvorbou, bylo by zapotřebí opravdu nepoměrně víc scénáristického umu, aby se film alespoň přiblížil čemukoliv od studia Ghibli. Samotná animace je docela slušná, jen škoda, že při tom animování nepoužil někdo aspoň trochu hlavu.(29.9.2013)

Byla nebyla jedna země. Tedy vlastně -- dvě země. Druhá první šikanovala, prohlašovala za svou kolonii, za poslední stovky let ji několikrát anektovala. Korea časem nabyla dojmu, že je maličká a bezvýznamná. Snažila se velké Japonsko napodobovat se všemi plusy i mínusy. Jakmile Japonci natočili Godzillu, museli Korejci mít svůj plagiát. A tak podobně. No... nechám trapného tónu, ale prostě od prvních vteřin to pro mne bylo silně rozpačité, poposedal jsem si a obrazně řečeno kroutil hlavou. Méně známý film studia Ghibli Pom poko je opravdu důkladně okopírovaný a vytěžený, ale jelikož by to bylo okaté a příliš málo, přidali ještě spoustu nesourodého koření (z dalších Ghibli filmů) navrch. Jen nějaká hlubší myšlenka... chybí. Zůstal jsem nedotčen a nepohnut, dokonce ani echt japonské sakury to nedokázaly...(23.3.2012)

• - Príbeh je inšpirovaný kórejskou hororovou legendou "Gumiho" o líške, ktorá sa snaží ukradnúť dušu človeku. Yeu woo bi však príbeh preniesol do súčastnosti a z líšky vytvoril hlavnú protagonistku, s ktorou divák sympatizuje. (Flipper)