Odsouzen k smrti

Čas zemřít

Already Dead

Thriller / Akční / Krimi

USA, 2007, 93 min

Tak todle mě fakt bavilo. Na večer všedního dne ideální oddychovka, Schweiger herecky o dva levly přebíjí hlavního hrdinu. Film nutí člověka přemýšlet o tom, jak by se v podobné situaci zachoval – zabít? Mučit? Hodně? Pomohlo by to aspoň trochu? Ve filmech snesu dost brutality, ale scény se zabitým synem jsou pro mě jako pro rodiče až moc silný kafe...(26.11.2019)

• Slartibarkfast

Marně hledám klady, kterými tento film disponuje, a kterými bych obhájil tu jednu hvězdu.Snad jen ta poslední desetivteřinová scéna. Ta by snad mohla zachránit ten úplný odpad. Ale není to trochu málo na devadesát a tři minuty? Možná měl na té židli sedět autor scénáře Joe Chapelle a ten hřebík už by vytahovat neměli, aby zas nenapsal nějakou bezduchou sračku.10%(8.5.2018)

• pekas

Tenhle film mě zklamal na celé čáře. Začátek se příšerně táhne, a hlavně vše co se stane je dopředu čitelné. Když dojde na akci, je to opět slabota, padouši zůstávají stát ve dveřích, aby se hlavní hrdina, který udajně neumí zacházet se zbraní do nich mohl trefit. Til Schweiger, na kterého jsem se docela těšil hraje, co mu role dovolí - je hustej. Jak psal někdo přede mnou, posledních pár vteřin je asi nejlepších z celého filmu.(8.6.2008)

Film měl tři úrovně. 1) Řešil otázku pomsty, 2) Doomovka z PC her, 3) Otázku utopickou. Otázka pomsty je jednoduchá a je to mé téma. Trest smrti ano či ne. Vždy lidem říkám, že pokud jsou pro trest smrti, zda by oni sami byli schopni pachatele zabít a pomůže-li jim to, zabít trýznivým způsobem. Je dle mého totiž jednoduché říct "oko za oko", když má pachatele usmrtit humánní injekce. Myslím si totiž, že aby měl tento čin tu správnou satisfakci, musí pachatele zabít oběť. Je-li otázka postavena takto, chtěl bych teď vidět radikální názory některých. Samozřejmě navazuje otázka utopistická a to, zda mi k mé pomstě bude stačit i tzv. náhradní vrah, který ale není odpovědný za smrt někoho z mé rodiny. Tedy vyvstává otázka: je dobré pozabíjet všechny vrahy a pachatele těžších zločinů? a kdo o tom bude rozhodovat? Je totiž docela možné, že pokud někomu dáme takovou obrovskou moc, aby on prakticky bez spravedlivého (i když jsou chyby i v soudním systému) soudu jen ukázal a my ho s chutí zabili. Kde by byl konec a kdo nám může zaručit, že příště nespočine ukazováček na nás? Co se týče tzv. doomovky, samozřejmě zde bylo hodně scénáristických nedotažeností - např. člověk, který nikdy nedržel v ruce zbraň se mávnutím kouzelného proutku stane prakticky zabijákem. No ale měl dobrého parťáka, který působil opravdu věrohodně. Na druhé straně se nade mnou vznášelo určité šero a co mne opravdu dost dostalo - zvuk ve filmu, myslím tím kovový zvuk zbraní. Fakt dobrá atmosféra. Takže vidíte, že i průměrný (video) film může člověka inspirovat k filozofování. Navíc, je-li člověk dobře dotazován, může i průměrnému toto přinést dost užitečného. Každý totiž nemá na to pochopit náročné filmy, které sice mají poprávu vysoká hodnocení, ale pro některé lidi jsou naprosto neuchopitelné.(8.1.2009)

• Tominni

Film o ztrátě a touze po pomstě. Když Archerovi zabijí syna, chce udržet svoji ženu a jediné, po čem touží, je pomsta. Co by jste dělal, kdyby jste byl sám s jeho vrahem? Tak se nakonec hlavní hrdina dostane do složité situace, kterou vyřeší po svém. Motiv pomsty je OK, ale jinak se film moc nepovedl, nebaví ani nenapíná.(2.10.2018)

• - Krátce poté, co The Man (Til Schweiger) zabije jednoho z maskovaných mužů, si bere jeho zbraň a posléze vyměňuje její zásobník, ačkoliv ten si od mrtvého nevzal a u sebe, jak je z filmu patrno, po celou dobu žádný neměl. (Conspi)

• - Když se Thomas Archer (Ron Eldar) ve filmu zmiňuje o tom, že nikdy dřív z žádné palné zbraně nestřílel, je jeho následné použití pistole a kulovnice se zkušeností ostříleného pistolníka vskutku napováženou. (Conspi)