Traveler (TV seriál)

Traveler

Drama / Thriller / Dobrodružný

USA, 2007, 6 h (Minutáž: 45 min)

Traveler mě zaujal už při prvním poodhalení dějové linie a po více než roce odkladů a zkracování ABC uvedla první a velmi pravděpodobně i poslední sérii v 8 epizodách. Samotný námět je na seriálu asi to nejzajímavější, obzvlášť v dnešní době kdy jde o stále aktuální téma. Pilotní epizoda byla opravdu povedená, hudební podkres výborně doplňuje hlavní rysy seriálu, kterými jsou poměrně rychlý spád, podařený střih a ve většině případů i výkony hlavních představitelů. Celkem tak 8 epizod uběhne docela rychle a člověk se tak nestačí ani pořádně zamyslet co kde skřípe. Jak už tu někdo poznamenal, nelze nevzpomenout na druhou sérii Prison Breaku, podobnost je bohužel víc než zřejmá, hlavní devizí tu jsou útěky a cestování, samotné rozvinutí a poodhalovaní skutečných událostí za bombovým útokem zůstává pozadu. Nedočkáme se ani celkového ukončení a nějakého většího rozuzlení, to asi pro případ kdyby se přeci jen stalo něco nečekaného a dočkali bychom se pokračování. Určitě bych si dokázal představit 5-7 dalších epizod jak seriál celkově ukončit. Závěr je takový, že se u Travelera nudit určitě nebudete (pokud ovšem nejste jeden z těch co odpadli u Prison Breaku před 5. epizodou 2. série :) Na druhou stranu vás ani ničím novým nebo zvláštním neobohatí, a to je škoda, scénář si dovedu představit lepší. 75% PS: Tyler je pěkný prase, cumlat v puse 100let starý klíč, fuj! ;d(22.7.2007)

Traveler je vlastně taková druhá sezóna Prison Breaku, vmačkaná do osmi epizod. Žádné zdržování, žádné natahování děje, jde se rovnou na věc. Hlavní představitelé jsou neokoukané tváře a tím pádem působí v rolích nevinných studentů naprosto přesvědčivě, i když s hereckou stránkou je to už trochu horší. Osobně mě velmi potěšila účast Neal McDonougha, který dodává každému záběru ten správný spiklenecký nádech. Hudba je přesná asi stejně jako v drtivé většině současné seriálové produkce. Škoda, že seriál byl po osmi epizodách ukončen pro nedostatek diváckého publika, které bylo namlsáno druhou sezónou Prison Breaku a tak o dalším očišťování osoby a prokazování vlastní neviny nejevilo zájem. Takhle je celý děj neukončen a to je asi největší zápor Traveleru.(23.9.2007)

Obyčejný seriál byl sestříhán na poloviční délku. Příběh je zhuštěn a každý díl obsahuje velmi mnoho nového skoro až chvílemi připomíná úžasný Prison Break. Škoda, že se pravděpodobně nebude točit zbytek seriálu, protože každého kdo ho shlédne až do konce by zajímalo, co autoři chtěli vyprávět dál. Jeden z mála zrušených seriálů, který by si zasloužil, když ne další sezonu tak minimálně závěrečný dvojdíl.(21.9.2007)

Škoda toho, že tento seriál nebol dotiahnutý do konca. Je vidieť, že bol autormi skrátený a ukončený ešte skôr ako som si stihol obľúbiť hlavných hrdinov, nepravodlivo obvinených z teroristického činu. Podobnosť s Prison break 2 je evidentná. Keby bola dodržaná riadna dľžka mohlo byť hodnotenie vyššie.(6.10.2007)

Největší hovadinou je useknout seriál v tom nejlepším, navíc když dějové linky nejsou vůbec, ale vůbec uzavřeny. Ať už tohle dělalo jakékoliv filmové studio, tak tohle zpackalo. Seriál šlapající na paty Prison Breaku s dvojnásobným dějovým tempem určitě má na to, aby zaujal a byl dodělán. Škoda. Opravdu škoda. Protože je jednoduše výborný.(6.2.2009)