Cake Eaters, The

Drama / Romantický

USA, 2007, 86 min

"U can kiss me if U want to.." a mne sa gúľali slzy ako hrachy. Každá jedna scéna, v ktorej sú Georgia a Beagle spolu je gilbertovskejšia než samotný Gilbert - čistá, nežná, láskavá a najmä slobodná a skutočná. Všetky ostatné línie sú plné sentimentu, často americky neznesiteľného, moja romantická duša ale nemože inak. Odpúšťam, Mary Stuart, a ďakujem zároveň. Kristen a Aaron sú mega hviezdy. Tak dobre teda, hviezdičky. Oči, prekrásne oči.(25.7.2010)

Další vlaštovka pro naše tvůrce, že i za malý peníz se dá natočit mnohovrstevnatý snímek. Milé malé drama The Cake Eaters si na nic nehraje, přesto v sobě skrývá mnohé. Smíření, lásku, sny, odpuštění. V malém městečku se totiž bude tmelit i odpouštět. Hlavně pak v rodině místního řezníka, který přišel nedávno o manželku a kterému se z cest za americkým snem vrací po letech starší syn. Jeho rocková dráha zrovna dvakrát nevyšla a s přítomností bratra se bude muset vyrovnat i Beagle, uťápnutý zaměstnanec školního bufetu, který se navíc čerstvě a vlastně úplně poprvé zamiloval. Za kameru se překvapivě postavila herečka Mary Stuart Masterson (Benny a Joon, Pistolnice, Smažená zelená rajčata), která měla štěstí na své kolegy před kamerou. Výkon Kristen Stewart není nějak teatrálně emoční, mladá talentovaná herečka pojala postavu smrtelně nemocné Georgie civilně. A hlavně výborně, což už nejednou ukázala (Útěk do divočiny, Mluv, The Yellow Handkerchief). Citlivé drama se může opřít i o další herecké představitele, za zmínku stojí bezesporu Bruce Dern. Já si tohle nezávislé setkání užil, díky za něj!!(29.9.2010)

Životní, smutné, i úsměvné, krátké a stručné. Důvodem pro tento film byla Kristen Stewart, která hlavní roli postižené dívčiny zahrála velmi věrohodně. Děj je více méně smutný, po smrti maminky se vrací po třech letech syn z NY, nejmladší syn se dozvídá o dlouhodobém poměru otce a babičky jeho slečny Georgie, který začal ještě za maminčina života. V závěru dojde ke smíření a urovnání vztahů mezi bratry a syny. Sice obyčejné téma, ale nebylo nabobtnalé, přehnané, neslazené.(4.11.2009)

Snad se tím žádné nedotknu (ikdyž abych nebyl pokrytec musím dodat, že by mi to bylo stejně jedno), ale já mám takovou zkušenost že ženské neumí točit filmy. Resp. mají nějak jinak nastavený svůj vnitřní objektiv a mně ten jejich úhel pohledu prostě nesedí. Skutečnost, že režisér nemá na poklopci bouli jsem vytušil do dvaceti minut a nemít v ústřední roli dosazenou tak zajímavou a zároveň krásnou herečku jako je Kristen, tak bych to asi nedokoukal. Cením si snahy o natočení snímku vycházejícím z reality jako takové a ne reality made in hollywood, ale to je tak všechno. U mně je to takový průměrný televizní film, který sice uteče, ale na kterém jsem si pouze potvrdil, že ta ze Stmívání je fakt dost dobrá.(5.12.2009)

Príjemná oddychovka so smutným námetom. Je veľmi ťažké natočiť film o chorobe, prípadne umieraní a pritom odolať účelovej sentimentalite a pátosu. Myslím, že tento snímok je práve ten šťastnejší prípad, pričom aj keď sa tu v podstate nič také svetoborné neudeje, no pozerá sa na to hrozne dobre. Určite sa o to veľkou mierou zaslúžila Kristen Stewart, ktorá tu podala jeden fantastický, geniálne presvedčivý výkon, celý čas čo bola na scéne patril len jej, zhltla všetku moju pozornosť, klobúk dole. Kto neverí, že je to vynikajúca a talentovaná herečka, tak tu má jasný dôkaz, že je sakramentsky dobrá. 75/100(9.9.2016)

• - Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)

• - Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)