2 dny v Paříži

2 dni v Paríži

2 Days in Paris

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

... aneb jak si objednat ve Francii hambáče, i když neumíte francouzsky. Goldberg je bůh, Delpy nesympatická jako vždycky a Paříž by se měla v romantikách objevovat častěji. Naštěstí nevázne režie a scénář nechává Goldberga, aby se solidně vyřádil, takže pokud vám došli soumraky a úsvity, jasná volba. Muuuuuuuuu ;)(4.10.2007)

On je Američan, ona Francouzka. Během svých cest po Evropě zavítají na dva dny k jejím rodičům do Paříže. Potkávají její známé, bývalé...hodně mluví. Přestávají si věřit a chtít se. Hrozí rozchod. Jakpak to asi dopadne? Film nijak nevybočuje ze svého žánru (konverzační, psychologický, romantický), ničím neohromí, ničím nezklame. Pokud máte chuť na chvíli nakouknout do vztahu někoho jiného a nic nečekáte, určitě fajn volba. Hledáte-li něco hlubšího, nebo vtipnějšího, nebo akčnějšího, sáhněte po něčem jiném, jinak proč ne.(20.10.2009)

• Superpero

Nedotažená, do sebe zahleděná, zbytečnost s docela dobrým začátkem a pár dobrejma vtípkama (podivnej chlápek v metru rulezzz). Moje nespokojenost s tímhle filmem pramení hlavně z toho, že Julie Delpy mi je totálně nesympatická. Je to koště s protivnym hlasem, co chtělo natočit sofistikovaný film, ale skončilo to jen u rádobyvtipných vztahových a "intelektuálních" dialogů. Jedinné světlo na konci tunelu je tu Adam Goldberg, jelikož se mu podařilo bejt cool a i dobře hraje.(5.10.2008)

Hodnocení by se pohybovalo někde kolem 75%, ale cítím povinnost přidat evropskému filmu vzhledem k tomu, co se dnes točí za odpad. I když film nepostrádá klišé: konfrontace americké a evropské kultury ve francouzské metropoli, Woody Allenovský neurotik v podání Adama Goldberga apod, pořád to funguje, a Julie Delpy jako režisérka (scénáristka, střihačka, skladatelka a v neposlední řadě jako herečka) vtiskla snímku odlišnost. Film je uvěřitelný, přesvědčivý a velmi ženský.(7.6.2010)

Za toto by ma asi filmšmekeri najradšej ukameňovali, ale pozeral som to s dabingom. A francúzština nebola preložená ani nemala titulky. A myslím, že nebyť tohto môjho kinematografického pohanstva, asi by to dopadlo v mojich očiach horšie. Lebo základy fr. jazyka ovládam hádam presne na tej istej úrovni ako Goldebrgova postava - nič moc nerozumiem, viem sa pozdraviť, prehodiť pár zdvorilostných fráz a v rámci cudzieho rozhovoru rozpoznať pár fráz, ktoré by mi u priateľky v rozhovore so slizkým cudzím žabožrútom asi trošku zdvihlo adrenalín. Takže tak často opomínanej subjektivite vo filme, tu pripisujem vážnu úlohu vďaka ktorej ma to bavilo! Golberg síce nikdy nebude poriadny herec, ale niektorým filmom bohate stačí takéto civilné vystupovanie a Julke predpovedám a prajem veľkú budúcnosť!(16.3.2014)

• - Adam Goldberg coby Jack ve filmu říká, že jeho matka je katolička a otec žid. Stejně je tomu tak i ve skutečnosti. (zuza99)

• - Kniha, kterou americký turista ukáže Jackovi, je Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. (houseofwax)

• - Film, který Jack (Adam Goldberg) sleduje v posteli, je Vrah mezi námi (1931). (Vlado666)