2 dny v Paříži

2 Days in Paris

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

• slunicko2

Komedie, která vás podvede. Nasednete do Maybachu a po půl hodině zjistíte, že se vezete v embéčku. 1) Komedie, založená na rozdílech francouzské a americké mentality, stojí a padá s charismatickými herci, Tuto osobitost jsem postrádal jak u neurotického hypochondra Jacka (Adam Goldberg), tak zejména u afektované ex-Pařížanky Marion (Julie Delpyová, také scénáristka a režisérka). Ty její milence jí prostě nevěřím. Film, pracující s tolika klišé, by měl respektovat jedno z nejdůležitějších - francouzské ženy jsou šarmantní a přitažlivé, i když ne vždy krásné (navíc je to často i pravda). 2) Další slabinou filmu je scénář. První půlhodinu vtipných hlášek vystřídá druhá půlhodina méně vtipných hlášek, za níž následuje další půlhodina zcela bez hlášek. Při herecké a dějové neúrodě jsou hlášky jediné, co zbývá. 3) Přestože jsem se zpočátku dobře bavil, tak mi na konci nezbyly než dvě upocené hvězdičky.(26.3.2009)

• Oxymoron

Pokud chcete vidět film, který si šíleně moc chce hrát na nezávislý snímek, až je z něj nakonec jeho pravý opak... film, ve kterém jsou hlavními hrdiny protivný americký balík opravující všem kolemjdoucím jejich anglická slovíčka, protože sám jiný jazyk neumí a totálně nepřitažlivá uječená hipísačka... film, který chce být za každou cenu tak moc inteligentně vtipný, až se to nedá poslouchat... film, který má tak efektně cool rozhýbanou kameru, až vás z ní začne bolet hlava... ale dejme tomu i film, který opravdu slibně začíná (bohužel jen začíná), potom jděte na 2 dny v Paříži a budete nadšení. Mě dal tenhle film jen jedno - nadávku Křivochcáč.(25.9.2008)

Obdobie vzťahu, kedy sa už partneri poznajú, ale zďaleka nevedia všetko. Do toho istým spôsobom zasahujúce kultúrne a jazykové rozdiely a vzťahová minulosť oboch partnerov (ako je známe muži častejšie žiarlia do minulosti partneriek a ženy zase do budúcnosti). Film je podľa mňa o tom, ako ustáť dlhodobejší vzťah, čo stojí za to, čo nie a ako usporiadať na misku váh plusy a mínusy. Všetko optikou konverzačnej komédie s vydarenými dialógmi a narážkami. Pseudointelektuálne sa mi to nevidelo, naopak často veľmi trefne odpozorované z reálnych situácií a zasadené do humorného rámca.(20.2.2013)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. V Paříži si popovídá hypochondrický Američan se bláznivou Francouzkou hlavně o sexu a o pindících. :) Stejné téma volí ke konverzaci i všichni ostatní. Objeví se i pár dobrých situačních fórů - např. ten, jak odesláním skupiny Američanů pěšky na předměstí místo do Louvru přijít dříve na řadu na taxík. Přesto - na Linklaterův dvojfilm Před úsvitem a Před soumrakem tyhle 2 dny v Paříži tak docela nemají, bohužel jsou jak dubnové počasí - střídavě zábavné i lehce otravné. Hlavně tedy Julie Delpy. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=T8raqLzb3rQ(6.2.2013)

2 dni v Paríži je film, ktorý presne vystihuje to, čo si predstavujem pod pojmom pseudoumenie, alebo pseudo autorský film. Po tomto filme mi prestala byť sympatická Julie Deply, ktorú som mal tak rád po Pred úsvitom. Hodina a pol príšerných hádok, ktoré nemajú hlavu ani pätu medzi nesympatickou fúriou a submisívnym flegmatikom, ktorý by sa v reáli dávno na ňu vykašlal. Tak na druhý krát to nebolo také hrozné, niektoré dialógy dávali aj zmysel, ale väčšina z nich stále vŕzga papierom. Keďže je Jack podobný typ ako ja, zvyšujem na tri.(13.10.2012)

• - Film, který Jack (Adam Goldberg) sleduje v posteli, je Vrah mezi námi (1931). (Vlado666)

• - Kniha, kterou americký turista ukáže Jackovi, je Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. (houseofwax)

• - Marie Pillet byla členkou manifestu 343, stejně jako postava, kterou ve filmu ztvárnila. (Vlado666)