2 dny v Paříži

Dva dni v Paríži

2 Days in Paris

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

Film Julie Delpy (scénář, režie, produkce, hlavní ženská role, střih, hudba, některé fotografie, zpěv závěrečné písně), která dokonce do rolí svých rodičů opravdu obsadila vlastní rodiče. Konverzační vztahová komedie, jejíž hrdinové nejsou zrovna psychicky vyrovnaní a dvoudenní pobyt v Paříži s nimi pořádně zamává. Není korektní k Američanům ani Francouzům, nevyhýbá se hovorům o sexu, jen občas vypadne z tempa. Ale bavil jsem se dobře.(22.11.2010)

*WOODY V SUKNI* Mám rád filmy, v ktorých sú nosným elementom dialógy. Dva dni v Paríži obsahujú toľko hovoreného slova, koľko by sa zmestilo do troch akčných filmov, siedmych hororov, alebo do polky Quentinovho filmu. Postavy pôsobia veľmi prirodzene a od prvej minúty vás vťahujú do svojho slovného ping-pongu, ktorý sledujete až do (ne)očakávaného konca. Film obsahuje množstvo vedľajších a často len epizódnych postáv, ktoré upútavajú pozornosť svojou nevšednosťou a výstrednosťou a rovnako originálne pôsobí aj nespočetné množstvo scén (napr. spoločný obed páru a jej rodičov, oklamanie amerických turistov, dialóg v posteli a iné). Verdikt v 1 vete: Svižné, vtipné a veľmi ukecané. 04.08.2010(4.8.2010)

• Superpero

Nedotažená, do sebe zahleděná, zbytečnost s docela dobrým začátkem a pár dobrejma vtípkama (podivnej chlápek v metru rulezzz). Moje nespokojenost s tímhle filmem pramení hlavně z toho, že Julie Delpy mi je totálně nesympatická. Je to koště s protivnym hlasem, co chtělo natočit sofistikovaný film, ale skončilo to jen u rádobyvtipných vztahových a "intelektuálních" dialogů. Jedinné světlo na konci tunelu je tu Adam Goldberg, jelikož se mu podařilo bejt cool a i dobře hraje.(5.10.2008)

Je jenom na vás, jak moc vám tenhle film bude připadat obscénní.___Rozpačitý úsměv na tváři. Nikoliv na té Goldbergově, mojí. Protože už dlouho jsem se necítil tak pocitově rozpolcený jako po Dvou dnech v Paříži (a to jsem tam ještě nikdy nebyl). S Goldbergem jsem už starý známý z Deja vu a ze Zodiaca, ale tady dostal mnohem víc prostoru k poznání. A působil - první hodinu jsem měl chuť ho přerazit (neustálé skuhrání, hypochondr, sarkastické poznámky, nic se mu nelíbí), pak bych zase pro změnu nakopnul Julie Delpy, která mi jako sexuální maniak připadala hrozně asexuální.___Na druhou stranu je pravda, že co nedokázal Zohan, vyšlo tady - šlo se občas zasmát. Především dialogy a zvlášt "řeči mimo možnost porozumění" (vždy vděčné téma- jeden mluví o voze, druhý o koze a protože je už dávno po Babylónu, tak si nerozumí ani prd), se sem tam povedly.___Pokud Adam Goldberg není takovým Jackem ve svém skutečném životě, pak je to velký herec a klobouk před ním za tuhle roli smekám.___Kombinace lahodné francouzštiny s příjemnou americkou angličtinou potěšila.(23.8.2008)

Suprovní konverzačka! Už dlouho jsem se u žádné francouzské (a nejen francouzské) komedie tak nenasmála. A to to určitě nebylo jako komedie zamýšleno. Kam se na Dva dny v Pařízi hrabe Drž hubu a spol. slátaniny... :-)) Prostě napsat vtipné dialogy, aby nevyzněly trapně, se nezdaří jen tak komu, leč Julie Delpy u mě fakt zabodovala! Nejen že ji mám ráda jako herečku, ale ve svém filmu potvrdila jak scénaristický, tak i režijní talent. P.S. A koukám, že Adam Goldberg si zahrál i ve filmu Před úsvitem, i když tenkrát ještě ne po boku Julie Delpy (tam to byl Ethan Hawke)... Jak vidno, co herec, to jiná dynamika vztahu. Co jiný scénář, to jiný film...(20.8.2011)

• - Adam Goldberg coby Jack ve filmu říká, že jeho matka je katolička a otec žid. Stejně je tomu tak i ve skutečnosti. (zuza99)

• - Marie Pillet byla členkou manifestu 343, stejně jako postava, kterou ve filmu ztvárnila. (Vlado666)

• - Rodiče Marion hrají praví rodiče její představitelky, Julie Delpy - Albert Delpy a Marie Pillet. (hippyman)