2 dny v Paříži

2 dni v Paríži

2 Days in Paris

Komedie / Drama / Romantický

Francie / Německo, 2007, 96 min

Hoodně zajímavej filmeček, který ční nad průměr především díky božímu výkonu Adama Goldberga - takovej bručou, to se jen tak nevidí:) Celkově je film plný předsudků, ale aspoň na všechny strany - ať už vůči Američanům nebo Francouzům. Paříž tentokráte velmi výjimečně bez veškerých pamětihodností, kromě Pere Lachaise a hrobu Jima Morrisona, Eiffelovka se mihne někde vzadu na pár vteřin. To je zajímavý úkaz, rozhodně příjemný. Vtipné dialogy, jen ta Julie Delpy mi šla postupem času čím dál tim víc na nervy.(12.9.2008)

Na filmu je vidět, že ho napsala a režírovala herečka Julie Delpy. To znamená, že se jedná o silně herecký snímek, postavený na obou star a ukecaném scénáři, ve kterém se skoro nic neděje. Co potěší, že Delpy není zahleděná do sebe a většinu prostoru přenechala svému kolegovi Goldebergovi a ten je opravdu skvělý. Dva dny v Paříži nemusí svědčit každému, kdo čeká komedii, či romanci bude nemile překvapen. Kdo má rád malé, osobní filmy, pro něj je to dobrá volba.(19.11.2010)

A víte co? Já dám 5*. I kdyby to mělo být jen z principu, že takhle dobrej film nemá v modrym co dělat. Skoro celou dobu jsem se upřímně nahlas smála a to se člověku neděje každý den. Julie Delpy je úžasná a Adam Goldberg, kterej mi vždycky přišel neuvěřitelně směšnej ve 2 Dnech v Paříži fakt stojí za to a dokonce je tu dost sexy. A jako vždy - KOČKA!!!!!!(18.11.2015)

• Florfila

Krásná ukázka toho, jak jsou Američani zahleděni do sebe, jak jsou zakonzervovaní a sebestřední. Naproti tomu Evropa se může zdát až příliš otevřená. Nevadí nám povídat si otevřeně o sexu, z bejvalek a bejvaláků se stávají přátelé... Chápu, že to může místy vypadat děsivě. Někdy mám pocit, že právě ta přílišná otevřenost nás vede do záhuby, co se mezilidských vztahů týká. Celkově mi to nijak romantické ani vtipné nepřišlo, ale závěrečný doslov Delpy byl odzbrojující a sakra sednul.(12.10.2013)

Taková pseudointelektuální a o vtip se snažící konverzačka, která sice nenudí, ale taky nijak nezaujme. Julie Delpy není Celine z Before Sunset/Sunrise, není tak citlivá a nepouští se do niterně hlubších témat. Snaží se o vtip a jistý nádech intelektu, však ani jedno jí nevychází - ve skutečnosti to diváka až otravuje a věčné narážky na sex nejsou ničím jiným než trapností. Ono to není špatné, člověk ji musí už jen proto, že si to všechno sama napsala, zrežírovala a složila k tomu hudbu (+ do rolí rodičů obsadila vlastní rodiče) trochu obdivovat, ovšem myšlenkově je pro mě takhle dáma někde mimo.(19.1.2013)

• - Rodiče Marion hrají praví rodiče její představitelky, Julie Delpy - Albert Delpy a Marie Pillet. (hippyman)

• - Kniha, kterou americký turista ukáže Jackovi, je Šifra mistra Leonarda od Dana Browna. (houseofwax)

• - Adam Goldberg coby Jack ve filmu říká, že jeho matka je katolička a otec žid. Stejně je tomu tak i ve skutečnosti. (zuza99)