poster

Deník zabijáka

 • USA

  You Kill Me

 • Slovensko

  Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dezorz
  ****

  Konecne maly US film, ktory sa nechce hrat na velku dramu ani na malu indie komediu, ale chce zabavit netradicnym ciernym humorom. Podobne ako Grosse Pointe Blank, ide o zaner - romanticka komedia s profesionalnym zabijakom v hlavnej ulohe, len na dnesnu dobu viac moralne flexibilna, cynickejsia. Dexter to minuly rok s takymto sociopatickym zabijackym hrdinom v TV vo velkom zacal, anti-gandhi Ben Kingsley pokracuje.(2.10.2007)

 • B!shop
  ****

  Me se film libil, tech 85 minut se na to prijemne kouka, ale bezchybnej rozhodne neni. Problem je, ze celej jen tak v klidu plyne, nekona se zadna uhlaskovana cerna komedie, spis je to takovy komedio-drama o par skoro looserech, ktery se snazi vyhrabat se ze sracek. Ale samozrejme to obcas Kingsley rozjede, parkrat si zastrili, obcas nekoho vyfuckuje, zleje se jak hovado, pripadne hodi nejakou vostrou hlasku. Navic, ackoliv nehraje kdovijak uzasne, po otresnym vykonu v Nabit a zabit je to rozhodne velky zlepseni. No a Tea Leoni mu zdatne sekunduje, i kdyz je fakt, ze film je vetsinou vtipnejsi, kdyz je Ben v akci sam, jakmile jsou spolu, spis to spadne do trochu dojaku, trochu romantiky a trochu dramatu a na fory nezbyde moc misto. Ale i kdyz jsem cekal spis cernou komedii, porad je to takovej pohodovej filmecek s obcas perfektnima a obcas (malokdy) debilnima dialogama, celkove slabsi 4*.(16.10.2008)

 • Gilmour93
  ***

  Chlast, samozřejmě s výjimkou Poslanecké sněmovny, obvykle bývá v zaměstnání přítěží. Například jakmile se místo puškohledem začne nájemný vrah dívat na své oběti skrz dno láhve vodky, je jeho spolehlivost v oboru zásadně narušena. Pokud však vypadá jako Ben Kingsley, v některých scénách má jeho hlava zabarvení Hellboye a hodlá se léčit, aby zase mohl spolehlivě zabíjet, může se z toho vyklubat i lehce romantická komedie se snahou nebýt zase tak úplně povrchní. Ovšem vytrhněme si srdce a položme ho na ruku - bez hitmana Gándhího by nejspíš zůstalo jen hodinu a půl trvající okno známé jako pozůstatek bouřlivých alkoholových seancí..(21.12.2011)

 • Matty
  ****

  –Dělám v personálním –Vážně? –Spíš jen vyhazuju Komedie z ranku těch zabijáckých (V Bruggách, Pekař), která je chytřejší než lehké vizuální oťukání (a fakt, že se natáčela 26 dní) napovídá. Bez debat jde v prvé řadě o výkon super-charismatického Bena Kingsleyho, jenž coby neodolatelný zmetek nevykrádá své dřívější neodolatelné zmetky. Jako bonus tvoří výtečný páreček s Téou Leoni, přesně tou ženou, již bez cavyků uvěříte, že nemá zábrany milovat nájemného zabijáka. Milostná dějová linie zde není do počtu a jako vánočka se chytře proplétá s linií „zabiják ztrácí jistotu ve svém džobu“ a „zabiják zjišťuje, co je to empatie“. Vše posypané humorem tak vznešeně černým, až režisérovo příjmení budí podezření z jeho příbuznosti s jistým Roaldem. Vtipné jsou rovněž hry se slovy a jejich významy, začínající již titulem You Kill Me skutečně ve smyslu „ty mě zabiješ“, ne třeba „asi z tebe zešílím“. Tohle brání věcí doslovně, neschopnost zapojit abstraktní myšlení je přítomno častěji (Golden Gate místo Boha). Nejspíš jako výsměch americkému chladnokrevnému pragmatismu. Apendix: Dostanete-li po You Kill Me chuť okoštovat něco podobného, mrkněte na Grosse Pointe Blank. 80% Zajímavé komentáře: jojinecko, Radiq(14.5.2010)

 • Maq
  ***

  Černá komedie. Nápad je překrásný: Profesionální vrah je na dně a je přitom tak milý, že mu všichni na plátně i v hledišti přejí, aby ve svém boji s alkoholem vytrval a dokázal se vrátit ke své odpovědné práci. --- Zápletka je prostinká a není vlastně důležitá. Všechno táhnou půvabně vtipné černé dialogy, komorní atmosféra - včetně stylové, vhodně zvolené hudby - a neodolatelné herecké výkony. --- Ano, možná by to mohlo být ještě inteligentnější, ještě vtipnější a ještě černější, ale kdo ví? Třeba by to potom už nebylo tak elegantní. Film se asi nestane takovou klasikou jako žánrově podobný The Prizzi‘s Honor (ten má navíc skvělou zápletku a prvky napětí). Je to takový jeho menší, tišší, ale stejně zabijácký bratříček. Vynikající!(28.8.2010)

 • - Ačkoliv se děj filmu odehrává v San Franciscu, v samotném městě se natáčelo pouhý jediný den. (dinamit_1)

 • - Ve scéně, kdy se Frank (Ben Kingsley) ukrývá za stromy a Laurel (Téa Leoni) mu stopuje čas, stojí Frank blízko černého auta. Nejprve je SPZ na autě z Kalifornie, po druhé z Manitoby a poté opět z Kalifornie. (dinamit_1)

 • - Závěrečná scéna filmu je stejná jako finální záběry ve filmu Štěstí na dosah (2006). (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace