poster

Deník zabijáka

 • USA

  You Kill Me

 • Slovensko

  Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  *

  Asi pôjdem "proti prúdu" ako tak neveriacky pozerám a čítam hodnotenia ostatných:))) Nevtipné (a to mám čierny humor fest rád!), zúfalé, hypernudné s katastrofálnou nesympatickou neherečkou Teou Leoni, pričom Ben Kingsley sa jej pripôsobil a jeho herecký výkon bol chabý (a to vôbec nie je zlý herec!). Scenár je slabučký ako týždňový čaj, ale miesto pre americké klišé sa v ňom samozrejme našlo..Tú hodinu a pol som mohol čumieť do steny, to by ma nasralo a znechutilo asi menej...(22.11.2007)

 • petero
  ****

  Príjemná vtipná gangsterka o nájomnom vrahovi ktorý má problém s alkoholom čo mu samozrejme sťažuje plnenie úloh. Keď čaká na obeť a namiesto toho sa v aute nachľasce a zaspí je ťažké niečo vysvetliť šéfovi hlavne po tom čo mu pod nohy hodí šabľu. A tak odchádza na nútenú protialkoholickú dovolenku s tým že si nájde nejakú slušnú práca. Stretnutiami anonymných alkoholikov zo začiatku pohŕda no keď sa v novej práci, márnici, zoznámi s krásnou zákazníčkou, začne na svoj život s alkoholom nazerať aj z tej druhej strany. A tak sa začne so svojimi problémami otvárať i pred cudzími ľuďmi na protialkoholických stretnutiach a vtedy začína sranda. Ben Kingley a Tea Leoni sú vo svojich úlohách perfektný kedykoľvek sú spolu na pľaci a film je vydarenou kombináciou romantická komédia / seriózna gangsterka.(8.10.2007)

 • nash.
  ***

  Polská mafie v Buffalu je tak malá, že si musí přivydělávat odhrnováním sněhu. A její jediný zabiják je alkoholik. Malá černá komedie, která si utahuje nejen z mafiánských válek, alkoholiků a lásky. Výborný Ben Kingsley tu nemá slabou chvilku ať už jako cynik nevěřícně hledící na první schůzku AA, jako alkoholik vysvětlující ostatním alkoholikům, že mu chlast brání dobře zabíjet lidi nebo zabiják v trenclích vysvětlující proč by ho měl nepohodlný úředník poslouchat. Luke Wilson je pro příběh postradatelný a jaksi navíc, Bill Pullman si svého vlezlého dohližitele vychutnal a Tea Leoni cynicky komentující Frankovo přiznání, že je nájemný vrah, slovy "Nikdo není dokonalý," je kouzelná. Přestože bych uvítal více černého humoru na úkor nepříliš nutné romantické linky, stále je to zábavná pohodovka, která potěší.(3.9.2010)

 • Maq
  ***

  Černá komedie. Nápad je překrásný: Profesionální vrah je na dně a je přitom tak milý, že mu všichni na plátně i v hledišti přejí, aby ve svém boji s alkoholem vytrval a dokázal se vrátit ke své odpovědné práci. --- Zápletka je prostinká a není vlastně důležitá. Všechno táhnou půvabně vtipné černé dialogy, komorní atmosféra - včetně stylové, vhodně zvolené hudby - a neodolatelné herecké výkony. --- Ano, možná by to mohlo být ještě inteligentnější, ještě vtipnější a ještě černější, ale kdo ví? Třeba by to potom už nebylo tak elegantní. Film se asi nestane takovou klasikou jako žánrově podobný The Prizzi‘s Honor (ten má navíc skvělou zápletku a prvky napětí). Je to takový jeho menší, tišší, ale stejně zabijácký bratříček. Vynikající!(28.8.2010)

 • Morholt
  ***

  Nájemný zabiják objevuje na protialkoholní léčbě nové životní hodnoty. Nic míň, ale ani nic víc. Příběh se nijak zvlášť nerozvíjí, na nějakou psychologii postav víceméně kašle a komediálním dojmem také příliš nepůsobí. Přesto se na film kouká docela příjemně, na čemž mají hlavní zásluhu jak Ben Kingsley, tak Téa Leoni. Taková ideální druhá večeře před spaním. 60%(19.5.2015)

 • - Ve scéně, kdy se Frank (Ben Kingsley) ukrývá za stromy a Laurel (Téa Leoni) mu stopuje čas, stojí Frank blízko černého auta. Nejprve je SPZ na autě z Kalifornie, po druhé z Manitoby a poté opět z Kalifornie. (dinamit_1)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 10. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Závěrečná scéna filmu je stejná jako finální záběry ve filmu Štěstí na dosah (2006). (dinamit_1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace