Deník zabijáka

You Kill Me

Denník zabijaka

Komedie / Thriller

USA, 2007, 88 min

Polská mafie v Buffalu je tak malá, že si musí přivydělávat odhrnováním sněhu. A její jediný zabiják je alkoholik. Malá černá komedie, která si utahuje nejen z mafiánských válek, alkoholiků a lásky. Výborný Ben Kingsley tu nemá slabou chvilku ať už jako cynik nevěřícně hledící na první schůzku AA, jako alkoholik vysvětlující ostatním alkoholikům, že mu chlast brání dobře zabíjet lidi nebo zabiják v trenclích vysvětlující proč by ho měl nepohodlný úředník poslouchat. Luke Wilson je pro příběh postradatelný a jaksi navíc, Bill Pullman si svého vlezlého dohližitele vychutnal a Tea Leoni cynicky komentující Frankovo přiznání, že je nájemný vrah, slovy "Nikdo není dokonalý," je kouzelná. Přestože bych uvítal více černého humoru na úkor nepříliš nutné romantické linky, stále je to zábavná pohodovka, která potěší.(3.9.2010)

Je to chytré, je to milé, je to černé....Deník zabijáka. Ačkoli nenáročná jednohubka, já s očekáváním kdovíjaké kraviny nakonec chrochtal blahem. Šanci prorazit to nemá pražádnou, ale na jedno shlédnutí perfektní. Opatrně dávkovaný černý humor mě neskutečně bavil a Kingsley v roli alkoholického vraha na indispozičním volnu mi prostě seděl. Dávám velmi příjemné tři.(23.4.2011)

Ben Kingsley exceluje v roli zabijáka chlastometra, který díky chlastu zpackal důležitou prácičku a musí odjet na léčení. Ne vše probíhá tak, jak by si představoval – do života mu zasáhne láska, kamarádství, svědomí. Sice ne příliš vtipná, ale úsměvná komedie s pár skutečně vypečenými scénami. Zajímavá příležitost vidět Gándhího v roli zabijáka.(25.7.2008)

Podle mě na vás může zapůsobit film dvojím dojmem a to hlavně díky Benu Kingsleymu, který tuto záležitost dělá zajímavou. Docela klasická kostra pro daný žánr, brána americkým stylem, ale vedena britským představitelem. Než jsem se chytl na správnou vlnu, abych si to vychutnal, uplynula půlka filmu. Nemůžu říct, že to co jsem viděl by mě neuspokojilo, ale v rámci žánru mi to přislo nedostatečně důrazné. Každopádně casting se opravdu povedl.(14.2.2012)

• BathoryMan

Kladne hodnotím v tomto filme len výkon Bena Kingsleyho!Ten bol Boží!!!Nooo...Dobre aj Luke Wilson ako homosexuálny dobrosrdečný kamarát bol fajn ,ale to je už asi tak všetko!Pochybujem žeby sa Tea Leoni po takom pochybnom a krátkom flirte len tak zalúbila....do tak starého chlapa...alebo tie primitívne a trápne dialogy čo tu tie postavy viedli...na smiech....haaaaa....Začiatok bol slušný ,ale ked sa Frank dostal do San Francisca,nestačil som sa čudovat ako primitívne a debilne sa príbeh začína odvýjat!Slušný námet,ktorý ale preskakuje niekde medzi nevtipnou komediou a nemastnou-neslanou drámou!A nakonies je len trápnym ničím!!!(16.12.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 10. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ačkoliv se děj filmu odehrává v San Franciscu, v samotném městě se natáčelo pouhý jediný den. (dinamit_1)

• - Ve scéně, kdy se Frank (Ben Kingsley) ukrývá za stromy a Laurel (Téa Leoni) mu stopuje čas, stojí Frank blízko černého auta. Nejprve je SPZ na autě z Kalifornie, po druhé z Manitoby a poté opět z Kalifornie. (dinamit_1)