poster

Město Ember

 • USA

  City of Ember

 • Slovensko

  Mesto Ember

 • Slovensko

  Tajomné mesto Ember

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Slušná a v rámci fantasy žánru celkem originální podívaná. Hlavní originalita příběhu oproti všem Narniím apod. je v jeho umístění do podzemí, jehož design jako by vypadl z filmů Terryho Gilliama. Je škoda, že má film hodně pomalý rozjezd a celkový spád by také mohl být větší. "Akce" by rozhodně mohlo být více a určitě by mi nevadilo, kdyby bylo ve filmu více podobných scén jako ta (takřka hororová) se zmutovaným krtkem. Přesto film zabavý ale netroufám si tvrdit, že dětské publikum.(6.8.2009)

 • D.Moore
  ****

  Příjmná fantastická pohádka o těch správných hodnotách podávaných vkusně, nenásilně a zábavně. Navíc se odehrává v úžasných kulisách a hrají v ní samí sympaťáci čele s Billem Murraym a Saoirse Ronan. Knihu mám doma, ale pořád jsem se k ní nějak nedokázal pročíst. Teď to určitě brzy napravím a počítám, že mi předloha zaplní i těch pár ne tak úplně vysvětlených zázračných náhod, které byly ve filmu asi tím jediným, co ke konci tu a tam zaskřípalo.(28.10.2015)

 • Hellboy
  ***

  Tak trochu promarněná příležitost. Byly tam krásné momenty, na 4****, ale najednou to bez vysvětlení skončilo! To si divák mohl říct leda něco jako - scenáristku už bolela od psaní ruka? Neno promítač zapomněl v kině poslední cívku? Není to film určený pouze dětem, myslím, že může zaujmout snad všechny věkové kategorie. No prostě jedinou výtku mám k tomu konci a tudíž vlastně k celému příběhu. Naprosto nedotažené, bez gradace.. Bylo tu dost zajímavejch situací, detailů, kterých by si asi děti nevšimly a které mě hodně potěšili (náznaky náboženství, totalitní prvky společnosti...) Režie trochu pokulhávala, herecké výkony byly dobré, stejně jako třeba hudba. Výprava byla krásná, přesně mi to sedlo. A ačkoliv mě film dost vtáhl do děje, tak ve výsledku jsem byl o to víc zklamán, že se děj nikam nedobral a příliš mnoho věcí zůstalo bez odpovědí. PS: Toto není steampunk. Nebo jste snad ve filmu viděli byť jediný parní stroj?:)(6.4.2009)

 • kinej
  ***

  Škoda, že se tohohle filmu neujal třeba Tim Burton, Terry Gilliam nebo Alex Proyas. Ti by si pohráli víc, zejména s kulisami a dekoracemi a mohli podzemní město víc vyšperkovat. V podobě v jaké město je, ale moc neupotá a to se týká i nzeajímavé režie, což je škoda, protože námět to byl slibný. Co ale stojí za vyzdvihnutí je Bill Murray v roli starosty. Murray mu dokázal vytvořit populistického papaláše s ironií jemu vlastní a jeho výstupy jsou nejlepšími scénami filmu.(1.3.2010)

 • Madsbender
  ***

  Výborne zvolená téma spolu s napínavým príbehom a skvelým, takmer steam-punkovým zasadením. Krásna kamera a efekty dávajú mestu Ember nezabudnuteľnú atmosféru. A keď sa v závere hrdinovia dostanú na povrch, po východe slnka vášmu oku ulahodí úchvatný obraz prírody. Škoda len nepríliš zaangažovaného Murrayho a Tobyho Jonesa.(19.1.2013)

 • - Amber je maďarské slovo, které znamená člověk. (HellFire)

 • - Producenti zo spoločnosti Playtone, Tom Hanks a Gary Goetzman získali práva na natočenie filmu podľa románu Jeanne DuPrau "Mesto Ember" v októbri 2004. (Greenpeacak)

 • - Poslední film pro Liz Smith. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace