Město Ember

Mesto Ember

Tajomné mesto Ember

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Výborne zvolená téma spolu s napínavým príbehom a skvelým, takmer steam-punkovým zasadením. Krásna kamera a efekty dávajú mestu Ember nezabudnuteľnú atmosféru. A keď sa v závere hrdinovia dostanú na povrch, po východe slnka vášmu oku ulahodí úchvatný obraz prírody. Škoda len nepríliš zaangažovaného Murrayho a Tobyho Jonesa.(19.1.2013)

• kingik

Tenhle film nesklidil žádný komerční ohlas a nutno dodat, že plným právem. Na první pohled působí vysokorozpočtovým dojmem a je to dáno i účastí herců, jako jsou Bill Murray, Tim Robbins nebo Martin Landau, a i výprava, hudba a triky (kterých mohlo být klidně i víc) jsou velmi obstojné. A tím to hasne. O nějakém silném příběhu, který by diváka vtáhl, nemůže však být řeč. Místo toho sledujeme zmatené pobíhání dvou teenagerů, kteří zoufale hledají cestu ven z podivného města Ember, kterému vládne ještě podivnější starosta, a ze kterého nesmí nikdo ven ani dovnitř. Napětí nebo něco takového si vzalo dovolenou a místy jsem ani nevěděl, o co ve filmu jde, a mám pocit, že to ani nevěděli sami tvůrci, protože těch nesmyslů zde bylo hodně. Tohle se dalo dodívat jen s vypětím všech sil a hustě mě to nebavilo. Určitě jeden z nejslabších filmů, které jsem za poslední dobu viděl(27.10.2009)

Kvalitivní fantasy, na kterou můžete vzít svoje děti a v sále se nebudete nudit. Příběhově je Ember průměrný, ale vynahrazuje to příjemnou a nezvyklou atmosférou rozpadajícího se, zaprášeného podzemního města. Taky tu neuvidíte nadpřirozené bytosti a hlavní hrdinové nejsou předurčeni k velkým činům, ačkoli se jich nakonec dopustí. Potěší i mladí (tady už nemůžu říct dětští - Harry Treadaway je stejný ročník jako já :-) herci, předem upozorňuju, že Saoirse Ronan, která hraje Linu, je ta skvělá blonďatá holčička z Pokání.(23.2.2009)

..naše Město je jediným světlem v temném světě…. Společnost či komunita stvořená hlavně pro děti a tajemná skříňka ukrývající tajemství, klíč k životu. Je li vám kolem 10ti let, garantuji, že prožijete napínavé fantasy dobrodružství, je li vám o kapku víc, uvidíte dětské herce, kteří jsou v pohodě a příběh, který v sobě nese optimismus. Prostě solidní rodinná zábava. Patříte-li k těm mladším, klidně si ke každému hvězdu přidejte! PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Jak se tady na to tak dívám, stejně všichni příště půjdou do tohohle Města.(9.3.2009)

Jen průměrný fantasy, který boduje pěkně vyobrazeným městem pod povrchem země a hlavně sympatickým obsazením dětských rolí, ono je to v podstatě skoro zázrak, že sem tam tentokrát nepřisral žádnej malej namachrovanej vopruz, kterej by všechno věděl a pobíhal tam s mečem, takže se na to hned líp dívalo a mělo se komu fandit, nicméně děj neni moc strhující, ani nepínavej, ani nijak zvlášť dobrodružnej, takže to v podstatě působí celou dobu děsně průměrně a tak nějak nechytlavě, ale díky krátký stopáži to ani nestihlo nudit(11.1.2009)

• - Natáčení probíhalo v Severním Irsku. (Hromino)

• - Amber je maďarské slovo, které znamená člověk. (HellFire)

• - Film je adaptací úspěšné knižní série od Jeanne DuPrau. Krom úvodního titulu "City of Amber", který se stal inspirací k filmu, vyšly také knihy "The People of Sparks", "The Prophet of Yonwood" a "The Diamond of Darkhold". Kniha "City of Ember" je pak v USA povinnou školní četbou pro žáky základních škol. (Pumiiix)