poster

Město Ember

 • USA

  City of Ember

 • Slovensko

  Mesto Ember

 • Slovensko

  Tajomné mesto Ember

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Z toho kolabujícího trubkovo-žárovkového podzemního města jsem byl na vrcholu blaha, dokonalá kulisa pro fantastické, industriálně-speleologické dětské dobrodružství. Škoda jednoduchoučkého příběhu bez překvapení, i když hledání východu z města pomocí indicií bylo fajn. Tak krutě komerčně propadnout si to nezasloužilo.(31.8.2009)

 • korbitch22
  ***

  někdo řiká divný...já řikam netradične zajímavý,pro děti opravdu přílíš se nehodící skoro pohádka.na první pohled divákovi dojde,že penězi se v produkci opravdu neoháněli,člověka může odradit i celková ponurost a temnota podzemního města,fakt že ve finále vám dojem zmrví totálně dementní konec...však tohle téma konce světa a všelijakých záhad a šifer mě bavila vždycky.potěší bill murray v záporné roli.celek:zajímavá,leč nedotažena sci-fi pohádka.(22.12.2010)

 • Mahalik
  ****

  Zvláštní. Proč? No, když se člověku udělá šoufl při sledování dětské fantasy (Narnie je momentálně u mne v plamenech), je to docela bizarní. Když totiž vezmu v úvahu, že Město Ember je de facto můj zfilmovaný sen (sen, míněno jako sen...no jako když spíte a tak :D), nemůžu prostě jinak než napsat takový menší konstatování, že Jaenne DuPrau je zlodějka.__ Pryč, pryč od hanění autorky s účesem kopírujícím gotickou stavbu a obaťmě zrak spíš na Saoirse Ronan, která nejen-že vypadá líp (účes O.K.), ale hlavně uběhne 1500 metrů za pár sekund. K tomu stačí vyřizovat vzkazy prostým obyvatelům města Ember a ještě pošpiní místního starostu z xenofobie a požitkářství. Je fakt, že tahle holka to má všechno v merku. Saoirse má totiž úžasný dar: a to hrát očima. Z Liny vytěží maximum, dře, a vy jí to všechno odkýváte s hlavou vztyčenou. To se mi na ní moc líbí.__ Když odpustíme postižený scénář, který někdy opravdu zaváním hnojem, je z Města Ember nejlepší fantasy loňského roku. A ta hudba....(20.3.2009)

 • predators
  ****

  S udělením "stárs" jsem hodně v rozpacích. Na jednu stranu se jedná o pěknou dobrodružnou pohádku o dětech pro děti v podzemním městě a na stranu druhou je mi líto, že toho není pro ty děti víc. Město Ember se opravdu povedlo, především zvuky se na vás linou ze všech temných uliček a praskající potrubí je oázou pro ucho. Hlavní dětské duo má jistě světlou budoucnost a ti, od kterých se výkony očekávaly, nezklamali. Ale jak jsem již napsal na začátku, očekával jsem Město Ember pohádkovější(jedna můra a půltunový hladový krtek je fakt málo) ...šmarja, ale vždyť mi není deset! :-) Zajímavosti: 752 žárovek, světýlek a lampiček se staralo o to, abychom v městě Ember na všechno dobře viděli. :-) 70%(27.2.2009)

 • bassator
  ****

  Kvalitativně asi nijak extra vydařené, ale mě to strašně chytlo. Oceňuji vždy originální nápady a pak i trochu přivřu oko nad kvalitou. Lepší něco nového né tak povedeného než témata která se opakuji stále a stále dokola (a radši se v těch tématech pitvat nebudu nebo bych se mohl rozčílit)... - 85%(7.3.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Severním Irsku. (Hromino)

 • - Poslední film pro Liz Smith. (HellFire)

 • - Film je adaptací úspěšné knižní série od Jeanne DuPrau. Krom úvodního titulu "City of Amber", který se stal inspirací k filmu, vyšly také knihy "The People of Sparks", "The Prophet of Yonwood" a "The Diamond of Darkhold". Kniha "City of Ember" je pak v USA povinnou školní četbou pro žáky základních škol. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace