poster

El Cielo dividido

 • Velká Británie

  Broken Sky

Drama

Mexiko, 2006, 140 min

Scénář:

Julián Hernández

Producenti:

Roberto Fiesco
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • petrsv
  *****

  Studenti Gerardo a Jonas žijí v dokonalém vztahu, který je vyplněn nejen láskou a romantikou, ale vášnivým sexem. Jejich životy se zdají být neoddělitelné, jako by si byli souzeni. Vše se ale změní, když jednoho večera potká Jonas pohledného chlapce Bruna, na něhož poté nemůže zapomenout. Gerard je raněn, na vzniklou situaci nicméně reaguje také nevěrou. Film Vyjasněné nebe je poetickým a zároveň realistickým příběhem vyprávěným téměř beze slov, pouze pomocí nápadité práce s detaily jednotlivých herců, jejich gest a také pomocí podmanivé hudby. Tato formálně náročná skládanka vyžaduje velmi soustředěného, otevřeného a trpělivého diváka, který je ochoten nechat se unášet pomalým erotickým příběhem o radostech a strastech nevěry...(Febio)(3.10.2007)

 • F27
  **

  Pokus vtáhnout diváka do hloubky se nevyvedl. Celé drama by se dalo sestříhat do 15 – 20ti minutového krátkého filmu a bylo by vypovězeno možná víc. Příběh mělký, postavy povrchní, erotické scény nevěrohodné. Z emocí se podařilo předat pramálo. Za pochvalu rozhodně stojí výběr scén corbusierovského města, pro daný záměr to působí vhodně chladně občas surrealisticky. V hudbě mě milo pobavila dvořákova Rusalka v češtině. Dvě hvězdy alespoň za dotáhnutý pokus do konce. Kdo jste dal pět hvězd, napište, co se vám líbilo.(2.3.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace