Osudové okamžiky (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2001, 138x14 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Vynikající a poučný dokumentární cyklus. Za zpracování dávám za 5* celkově za 4*, protože ne zase všechny události na mě až tak silně zapůsobili. Pár dílů je prostě trochu slabších, ale na tom zase není nic překvapivého, když jich je dohromady 138. No možná, že dílů mohlo být o něco míň a délka se mohla protáhnout aspoň o 10 minut. Takhle se většinou dozvíme jenom zásadní fakta plus autentický výpovědi svědků daných událostí, ale zase je pravda, že to má tah na branku a nezabývá se to zbytečnostmi. Rozhodně doporučuji.90%(15.11.2015)

Drama.(10.12.2009)

Dobré připomínat.(19.7.2009)

Aneb hodiny fyziky a chemie na místním gymnáziu :-) My se vždy jen modlili, abychom nebyli v dalším dílu :-D(18.10.2010)

Dost dobré,doufám že budou další díly. I když je jich skoro 140.............................(19.6.2009)

Dobrý cyklus krátkých dokumentů a potřebné připomenutí různých tragických nehod či neštěstí. Jen namátkou malý vzorek: Písek 1956 - kdy 10.11.1956 sjel z nového mostu do Otavy plně obsazený autobus, Most pionýrů 1976 - listopadový výbuch v centru Ostravy, Zlaté piesky 1976 - Bratislavské jezero se stalo dějištěm největší letecké katastrofy ČSA u nás, Zaječí 1928 - Lidský omyl na jihomoravském nádraží vedl k první železniční katastrofě u nás... [9/1O](15.5.2007)

Tady jsou odkazy na některé díly z archivu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_d%C3%ADl%C5%AF_po%C5%99adu_Osudov%C3%A9_okam%C5%BEiky(8.12.2013)

Cyklus ve čtvrthodinové délce jedné epizody, dokumentárním způsobem připomíná události, které jsou nějakým způsobem výjimečné. Všímá si důležitých chvil, které se na našem území seběhli ve dvacátém území. Každá epizoda má svou úroveň, danou vlastním obsahem toho čeho si všímá, či jakou událost popisuje. V patnácti minutách najdeme obrazové materiály, rozhovory i dobové krátké ukázky z dobových filmů. Vše je dobře nastříháno a namluveno. Kdyby se naší produkci dařili takto kvalitně produkovat i celovečerní filmy nemohl bych si věru nač stěžovat.(9.1.2010)

Jeden osudový okamžik z r.1969 si u nás doma pamatujem.Ovšem po odvysílání daného dílu,jsme byly velmi rozčarovaní.Jiný osudový okamžik z r.1945 si zase pamatuje moje maminka a vyslovila stejný názor.Zklamání a rozčarování.(15.8.2009)

Některé díly za 5, někteér pouze za 2, průměr mi vychází za 4.(22.12.2010)

Výborný seriál, velice dobře zrežírován a námět velice dobře podán. Jeden z mé čtveřice nejoblíbenějších seriálů a prakticky první, co jsem kdy sledoval. Po dokumentární stránce velmi objektivní a přináší mnohé, mnohdy neznámé tragédie z naší historie. Rozhodně mohu doporučit.(15.3.2013)

Vynikající český dokumentární seriál o katastrofách jako třeba Vteřiny před katastrofou, jenom s tím rozdílem, že se jedná o český pořad, navíc z delší doby celého století.(20.8.2017)

Dobry dokument, len niektore epizody ktore su zaujimave nemôžem nikde najsť a pozrieť si ich. Napríklad Mošnov 1991.(7.12.2018)

Nesmírně silný cyklus. Z některých dílů (např. ten o tragédii u Nových mlýnů z roku 1936) běhá mráz po zádech. Od plného hodnocení dělí Osudové okamžiky jen několik nepovedených epizod, za všechny havárie A. Dubčeka, kterou se pokouší vysvětlovat jakýsi pomatenec s virgulí. Nebýt těchto úletů, bylo by to za pět hvězd.(6.3.2019)