poster

Hlavní podezřelý: Poslední případ (TV film)

 • Velká Británie

  Prime Suspect: The Final Act

 • Slovensko

  Hlavný podozrivý: Posledný prípad

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2006, 2x92 min

 • Aleee89
  *****

  Série si po celou dobu držela výbornou úroveň (až na jednu malou výjimku) a poslední díl ji zakončil více než skvěle. Spolu s prvním dílem je to to nejlepší, co nám Hlavní podezřelý mohl dát. Opět se jedná o prvotřídní filmařskou práci, nechybí napínavý příběh plný zvratů a především báječná Helen Mirren, jejíž Jane se potýká s koncem kariéry, samotou, alkoholismem. Bylo to smutné, vzrušující, dechberoucí. S Jane jsme ušli kus napínavé cesty a rozloučili jsme se s ní se ctí.(10.4.2014)

 • EastWicka
  *****

  "Hlavní podezřelý" je jeden z nejlepších krimi-seriálů britské produkce vůbec: jedinečný, odvážný , inteligentní, nezjednodušující - a hlavně z nezvyklé perspektivy zachycující vývoj Západu v posledních dvou desetiletích. Jsou tu všechna zásadní témata: postupné rozmrzání a pády společenských tabu, změny genderových konvencí, ba i způsobů práce kriminalistů. To vše při zachování hluboce lidské "nešoumenské" perspektivy na zločiny, jejich pachatele, oběti a policisty. Přes všechny úspěchy na jiných parketách jde podl mě o životní roli Hellen Mirren.(11.5.2011)

 • Mínós
  *****

  Dvě moje životní lásky, britská detektivka a Helen Mirrenová, v jednom luxusním balení a bonusem navíc. Nekoná se totiž černobílá pohádka o dobru a zlu. Koná se oku a duši nepříliš lahodící příběh o svinstvu a boji proti druhým a sobě samému, hrdinů je pomálu a musíte brát zavděk těmi, kteří dělají chyby, neradi si je připouštějí, prohrávají s nimi vysoko na body a přespříliš pozdě jim dochází, že obětovat kariéře a věčné rvačce s úplně vším celý život možná nebyl tak úplně nejlepší nápad. Koná se doušek reality. 9/10(8.2.2009)

 • dr.fish
  *****

  Odchod naší hrdinky ve velkém stylu. Závěr kariéry, stáří, chlast, ale pořád má má kolty proklatě nízko a sakra rychle tasí. Jenže rána už nejsou tak svěží a kocovina trvá až do hlubokého odpoledne. Navíc se vkrádá pocit osamění, který se stává každodenním parťákem, spolu s lahví whisky, samozřejmě. Poslední případ je obzvláště vysilující, zejména citově. Napadá mne jedna paralela- český film z trochu jiného žánru- Pan Vok odchází...85%(13.2.2018)

 • Crocuta
  *****

  Jedno hodnocení za celý cyklus - britské detektivky mám rád jako takové, ale Hlavní podezřelý je i něčím víc: přesvědčivou sondou do psychologie vyšetřovatelů i vyšetřovaných, i do způsobu "práce" na obou stranách barikády. Celé sérii vévodí herecký výkon Helen Mirrenové a v několika dílech je jí více než důstojným partnerem Frank Finlay, dnes již dlící na věčnosti bohužel nejen ve filmu.(25.6.2007)

 • - V jedné scéně Helen Mirren říká: "Nechte si tu madam. Ještě nejsem královna." Tato herečka přitom ve svých dvou projektech, které přímo předcházely tomuto filmu, ztvárnila dvě nejvýznamnější anglické královny - v roce 2005 královnu Alžbětu I. (Královna Alžběta) a v roce 2006 pak i současnou královnu Alžbětu II. (Královna), za níž obdržela Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. (Chamyl)