poster

Hlavní podezřelý: Poslední případ (TV film)

 • Velká Británie

  Prime Suspect: The Final Act

 • Slovensko

  Hlavný podozrivý: Posledný prípad

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2006, 2x92 min

 • Chamyl
  ****

  Důstojné zakončení (?) jedné velké kriminální ságy. Pro mne vražedná kombinace skvělé britské detektivní tvorby a jedinečné superintendantky v podání Helen Mirren, která v této roli působí dojmem, že starou, jízlivou a suverénní šéfku policejní party vlastně ani nehraje. Jako i v předchozích dílech je i zde velmi dobře do detektivního děje zapracován přesah v podobě problémů hlavní hrdinky s alkoholem i její tápání v osobním životě a ve vztazích se svojí rodinou. Marná sláva, kriminálky prostě Britové umí a celá tato série navíc patří k jejich zlatému fondu. Btw.: jenom nechápu, proč je v žánrovém vymezení uvedeno "Mysteriózní"...(17.10.2008)

 • rockwoman
  *****

  Zajímavé případy & lidské osudy & podrazy & facky & urážky & nenaplněné vztahy & věčný boj s alkoholem & samota & výhry & prohry. Jane Tennisonová urazila veliký kus cesty, až nastal čas loučení s tím, čemu obětovala svůj soukromý život. Nejsilnější a zároveň nejsmutnější příběh z celé série.(18.9.2013)

 • Crocuta
  *****

  Jedno hodnocení za celý cyklus - britské detektivky mám rád jako takové, ale Hlavní podezřelý je i něčím víc: přesvědčivou sondou do psychologie vyšetřovatelů i vyšetřovaných, i do způsobu "práce" na obou stranách barikády. Celé sérii vévodí herecký výkon Helen Mirrenové a v několika dílech je jí více než důstojným partnerem Frank Finlay, dnes již dlící na věčnosti bohužel nejen ve filmu.(25.6.2007)

 • dr.fish
  *****

  Odchod naší hrdinky ve velkém stylu. Závěr kariéry, stáří, chlast, ale pořád má má kolty proklatě nízko a sakra rychle tasí. Jenže rána už nejsou tak svěží a kocovina trvá až do hlubokého odpoledne. Navíc se vkrádá pocit osamění, který se stává každodenním parťákem, spolu s lahví whisky, samozřejmě. Poslední případ je obzvláště vysilující, zejména citově. Napadá mne jedna paralela- český film z trochu jiného žánru- Pan Vok odchází...85%(13.2.2018)

 • EastWicka
  *****

  "Hlavní podezřelý" je jeden z nejlepších krimi-seriálů britské produkce vůbec: jedinečný, odvážný , inteligentní, nezjednodušující - a hlavně z nezvyklé perspektivy zachycující vývoj Západu v posledních dvou desetiletích. Jsou tu všechna zásadní témata: postupné rozmrzání a pády společenských tabu, změny genderových konvencí, ba i způsobů práce kriminalistů. To vše při zachování hluboce lidské "nešoumenské" perspektivy na zločiny, jejich pachatele, oběti a policisty. Přes všechny úspěchy na jiných parketách jde podl mě o životní roli Hellen Mirren.(11.5.2011)

 • - V jedné scéně Helen Mirren říká: "Nechte si tu madam. Ještě nejsem královna." Tato herečka přitom ve svých dvou projektech, které přímo předcházely tomuto filmu, ztvárnila dvě nejvýznamnější anglické královny - v roce 2005 královnu Alžbětu I. (Královna Alžběta) a v roce 2006 pak i současnou královnu Alžbětu II. (Královna), za níž obdržela Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. (Chamyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace