Reklama

Reklama

Hlavní podezřelý: Poslední případ

(TV film)
  • Velká Británie Prime Suspect: The Final Act (více)

Obsahy(1)

Víc než třicet let bojovala Jane Tennisonová na dvou frontách. Na té první, hlavní a viditelné, sváděla nelehký boj se zločinem všeho druhu. Na té druhé, latentní, mnohdy však stejně těžké, bojovala za právo existovat v kdysi bezvýhradně mužském světě, za úctu, za uznání. Zvítězila na obou - ale za jakou cenu? Rozpadl se jí každý vztah, do něhož kdy vstoupila. Nemá rodinu ani přátele, je sama, opuštěná, a děsí se chvíle, kdy se bude muset vzdát toho, proč žije - své práce. Ten okamžik se však neodvratně blíží. A čím je blíž, tím hlouběji Jane propadá tomu jedinému, co ještě kromě práce má: alkoholu. Bude vůbec za těchto okolností schopna vyřešit svůj poslední případ? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Odchod naší hrdinky ve velkém stylu. Závěr kariéry, stáří, chlast, ale pořád má má kolty proklatě nízko a sakra rychle tasí. Jenže rána už nejsou tak svěží a kocovina trvá až do hlubokého odpoledne. Navíc se vkrádá pocit osamění, který se stává každodenním parťákem, spolu s lahví whisky, samozřejmě. Poslední případ je obzvláště vysilující, zejména citově. Napadá mne jedna paralela- český film z trochu jiného žánru- Pan Vok odchází...85% ()

rockwoman 

všechny recenze uživatele

Zajímavé případy & lidské osudy & podrazy & facky & urážky & nenaplněné vztahy & věčný boj s alkoholem & samota & výhry & prohry. Jane Tennisonová urazila veliký kus cesty, až nastal čas loučení s tím, čemu obětovala svůj soukromý život. Nejsilnější a zároveň nejsmutnější příběh z celé série. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Série si po celou dobu držela výbornou úroveň (až na jednu malou výjimku) a poslední díl ji zakončil více než skvěle. Spolu s prvním dílem je to to nejlepší, co nám Hlavní podezřelý mohl dát. Opět se jedná o prvotřídní filmařskou práci, nechybí napínavý příběh plný zvratů a především báječná Helen Mirren, jejíž Jane se potýká s koncem kariéry, samotou, alkoholismem. Bylo to smutné, vzrušující, dechberoucí. S Jane jsme ušli kus napínavé cesty a rozloučili jsme se s ní se ctí. ()

EastWicka 

všechny recenze uživatele

"Hlavní podezřelý" je jeden z nejlepších krimi-seriálů britské produkce vůbec: jedinečný, odvážný , inteligentní, nezjednodušující - a hlavně z nezvyklé perspektivy zachycující vývoj Západu v posledních dvou desetiletích. Jsou tu všechna zásadní témata: postupné rozmrzání a pády společenských tabu, změny genderových konvencí, ba i způsobů práce kriminalistů. To vše při zachování hluboce lidské "nešoumenské" perspektivy na zločiny, jejich pachatele, oběti a policisty. Přes všechny úspěchy na jiných parketách jde podl mě o životní roli Hellen Mirren. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Jedno hodnocení za celý cyklus - britské detektivky mám rád jako takové, ale Hlavní podezřelý je i něčím víc: přesvědčivou sondou do psychologie vyšetřovatelů i vyšetřovaných, i do způsobu "práce" na obou stranách barikády. Celé sérii vévodí herecký výkon Helen Mirrenové a v několika dílech je jí více než důstojným partnerem Frank Finlay, dnes již dlící na věčnosti bohužel nejen ve filmu. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • V jedné scéně Helen Mirren říká: "Nechte si tu madam. Ještě nejsem královna." Tato herečka přitom ve svých dvou projektech, které přímo předcházely tomuto filmu, ztvárnila dvě nejvýznamnější anglické královny - v roce 2005 královnu Alžbětu I. (Královna Alžběta) a v roce 2006 pak i současnou královnu Alžbětu II. (Královna), za níž obdržela Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli. (Chamyl)

Reklama

Reklama