Na pokraji smrti 2

Georgia Schwab

Kostýmy:

Sonia Woodfield
  • Brano

Pokračovanie priemernej jednotky bez Seagala, ale tentokrát v hlavnej úlohe s otravným Kuruptom, ktorému sa huba nezavrie. Goldberg nič moc, ale v porovnaní so Stevenom si môžu podať ruky. Pretože akčné scény s nimi bolo ťažko aj pozerať. Film navyše nie je vôbec originálny. Klasický scenár väznice, kde vypukne vzbura a hlavný záporák si s hodou okolnosti vyberie za rukojemníkov ich rodinných príslušníkov, ktorí ich prídu pozrieť na návštevu. Takých filmov už bolo. Po dejovej, hereckej, scenárovej, zvukovej, trikovej stránke je to len slabší podpriemer. /40%/ (22.6.2015)

• Seag

Som znechutený na toľko že by som Camacha vedel zbiť jak psa. Tento film sa ani s riti vody napiť nemôže jednotke so seagalom. Dej bol lepší,hl. herec bol lepší a aspon sa to do kín dostalo. a toto: Koniec je úbohý, bitky niesu ani na smiech ale na zaplakania, a neviem kto na toto nahovoril Kurupta a Tonyho Planu, ktorý si tam sice zahral 5. min a dobre urobil. A podľa mna je to najdené zlato na konci taká blbosť, ze pokazilo nie len moj zaludok, ale aj jednotku Na pokraji smrti. Toto nestojí ani za 5. korun.(12.6.2007)

Neplést si to s nějakým vypjatým opusem z vděčného vězenského prostředí a je vyhráno. Sice bez Seagala, ale s vazounem Goldbergem a užvaněným černochem Kuruptem, kteří spolu musejí při následně nastalé vzpouře uvnitř chladných mříží spolupracovat. Jen jeden se však nakonec ze sympatické dvojice dostane ven a čeká ho tam nepředstavitelně pohádkový balík peněz. A tenhle film se moc vážně nebere ačkoliv je natočený za pár hadrů. Klady: herecké obsazení a hláškující černoch, krátká stopáž, rychle ubíhající tempo, sympatický nadhled. Zápory: film nepřijde pro svoji levnost s žádnou vyjímečnou akční scénou, nedostatečně využití záporáci ve vedlejších rolích, béčkově tuctová režie, film dlouho v paměti nezůstane. Mé hodnocení: 60%(28.1.2013)

• SKreyn

Pozeral som to na Markíze, tak je jasné, že to bolo so slovenským dabingom. Podľa mňa slovenský dabing sa podarí na jednom filme zo sto, no v tomto filme to bolo také hrozné, že tie hlasy im vôbec nesedeli ale fakt hrozné to bolo, nehovoriac o "kvalitách" filmu. Nedalo sa to pozerať, tie scénky boli nehorázne, neskutočné a primitívne. Ufff. Odpad ako vyšitý.(11.10.2011)

• Bauer

Na pokraji smrti byla sice akční blbost, ale celkem mně to bavilo. Ale že by vážně musel vzniknout druhý díl? To teda nevím. Považuji to za docela zbytečnost. Tento film je taky hodně zbytečný. Obyčejný akční film s vězěnského prostředí obohacený několika bitkama, trapnýma hláškama, ubohým hereckým obsazením a hlavně naprosto debilním scénářem. Obrovská nuda! Scénu, kdy je menší přestřelka mezi vězni jsem nějak nepobral. Velmi nereálná a hloupá scéna, jenž úplně sraží celkový dojem z celého filmu. Jediný plus má tento film v hudbě. Ten hip hop je vážně skvělý. A co tedy to obsazení? Hrůza!!! Bill Goldberg kdysi býval fakt nabitej svalama, trápezy, že to nebylo možný. Skvěle vyrýsovaný a teď jde asi ve šlépějích Stevena Seagala a pěstuje si parádní panďero. Avšak i jako tlusťoch je to stále sympaťák. A kurupt je trapák, jehož výkon mně nepřesvědčil a jeho postava dávala do filmu (ne)humor! Když tak přemýšlím, zda-li je toto béčko, tak myslím, že to je spíš céčko a to tak, že hodně špatné.(24.1.2009)