Kdo sledoval seriál „Nemocnice na kraji města – nové osudy“, ten si jistě nenechá ujít jeho závěrečný díl, ve kterém se příběhy jeho hrdinů uzavřou. Bude to doktor Pavelka, kdo nakonec opustí oddělení ortopedie borské nemocnice? Jak se rozhodne Alča? Dokáže konečně vylétnout ze svého hnízda a poslechnout hlas svého srdce? Jak dopadne primář Arnošt Blažej? Může mu Linda vůbec někdy odpustit? Rozpojí tragická událost jejich životy navždy? Můžeme doufat, že doktorka Hudcová naopak spojí svůj život s doktorem Krásným? A co Fany? Najde dost odvahy vzepřít se svému agresivnímu manželovi? Bude už rodina Machovcova žít v pohodě? Najde doktorka Králová cestu zpátky ke své dceři Elišce? Kde a s kým bude trávit Vánoce ředitel Blažej? Přijme jeho bývalá manželka nabídku k návratu? Před nejtěžším rozhodnutím stojí doktorka Čeňková. Odletí se svou láskou do Kanady? (Česká televize)

topi80

Závěrečný díl, jak už to u podobných seriálů bývá, je neuvěřitelně slaboučký. Takové to klasické "co jsme si, to jsme si" bez ohledu na logiku a dosavadní vývoj postav. Froťák, který se nikdy nepral, složí dvěma ranami k zemi násilného bouchače, k sobě se nehodící pár udělá okamžitý nezvratný krok, výsledek dilematu doktorky Čeňkové je absolutně nevěrohodný. Škoda, tento povedený seriál by si zasloužil lepší zakončení, ale je to vlastně jen nepatrný škraloup na povedené poslední sérii. ()