Cestovatel

(TV seriál)
Sci-Fi / Romantický
USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, (více)

Epizody(13)

Dan má zvláštní schopnost. Může cestovat v čase a měnit tak minulost a tím udělat změny v budoucnosti. Při jedné ze svých cest narazí na svou přítelkyni, která by měla být již delší dobu nezvěstná po letecké havárii a vypadá to, že má stejnou schopnost jako on. (oficiální text distributora)

Pumiiix

Trochu mi to zatím připomíná Day Break, možná díky Moon Bloodgood, která hraje v obou seriálech, je mi sympatická a příjemná. I hlavní postava v podání Kevina McKidda vypadá dobře zahrána, se seriálem teprve začínám, proto je hodnocení čistě orientační. Jsem rád, že je seriál ukončen po první série, v dnešní době 4-5 dílných sérií (většinou plných vaty) je to dar z nebes, opět stejně jako např.Day Break ;-) Komentář po shlédnutí celého seriálu dopíšu. Prozatím 8/10* 26.12.08: Po 7 dílech zvyšuji hodnocení o hvězdičku, namíru sympatický seriál, který nemá hluchá místa. 28.23.08:Ohh, takže dneska jsem dal 4 díly po sobě a mám za sebou konec seriálu, který ve mně vyvolal oba pocity, jak spokojený tak nespokojený. Můžu říct, že seriál měl ke konci vysoké tempo, velice zajímavý děj a strašně rychle utíkal - v dobrém slova smyslu. Na druhou stranu by si zasloužil druhou sérii, nebo spíše první o pár dílů delší. Poslední díl neměl žádný konec a toho jsem se bál, špatně ukončení, které docela dost zkazí celkový zážitek. Dal bych i plné -maximální hodnocení, ale tímto si to u mě seriál pokazil, velká škoda ;-( 9/10* ()

Djkoma

Představte si, jak místo na nudné procházky po okolí vašeho bydliště "procházíte" do minulosti. O dost zajímavější, že? Pro Dana Vassera to stalo nejen denním chlebem, ale také svým způsobem prokletí. Jedna jízda v taxíku, která navždy změnila jeho život a dovolila mu procházet skrze čas, aniž by si to on sám přál a často ve velmi nepříjemných okamžicích. Jorneyman má více než by se dalo čekat od seriálu o cestování časem. Skvělý casting všech postav je umocněn "pouze" 13nácti díly, v nichž si seriál udržuje příjemně vysokou laťku a střídá uvolněné díly s velmi zajímavými nápady (nanotechnologie?). Zvraty se stupňují a celé to dostává příjemný náboj i skluz, který však příliš neumocnil závěr, což je možná trochu škoda. Přesto dobře obsazený seriál s potenciálem, na který by však dále scénáristé asi neměli dostatek nápadů a odvahy, i když ... Nejen v krásné Moon Bloodgood je trochu cítit podobnost s Day Break, ale oba stojí za to... ()

M.a.t.t.

Vynikajúci aj keď už zrušený seriál pojednávajúci o cestovaní v čase, námetovo nie nepodobný Zajtrajším novinám. Slušný úvod, mierna stagnácia v strede ale bravúrny finiš. Skvelý Kevin McKidd, ale to by sa dalo povedať aj o zvyšku osadenstva. V porovnaní so Zajtrajšími novinami každopádne jasný víťaz a pre mňa nečakané seriálové prekvapenie. ()

Segrestor

Který idiot zatrhnul tento seriál? Neřvu proto, že si mi "strašně" líbil, ale dovolím si ho posoudit v záplavě všemožných sraček natahovaných donekonečna typu Prison Break či Heroes, že je filmově velice kvalitně natočen, herecky skvěle zvládnut (zejména McKidd a Moon Bloodgood) a příběhově naprosto brilantně promyšlený. Takže, ještě jednou, který idiot? ()

KevSpa

Tenhle seriál měl díky zajímavému námětu silný potenciál, kterého také do značné míry využívá. Cestování časem, ovlivňování současnosti, to vše tu je podáno v příjemném civilním pojetí. A navíc obsazení charismatického Kevina McKidda do hlavní role bylo velmi šťastným krokem. Je velká škoda, že nakonec vzniklo jen 13 dílů. Právě kvůli tomu nemohli tvůrci plně využít námětu a to je i důvod, proč nedávám plný počet bodů. ()

• Škola, kam chodí syn Dan Vassera (Kevin McKidd) se jmenuje Herbert Wells. Herbert George Wells, pod známější zkratkou H.G.Wells, je autorem známého vědeckofantastického románu Stroj času, který je také o muži cestujícím časem. (formelin)
  • V epizodě vejde Dan (Kevin McKidd) do baru. Z novin zjistí, že je 8. listopadu 1994. Mladá dívka se domnívá, že by mohl být mužem, s nímž se seznámila díky internetové seznamce. Terrence Lee Zehrer sice zaregistroval domény Kiss.com a Match.com už v roce 1994, většina zdrojů ale udává, že první seznamkou na netu byl Match.com, a sice až od roku 1995. (klukluka)
  • V první minutě, když Dan (Kevin McKidd) přichází na rave party, tak v klubu hrají skladbu „Halo“ od britské kapely Depeche Mode. (Trajektt)