Cestovatel (TV seriál)

Journeyman

Cesta do minulosti

Sci-Fi / Romantický

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 13x40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes, Rigo Sanchez, John Noble, Colin Ford, Jake Richardson, Monique Gabriela Curnen, John Billingsley, Alain Uy, Indigo, Eryn Joslyn, Betsy Rue, Marshall Manesh, Brando Eaton, Don Franklin, Jessica Chastain, Tracey Heggins, Emerson Brooks, Aaron Himelstein, Jordan Garrett, Margo Harshman, Annie Wersching, Alyson Reed, Jane Park Smith, Rick Worthy, Eric Lange, Melinda McGraw, Virginia Williams, Christine Adams, John Aniston, Frederick Koehler, Leo Lee, Don McManus, Jake Sandvig, Ellery Sprayberry, Chelsey Crisp, Brittany Ishibashi, Anthony Starke, Saxon Trainor, Sean Wing, Chris Angelo, Giselle Bonilla, Esteban Powell, Dylan McLaughlin, Emily Swallow, Barbara Tarbuck, Erich Anderson, Elizabeth Bond, Carol Ann Susi, Geoffrey Owens, Gabriel Tigerman, Jeffrey Nicholas Brown, Germaine Mozel Sims, Nick Nordella, Scott Michael Campbell, Heather Mazur, Rayna Tharani, Patrick St. Esprit, Josh Daugherty, John F. Beach, Robert Frank Telfer, Patricia Bethune, Lukas Behnken, Keston John, Anjali Bhimani, J.R. Cacia, Troy Metcalf, Paul Hansen Kim, Regi Davis, Christopher Warren, Edith Fields, Paul Pape, Bob McCracken, Steven Barr, Bryant Gumbel (a.z.), George Wyner, Falk Hentschel, Asante Jones, Joel Gretsch, Jeffrey Pierce, George Newbern, David Ramsey, Nathan Baesel, Alexi Wasser, John Schneider, Raphael Sbarge, Robert Pine, Joanna Going, Jon Sklaroff

Dlouhý, trochu zmatený rozjezd, jako by tvůrci nerozhodně přešlapovali na místě a potom předčasné ukončení, když už se děj konečně ukotvil a začal se slibně rozvíjet. Tak na mě působí tento výborný seriál, který měl v sobě jistě dost velký potenciál na to, aby se stal skutečným hitem. Nechápu manažery NBC, proč si zabíjejí tak skvělé projekty.(5.10.2010)

Co to jako zase mělo bejt?!?! Myslím ten konec. To se zase sešla banda průměrně nadaných scénáristů bez koulí a trochy potřebné invence a spíchla průměrný seroš, jenž ke konci ždímal 100x vyždímanou plínku a snažil se z ní vymáčknout ještě poslední zbytky moči. Samozřejmě konec ala vymysli si svoje vysvětlení. Jděte už vážně někam.(25.3.2011)

Fantastický, výborný seriál, vôbec nechápem ako mohol tak dlho unikať mojej pozornosti, vzhľadom na môj obľúbený námet cestovania v čase s následným ovplyvnením prítomnosti. Je síce pravda, že jedna či dve časti boli menej zaujímavé ako tie ostatné, no to na tom nič nemení, že som si tento projekt vyslovene užíval. Veľká škoda, že sa k tomu nepridali ešte aspoň 1-2 série. Tohto sa je problém nabažiť, aspoň teda u mňa. K tomu treba samozrejme zarátať aj skvele hrajúceho K. McKidda. Kto má rád tohto herca tak si tu určite príde na svoje. Silný nadpriemer. 85/100(16.4.2018)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +nejchytlavější úvodní melodie jakou znám, hodně moc charismatický Kevin McKidd, výborní ostatní herci, především pak Moon Bloodgood a Reed Diamond, skvěle vyprávěné, chválím námět a velmi inteligentní scénář bez chybiček, svět (příběh), který má ještě co vyprávět -má to jen jednu řadu a jen 13 částí, to je největší mínus tohoto seriálu/// Mám rád sci-fi. Zbožňuji cestování v čase. A tento seriál mi nabízí vše po čem toužím. Každý díl mi nabídl obrovskou dávku napětí a zajímavých zvratů či nových překvapení. Nikde nenajdete žádnou vatu, nebo tzv. hluchá místa. Nikde si scénáristé nemuseli vypomáhat berličkami aby zachránili nějakou díru v logice. Možná někdo kdo bude chtít si do něčeho rejpnout si najde něco, ale to já nejen že nechci, příjde mi že ani nemusím. Chválím tvůrce, herce, scénáristy že dokázali z tohoto námětu vytěžit tak moc. Jen je opravdu škoda, že to ukončili. Nevím proč ale vím že je to škoda./// Celkem 96%///(3.1.2010)

Člověk by až zamáčk slzu když vidí jaký sračky mají u nás úspěch, koukájí na to tisíce lidí a v "nejvyspělejší" a "nejchytřejší" zemi se ruší takhle skvělý seriály. Škoda, minimálně jeste jednu serii bych si s obrovskou chutí dal. Seriál ovšem není dokonalý, řekl bych že scénáristé si vzali těžké sousto a vznikl z toho spíš rodiný seriál o cestovateli v čase, než vědecko-fantastický sirál o cestování časem. Dost špatně tu funguje, resp. nefunguje efekt motýlích křídel atd... bla bla bla..odstavec chytrých keců. Spoiler..např. záchrana lidí co pak obnoví půl města nebo zachrání před smrtí dalších 6 lidí, nemá na vliv skoro žádný dopad, ale vrznutí si o den dýl má dopad tragický :-) je to sice polemizování, ale myslím že na místě. Druhá věc je, že je nereálný takhle měnit budoucnost před očima stovek lidí a nebýt nikým odhalen atd... Ale jak sem zmínil ze začátku je to spíš rodinný seriál, kde se takový věci daj prominout, naví občas dost zabavné a výborné na odreagování. Kevim je obrovský sympaták a škoda předčasného konce, nekonce. Seriál se rozjíždí dost pozvolna a zhruba posledních 4-5 dílů jsou naprosto fantastický !(3.1.2012)

• - Škola, kam chodí syn Dan Vassera (Kevin McKidd) se jmenuje Herbert Wells. Herbert George Wells, pod známější zkratkou H.G.Wells, je autorem známého vědeckofantastického románu Stroj času, který je také o muži cestujícím časem. (formelin)

• - Spoiler: Keď Dan cestuje v čase na konci poslednej epizódy, je to prvý a jediný raz v seriáli, keď jeho žena Kate vidí na vlastné oči, akým spôsobom cestuje. (mivr)

• - V devátém díle můžemu u Vasserů doma vidět v televizi běžet Futuramu, kterou sleduje jejich chůva Marta. (Pumiiix)