Cestovatel

(seriál)
všechny plakáty
Sci-Fi / Romantický
USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, (více)

Epizody(13)

Dan má zvláštní schopnost. Může cestovat v čase a měnit tak minulost a tím udělat změny v budoucnosti. Při jedné ze svých cest narazí na svou přítelkyni, která by měla být již delší dobu nezvěstná po letecké havárii a vypadá to, že má stejnou schopnost jako on. (oficiální text distributora)

M.a.t.t.

Vynikajúci aj keď už zrušený seriál pojednávajúci o cestovaní v čase, námetovo nie nepodobný Zajtrajším novinám. Slušný úvod, mierna stagnácia v strede ale bravúrny finiš. Skvelý Kevin McKidd, ale to by sa dalo povedať aj o zvyšku osadenstva. V porovnaní so Zajtrajšími novinami každopádne jasný víťaz a pre mňa nečakané seriálové prekvapenie. ()

Segrestor

Který idiot zatrhnul tento seriál? Neřvu proto, že si mi "strašně" líbil, ale dovolím si ho posoudit v záplavě všemožných sraček natahovaných donekonečna typu Prison Break či Heroes, že je filmově velice kvalitně natočen, herecky skvěle zvládnut (zejména McKidd a Moon Bloodgood) a příběhově naprosto brilantně promyšlený. Takže, ještě jednou, který idiot? ()

Pumiiix

Trochu mi to zatím připomíná Day Break, možná díky Moon Bloodgood, která hraje v obou seriálech, je mi sympatická a příjemná. I hlavní postava v podání Kevina McKidda vypadá dobře zahrána, se seriálem teprve začínám, proto je hodnocení čistě orientační. Jsem rád, že je seriál ukončen po první série, v dnešní době 4-5 dílných sérií (většinou plných vaty) je to dar z nebes, opět stejně jako např.Day Break ;-) Komentář po shlédnutí celého seriálu dopíšu. Prozatím 8/10* 26.12.08: Po 7 dílech zvyšuji hodnocení o hvězdičku, namíru sympatický seriál, který nemá hluchá místa. 28.23.08:Ohh, takže dneska jsem dal 4 díly po sobě a mám za sebou konec seriálu, který ve mně vyvolal oba pocity, jak spokojený tak nespokojený. Můžu říct, že seriál měl ke konci vysoké tempo, velice zajímavý děj a strašně rychle utíkal - v dobrém slova smyslu. Na druhou stranu by si zasloužil druhou sérii, nebo spíše první o pár dílů delší. Poslední díl neměl žádný konec a toho jsem se bál, špatně ukončení, které docela dost zkazí celkový zážitek. Dal bych i plné -maximální hodnocení, ale tímto si to u mě seriál pokazil, velká škoda ;-( 9/10* ()

KevSpa

Tenhle seriál měl díky zajímavému námětu silný potenciál, kterého také do značné míry využívá. Cestování časem, ovlivňování současnosti, to vše tu je podáno v příjemném civilním pojetí. A navíc obsazení charismatického Kevina McKidda do hlavní role bylo velmi šťastným krokem. Je velká škoda, že nakonec vzniklo jen 13 dílů. Právě kvůli tomu nemohli tvůrci plně využít námětu a to je i důvod, proč nedávám plný počet bodů. ()

Djkoma

Představte si, jak místo na nudné procházky po okolí vašeho bydliště "procházíte" do minulosti. O dost zajímavější, že? Pro Dana Vassera to stalo nejen denním chlebem, ale také svým způsobem prokletí. Jedna jízda v taxíku, která navždy změnila jeho život a dovolila mu procházet skrze čas, aniž by si to on sám přál a často ve velmi nepříjemných okamžicích. Jorneyman má více než by se dalo čekat od seriálu o cestování časem. Skvělý casting všech postav je umocněn "pouze" 13nácti díly, v nichž si seriál udržuje příjemně vysokou laťku a střídá uvolněné díly s velmi zajímavými nápady (nanotechnologie?). Zvraty se stupňují a celé to dostává příjemný náboj i skluz, který však příliš neumocnil závěr, což je možná trochu škoda. Přesto dobře obsazený seriál s potenciálem, na který by však dále scénáristé asi neměli dostatek nápadů a odvahy, i když ... Nejen v krásné Moon Bloodgood je trochu cítit podobnost s Day Break, ale oba stojí za to... ()

• V epizodě vejde Dan (Kevin McKidd) do baru. Z novin zjistí, že je 8. listopadu 1994. Mladá dívka se domnívá, že by mohl být mužem, s nímž se seznámila díky internetové seznamce. Terrence Lee Zehrer sice zaregistroval domény Kiss.com a Match.com už v roce 1994, většina zdrojů ale udává, že první seznamkou na netu byl Match.com, a sice až od roku 1995. (klukluka)
  • V první minutě, když Dan (Kevin McKidd) přichází na rave party, tak v klubu hrají skladbu „Halo“ od britské kapely Depeche Mode. (Trajektt)
  • V devátém díle můžemu u Vasserů doma vidět v televizi běžet Futuramu, kterou sleduje jejich chůva Marta. (Pumiiix)