Cestovatel (TV seriál)

Journeyman

Cesta do minulosti

Sci-Fi / Romantický

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes, Rigo Sanchez, John Noble, Colin Ford, Jake Richardson, Monique Gabriela Curnen, John Billingsley, Alain Uy, Indigo, Eryn Joslyn, Betsy Rue, Marshall Manesh, Brando Eaton, Don Franklin, Jessica Chastain, Tracey Heggins, Emerson Brooks, Aaron Himelstein, Jordan Garrett, Margo Harshman, Annie Wersching, Alyson Reed, Jane Park Smith, Rick Worthy, Eric Lange, Melinda McGraw, Virginia Williams, Christine Adams, John Aniston, Frederick Koehler, Leo Lee, Don McManus, Jake Sandvig, Ellery Sprayberry, Chelsey Crisp, Brittany Ishibashi, Anthony Starke, Saxon Trainor, Sean Wing, Chris Angelo, Giselle Bonilla, Esteban Powell, Dylan McLaughlin, Emily Swallow, Barbara Tarbuck, Erich Anderson, Elizabeth Bond, Carol Ann Susi, Geoffrey Owens, Gabriel Tigerman, Jeffrey Nicholas Brown, Germaine Mozel Sims, Nick Nordella, Scott Michael Campbell, Heather Mazur, Rayna Tharani, Patrick St. Esprit, Josh Daugherty, John F. Beach, Robert Frank Telfer, Patricia Bethune, Lukas Behnken, Keston John, Anjali Bhimani, J.R. Cacia, Troy Metcalf, Paul Hansen Kim, Regi Davis, Christopher Warren, Edith Fields, Paul Pape, Bob McCracken, Steven Barr, Bryant Gumbel (a.z.), George Wyner, Falk Hentschel, Asante Jones, Joel Gretsch, Jeffrey Pierce, George Newbern, David Ramsey, Nathan Baesel, Alexi Wasser, John Schneider, Raphael Sbarge, Robert Pine, Joanna Going, Jon Sklaroff, Jeff Ricketts, Terry Woodberry, Dierdre Holder, Cody Wai-Ho Lee, Charles Henry Wyson, Elayn J. Taylor, Allen Lulu, James Stellos, Michelle C. Bonilla, Nate Bynum, Sonya Leslie

Ďalší zo serialov, ktorý sa hrá s časom. Pútavý príbeh, prekvapilo ma ako tvorcovia prepojili dve z hlavných postáv Dana a Liviu. Posledné asi 3 diely stáli za to (najlepšie keď sa zo syna stala dcéra) a potom menil budúcnosť priamo v akcii a to bol ešte postrelený. Kiež by bolo takýchto seriálov viac...(2.1.2013)

velice dlouho jsem se nemel k tomu shlednout tento serial. odrazovalo mne hlavne to, ze byl zrusen, takze i kdyby se mne pripadne libil, tak bych nakonec nutne musel byt zklaman. az kdyz uz nebylo na co koukat, jsem to zkusil a prekvapilo mne to. hlavny motiv navratu do minulosti neni nic noveho, i forma se podoba Tru Calling, i to finalni zduvodneni priciny navratu neni moc presvedcive, ale... ale zpracovani je vice nez dobre! vsech 13 dilu si udrzuje prekvapive napjatu atmosferu, coz je uz temer nadlidsky vykon scenaristu, protoze vetsina dilu je uzavrena a nema souvislost s hlavnym pribehem sezony a priznejme si to, koho zajima pribeh, jak se z gamblera stane sef centra pro pomoc chudakum :-) dokonce tech 13 dilu je tak akorat. presne tolik, aby tema vytezili uplne do mrte. vse, co by jste od casovky cekali, tam je. zmena budoucnosti nevhodnym zasahovanim do minulosti, setkani sam se sebou, klasicky Back to the future motiv (napravovani pokazeneho prvniho rande), moznost zneuzivani cestovatelu vladou a dulezitost utajeni, motiv z The Butterfly Effect, nostalgie starych casu (projevy v TV, obleceni). A velice pekny (a originalni) motiv setkavani dvou cestovatelu z ruznych dob. dalsim bonusem je hlavny hrdina, ktery sice neni moc sympatak, ale presne odpovida charakteru hlavne postavy. zaver - i kdyz to zrusili, prvni sezona stoji za shlednuti, DOPORUCUJI!(18.7.2009)

Velmi příjemný seriál o cestování časem. Ze začátku kvalita jednotlivých dílů sice kolísá, ale od nějakého 7. dílu to nabere úžasné tempo a už je to jenom lepší. Kevin McKidd je navíc dostatečně charizmatický, takže seriál utáhne. Je proto škoda, že byl seriál po 13. dílech zrušen. Byl tu totiž potenciál alespoň pro jednu sérii a navíc to nemělo ani pořádné zakončení. I tak ale tahle malá seriálová jednohubka potěší.(6.1.2008)

Co to jako zase mělo bejt?!?! Myslím ten konec. To se zase sešla banda průměrně nadaných scénáristů bez koulí a trochy potřebné invence a spíchla průměrný seroš, jenž ke konci ždímal 100x vyždímanou plínku a snažil se z ní vymáčknout ještě poslední zbytky moči. Samozřejmě konec ala vymysli si svoje vysvětlení. Jděte už vážně někam.(25.3.2011)

Člověk by až zamáčk slzu když vidí jaký sračky mají u nás úspěch, koukájí na to tisíce lidí a v "nejvyspělejší" a "nejchytřejší" zemi se ruší takhle skvělý seriály. Škoda, minimálně jeste jednu serii bych si s obrovskou chutí dal. Seriál ovšem není dokonalý, řekl bych že scénáristé si vzali těžké sousto a vznikl z toho spíš rodiný seriál o cestovateli v čase, než vědecko-fantastický sirál o cestování časem. Dost špatně tu funguje, resp. nefunguje efekt motýlích křídel atd... bla bla bla..odstavec chytrých keců. Spoiler..např. záchrana lidí co pak obnoví půl města nebo zachrání před smrtí dalších 6 lidí, nemá na vliv skoro žádný dopad, ale vrznutí si o den dýl má dopad tragický :-) je to sice polemizování, ale myslím že na místě. Druhá věc je, že je nereálný takhle měnit budoucnost před očima stovek lidí a nebýt nikým odhalen atd... Ale jak sem zmínil ze začátku je to spíš rodinný seriál, kde se takový věci daj prominout, naví občas dost zabavné a výborné na odreagování. Kevim je obrovský sympaták a škoda předčasného konce, nekonce. Seriál se rozjíždí dost pozvolna a zhruba posledních 4-5 dílů jsou naprosto fantastický !(3.1.2012)

• - Spoiler: Keď Dan cestuje v čase na konci poslednej epizódy, je to prvý a jediný raz v seriáli, keď jeho žena Kate vidí na vlastné oči, akým spôsobom cestuje. (mivr)

• - Škola, kam chodí syn Dan Vassera (Kevin McKidd) se jmenuje Herbert Wells. Herbert George Wells, pod známější zkratkou H.G.Wells, je autorem známého vědeckofantastického románu Stroj času, který je také o muži cestujícím časem. (formelin)

• - V devátém díle můžemu u Vasserů doma vidět v televizi běžet Futuramu, kterou sleduje jejich chůva Marta. (Pumiiix)