Cestovatel (TV seriál)

Journeyman

Cesta do minulosti

Sci-Fi / Romantický

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 13x40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes, Rigo Sanchez, John Noble, Colin Ford, Jake Richardson, Monique Gabriela Curnen, John Billingsley, Alain Uy, Indigo, Eryn Joslyn, Betsy Rue, Marshall Manesh, Brando Eaton, Don Franklin, Jessica Chastain, Tracey Heggins, Emerson Brooks, Aaron Himelstein, Jordan Garrett, Margo Harshman, Annie Wersching, Alyson Reed, Jane Park Smith, Rick Worthy, Eric Lange, Melinda McGraw, Virginia Williams, Christine Adams, John Aniston, Frederick Koehler, Leo Lee, Don McManus, Jake Sandvig, Ellery Sprayberry, Chelsey Crisp, Brittany Ishibashi, Anthony Starke, Saxon Trainor, Sean Wing, Chris Angelo, Giselle Bonilla, Esteban Powell, Dylan McLaughlin, Emily Swallow, Barbara Tarbuck, Erich Anderson, Elizabeth Bond, Carol Ann Susi, Geoffrey Owens, Gabriel Tigerman, Jeffrey Nicholas Brown, Germaine Mozel Sims, Nick Nordella, Scott Michael Campbell, Heather Mazur, Rayna Tharani, Patrick St. Esprit, Josh Daugherty, John F. Beach, Robert Frank Telfer, Patricia Bethune, Lukas Behnken, Keston John, Anjali Bhimani, J.R. Cacia, Troy Metcalf, Paul Hansen Kim, Regi Davis, Christopher Warren, Edith Fields, Paul Pape, Bob McCracken, Steven Barr, Bryant Gumbel (a.z.), George Wyner, Falk Hentschel, Asante Jones, Joel Gretsch, Jeffrey Pierce, George Newbern, David Ramsey, Nathan Baesel, Alexi Wasser, John Schneider, Raphael Sbarge, Robert Pine, Joanna Going, Jon Sklaroff

Velmi příjemný seriál o cestování časem. Ze začátku kvalita jednotlivých dílů sice kolísá, ale od nějakého 7. dílu to nabere úžasné tempo a už je to jenom lepší. Kevin McKidd je navíc dostatečně charizmatický, takže seriál utáhne. Je proto škoda, že byl seriál po 13. dílech zrušen. Byl tu totiž potenciál alespoň pro jednu sérii a navíc to nemělo ani pořádné zakončení. I tak ale tahle malá seriálová jednohubka potěší.(6.1.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 9/10/// +nejchytlavější úvodní melodie jakou znám, hodně moc charismatický Kevin McKidd, výborní ostatní herci, především pak Moon Bloodgood a Reed Diamond, skvěle vyprávěné, chválím námět a velmi inteligentní scénář bez chybiček, svět (příběh), který má ještě co vyprávět -má to jen jednu řadu a jen 13 částí, to je největší mínus tohoto seriálu/// Mám rád sci-fi. Zbožňuji cestování v čase. A tento seriál mi nabízí vše po čem toužím. Každý díl mi nabídl obrovskou dávku napětí a zajímavých zvratů či nových překvapení. Nikde nenajdete žádnou vatu, nebo tzv. hluchá místa. Nikde si scénáristé nemuseli vypomáhat berličkami aby zachránili nějakou díru v logice. Možná někdo kdo bude chtít si do něčeho rejpnout si najde něco, ale to já nejen že nechci, příjde mi že ani nemusím. Chválím tvůrce, herce, scénáristy že dokázali z tohoto námětu vytěžit tak moc. Jen je opravdu škoda, že to ukončili. Nevím proč ale vím že je to škoda./// Celkem 96%///(3.1.2010)

Představte si, jak místo na nudné procházky po okolí vašeho bydliště "procházíte" do minulosti. O dost zajímavější, že? Pro Dana Vassera to stalo nejen denním chlebem, ale také svým způsobem prokletí. Jedna jízda v taxíku, která navždy změnila jeho život a dovolila mu procházet skrze čas, aniž by si to on sám přál a často ve velmi nepříjemných okamžicích. Jorneyman má více než by se dalo čekat od seriálu o cestování časem. Skvělý casting všech postav je umocněn "pouze" 13nácti díly, v nichž si seriál udržuje příjemně vysokou laťku a střídá uvolněné díly s velmi zajímavými nápady (nanotechnologie?). Zvraty se stupňují a celé to dostává příjemný náboj i skluz, který však příliš neumocnil závěr, což je možná trochu škoda. Přesto dobře obsazený seriál s potenciálem, na který by však dále scénáristé asi neměli dostatek nápadů a odvahy, i když ... Nejen v krásné Moon Bloodgood je trochu cítit podobnost s Day Break, ale oba stojí za to...(30.6.2009)

Musím uznat, že začátek byl hodně zvláštní, ale poté, jak je člověk vtahován do celkového příběhu, se nejde od obrazovky odtrhnout a po skončení dílu si musíte zaručeně myslet, co asi bude v další epizodě? Jak to vůbec dopadne? Je pravda, že byl jeden díl, kdy jsem si říkal, že další už nechci vidět, ale naštěstí jsem se díval dál a vůbec jsem nelitoval. Obzvlášť poslední 4 díly jsou perfektní a je škoda, že se prozatím neplánuje další série, ale co my víme, třeba se jednou dočkáme a pokud bude pokračovat tam, kde první skončila, tak se máme na co těšit.(24.7.2008)

Co to jako zase mělo bejt?!?! Myslím ten konec. To se zase sešla banda průměrně nadaných scénáristů bez koulí a trochy potřebné invence a spíchla průměrný seroš, jenž ke konci ždímal 100x vyždímanou plínku a snažil se z ní vymáčknout ještě poslední zbytky moči. Samozřejmě konec ala vymysli si svoje vysvětlení. Jděte už vážně někam.(25.3.2011)

• - Spoiler: V roku 1987 Dan zachráni Neala pred zrazením električkou. Jednalo sa o električku linky F na Market Street. Lenže v tom roku linka F neexistovala, začala fungovať až of roku 1995. (mivr)

• - Škola, kam chodí syn Dan Vassera (Kevin McKidd) se jmenuje Herbert Wells. Herbert George Wells, pod známější zkratkou H.G.Wells, je autorem známého vědeckofantastického románu Stroj času, který je také o muži cestujícím časem. (formelin)

• - V devátém díle můžemu u Vasserů doma vidět v televizi běžet Futuramu, kterou sleduje jejich chůva Marta. (Pumiiix)