Cestovatel (TV seriál)

Journeyman

Cesta do minulosti

Sci-Fi / Romantický

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 13x40–43 min)

Tvůrci:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes, Rigo Sanchez, John Noble, Colin Ford, Jake Richardson, Monique Gabriela Curnen, John Billingsley, Alain Uy, Indigo, Eryn Joslyn, Betsy Rue, Marshall Manesh, Brando Eaton, Don Franklin, Jessica Chastain, Tracey Heggins, Emerson Brooks, Aaron Himelstein, Jordan Garrett, Margo Harshman, Annie Wersching, Alyson Reed, Jane Park Smith, Rick Worthy, Eric Lange, Melinda McGraw, Virginia Williams, Christine Adams, John Aniston, Frederick Koehler, Leo Lee, Don McManus, Jake Sandvig, Ellery Sprayberry, Chelsey Crisp, Brittany Ishibashi, Anthony Starke, Saxon Trainor, Sean Wing, Chris Angelo, Giselle Bonilla, Esteban Powell, Dylan McLaughlin, Emily Swallow, Barbara Tarbuck, Erich Anderson, Elizabeth Bond, Carol Ann Susi, Geoffrey Owens, Gabriel Tigerman, Jeffrey Nicholas Brown, Germaine Mozel Sims, Nick Nordella, Scott Michael Campbell, Heather Mazur, Rayna Tharani, Patrick St. Esprit, Josh Daugherty, John F. Beach, Robert Frank Telfer, Patricia Bethune, Lukas Behnken, Keston John, Anjali Bhimani, J.R. Cacia, Troy Metcalf, Paul Hansen Kim, Regi Davis, Christopher Warren, Edith Fields, Paul Pape, Bob McCracken, Steven Barr, Bryant Gumbel (a.z.), George Wyner, Falk Hentschel, Asante Jones, Joel Gretsch, Jeffrey Pierce, George Newbern, David Ramsey, Nathan Baesel, Alexi Wasser, John Schneider, Raphael Sbarge, Robert Pine, Joanna Going, Jon Sklaroff, Jeff Ricketts, Terry Woodberry, Dierdre Holder

Sci-fi seriál o maníkovi, který se občas propadne do jiné doby, aby tam zasáhl do osudu nějakého jedince a tím ovlivnil další chod dějin.. Možná je to pro někoho dobrý a koukatelný seriál, ale já se pokaždé při jeho sledování propadnu k ledničce, kterou vyrabuju, abych alespoň nějak smysluplně naplnil čask, kdy koukám na Cestovatele..(1.11.2009)

Co to jako zase mělo bejt?!?! Myslím ten konec. To se zase sešla banda průměrně nadaných scénáristů bez koulí a trochy potřebné invence a spíchla průměrný seroš, jenž ke konci ždímal 100x vyždímanou plínku a snažil se z ní vymáčknout ještě poslední zbytky moči. Samozřejmě konec ala vymysli si svoje vysvětlení. Jděte už vážně někam.(25.3.2011)

Výborný seriál. Nebyť niekoľkých logických nedostatkov ( na preplnenej ulici či v redakčnej miestnosti nikto nevšimne zmiznutie hlavného hrdinu) hodnotil by som maximom. Škoda len, že takéto originálne seriály väčšinou neprežijú prvú sériu, zatiaľ čo kriminálka Honduras produkuje už svoju jubilejnú 500tú časť...(23.8.2009)

Dan Vassser je cestovatel v čase. Bohužel jeho skoky do minulosti se odehrávají zcela nečekaně a neplánovaně a jediné co ví, že pokaždé musí sledovat něčí život a pomoci ho změnit. Toť základní premisa 13 dílného originálního sci-fi. Základní náplní je tedy zachraňování a to je v každém díle tak půl na půl s rodinnými scénami, které drží hlavní dějovou linii. Přes různé plus jako chytré scénáře bez logických děr, sympatického hlavního hrdinu nebo geniální ukotvení v jednotlivých rocích pomocí hitů, co zrovna letěly (stačí se trošku vyznat v muzice a hned jste doma) mám s Journeymanem dva problémy. Zaprvé jednotlivé příběhy nejsou zrovna napínavé a většinou vám přijde, že nesledujete nic důležitého nebo podstatného (až na pár výjimek typu dvojdíl s psychopatem nebo záchrana redakce). A zadruhé - pojíci rodinná linie, ve které má Dan problémy s naštvanou ženou, podezíravým bratrem a okolím je chvílemi jak z nějaké telenovely. Z chytré, promakané, ale telenovely. Problémy v rodině se řeší furt dokola a po prvním okouzlení seriálem je to ve finále nuda. A za veliké minus považuji nejasné odpovědi na konci - čekal jsem rozuzlení, vyvrcholení, odpovědi, ale nic... Resumé - celkem originální, ale poměrně ne příliš zábavný seriál.(9.3.2010)

Vynikající seriál, s velice sympatickým hlavním představitelem. Kevin McKidd si u mě šplchnul už druhou seriálovou rolí (Chirurgové). Mě se tento seriál hodně libíl. Podle mě bylo cestování velice zajímavě zakomponovaný. Škoda jen, že seriál končí první serií. Jak tady někdo píše, tak - Seriál totiž neskončil, jen přestal. A je to veliká škoda...(2.9.2010)

• - Spoiler: Keď Dan cestuje v čase na konci poslednej epizódy, je to prvý a jediný raz v seriáli, keď jeho žena Kate vidí na vlastné oči, akým spôsobom cestuje. (mivr)

• - V devátém díle můžemu u Vasserů doma vidět v televizi běžet Futuramu, kterou sleduje jejich chůva Marta. (Pumiiix)

• - Spoiler: V roku 1987 Dan zachráni Neala pred zrazením električkou. Jednalo sa o električku linky F na Market Street. Lenže v tom roku linka F neexistovala, začala fungovať až of roku 1995. (mivr)