hippyman

no nebylo to až zas takové zlo, jak jsem se obával... největším mínusem filmu je paradoxně ta spousta hlášek z jedničky, které tam byly vtipné, ale zde jsou znásilněny k povinnému smíchu, no jako pěst na oko... co se týče hereckých výkonů, nejvíc mi vadila trapná jeníčková, ta už by to fakt měla zabalit... ale dost k negativům, jako plus nutno vyzdvihnout zajímavou kameru, příjemnou klavírní hudbu a pár opravdu vtipných scén... snímek nijak extra povedený, přesto koukatelný a návštěvy kina nelituju... ale ani ji nijak zvášť nedoporučuju... takže 50%. ()

DJ Obelix

Jelikož už jsem byl dopředu připraven na styl tohoto filmu, který se více blíží depresi než komedii, nebyl jsem vůbec zklamán. Ba naopak. Svým způsobem jsem se velmi bavil. Občas je dobré si pustit i takové snímky, které navodí nejen melancholii, ale taky vás trochu nakopnou se sebou něco dělat. Pro mě naprosto zasloužené 4 hvězdy. A hlavně bych rád ocenil výborný hudební doprovod filmu, který byl dle mého názoru nejlepším, který se v českém snímku objevil minimálně od počátku tisíciletí... ()

Karlos80

Tak jsem se zas jednou po boku své přítelkyně vydal cestou necestou do jednoho nejmenovaného multikina, samozřejmě, že s obrovským očekáváním, jak jinak:-) Velký sál č. 1 dva dny po premiéře byl nabouchaný asi tak třiceti lidmi včetně dvou puberťaček před námi, které se neustále řehtaly, krkaly, prděly, komentovaly a řešily vše, co se včetně reklam na obrazovce objevilo, dokud je jeden neohrabaný dědek neokřikl, pak už byl klid...No, ale teď už k samotnému filmu, který, jak je tu už zvykem, prošel masivní megalomanskou reklamou, ale bohužel i značně rozdílnými názory. Tak už to ale bývá..No, upřímně můj pohled...Co byste chtěli? Všichni se změnili, někteří však vypadají ještě lépe a jiní si zas třeba sebeironicky utahují ze své váhy. Zpátky se vracet nedá a když, tak jen ve vzpomínkách, čas bohužel vrátit nelze. Socialismus střídá kapitalismus a s ním tedy přichází i nová doba, mentalita, myšlení, zvyky, návyky a já nevím co ještě všechno..Staré lyžařské kombinézy jsme vyměnili za nové luxusní, značkové, podobně jako lyže Artis a výbavu Botas za Rosignol apod., cigarety Lípy a Startky za Marlbora a telefonní budky za mobily zaplať pánbůh..Chlastu stále dost, ale mléko nebylo tentokrát žádné:-) Ač se tvůrci těchto Sněženek snažili, jak jen mohli, jedničku nikdy překonat nemohli. Inu, nastrkat do filmu osvědčené fórky, žerty a různé podobné situace a spoléhat se, že se to bude líbit, tím se dobrý film neudělá. Film byl, jak už jsme se dočetli, hodně předražen, ale znát to tu rozhodně není. Inu, jak víme, jednak kvůli přemrštěným požadavkům samotných herců, kteří dnes jen za děkuji hrát nebudou, dále třeba za pronájem, placení instruktorů ap.Čekal jsem samozřejmě víc, nakonec jsem však byl zklamán. Pár zábavných, krkolomných scén, pár nových fórků, divák se spíš zasmál z nutnosti s ostatními, v druhé polovině včetně nebývalého dramatu a vesměs otevřeného konce už skoro vůbec. Staré osvědčené hlody od starých pardálů člověk nebral až tak vážně a od všech to působilo víceméně směšně..Jako třeba hraní si matek od dětí na pubertální holky, která koho dřív sbalí. Dějově byl film strašně slabý, žádný pořádný scénář, pevná struktura a děj, který by dokázal zaujmout. Film tedy de facto o ničem, jen vzpomínky, jaké to kdysi bylo, s jedním předsevzetím to dnes po pětadvaceti letech napravit a vše uvést jaksi na pravou míru, ale ono se to jaksi nepodařilo ani tentokrát:-( Tak že by v trojce už jo? K jednotlivým rolím a hercům: Karel Mácha (Michal Suchánek), televizní celebrita s vlastní talk show, jediná postava z filmu, která stála za řeč, mě celkem bavil, dovedl být i nově vtipný. Radek Převrátil (Václav Kopta), inteligentní chlap, ale strašný pesimista bez iluzí a někdejších ideálů. Viktor-Viky-Cabadaj (Jan Duchoslav) s prominutím životní ztroskotanec, neměnící se, a člověk, ve kterém stále dřímá kus toho puberťáka jako tenkrát. Gesta, mimika stejná jako před X lety. Marika Kardová (Eva Jeníčková), která utekla, ale po letech zjistila, že o ni už nikde nestojí a tak by se chtěla uplatnit znovu, tentokrát v Česku. V rozhovoru s Máchou byla naprosto tragická. Profesorka Hanka (Veronika Freimanová), na které jediné stárnutí vůbec není znát, vypadá stále stejně skvěle, ostatní herečky ve filmu by jí mohli závidět a také závidějí. Suma sumárum, zbytečné pokračování, lidé chodili ze sálu a moc nadšeni nebyli. Jedna paní asi svým kolegyním z práce prý nedoporučuje, druhá říkala na rovinu, že to byly zbytečně vyhozené peníze. Krom nějakých náctiletých puberťaček, které probíraly co ten Viky, jak skončil, a co Karel Mácha a ten jeho syn a Cabadajova dcera. Nic nového pod sluncem. Po všech těch nemocnicích a různých pokračováních jsme už trochu zvyklí a možná se časem dočkáme i Sněženek po 40 či 50 letech, ale to už je nebude mít kdo hrát......Já se tedy ptám, kde se stala chyba, co vůbec na film říkají dnešní mladí a v čem film alespoň trochu dokáže zaujmout? Hodnocení za 2* je postačující a přiměřené, průměr to bohužel nebyl ale odpad vyloženě taky ne, a teď si kecejte co chcete... Zajímavé komentáře: Nathalie, Tetsuo, duklak2, tizi3. () (méně) (více)

Gilmour93

Pro ty, co očekávají bžundu, mám varování - větrem ošlehané sněženky povadly a machři už nenachází sílu se natřásat.. Hořká ano, komedie takřka vůbec - jen frustrace středního věku umocněná životními zkušenostmi, kdy se dětské starosti zdají s odstupem času a s přibývajícími kily, plastikami a rozvody vlastně radostmi. Tauš odvážně zariskoval, ale v ničem nezaujal. Tak za 25 let zase, tentokrát s berlemi, vyndavacími zuby a artritidou a nebo pro dobro diváka doufejme, že vznikne už jen krátkometrážní film, kdy půjde mladej Mácha zapálit svíčky na hřbitov.. ()

MrHlad

Stará banda je opět na horách a i když mají hrdinové nějakou tu vrásku a kilo navíc, některé věci se prostě nemění. A některé se mění hodně. Návrat k hrdinům české komediální klasiky hraje více na nostalgickou než na komediální notu, ale moc to bohužel nefunguje. Nebýt pár dobrých hereckých výkonů, slušné kamery a hudby, byl by to průšvih. Takhle jsou Sněženky a machři po pětadvaceti letech jen průměr, u jehož závěrečných titulků budete marně přemýšlet, proč vlastně vzniknul. ()

• Tento film navštívilo v kinech za první víkend 106 869 diváků. (Pumiiix)
  • Druhý díl s podtitulem »po pětadvaceti letech« vyšel celkově na 70 milionů korun nejen kvůli přemrštěným požadavkům herců, ale i kvůli rozhádanému štábu nebo obrovské spotřebě materiálu! (Karlos80)
  • K natočení kvůli počasí zvláště "nenatočitelné" scény č.49 byly použity sněhové svíce za 50 tisíc korun. (hippyman)