Criss Angel: Mistr magie (TV pořad)

• Česko

NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela

Reality-TV

USA, 2005, 38x22 min

• BenderG

Jak to stručně popsat. Myslí si, že má drsnou znělku. Nemá. Myslí, že když ukazuje svou postavu, že vypadá drsně, nevypadá. Myslí si, že když do pořadu tahá neustále svou matku, že to na nás zabere. Nezabere. Myslí, že když napíšou ''Continuous shot'', tak jsme opravdu tak blbí a střihů si nevšimneme. Všimneme. Myslí, že když řekne: ,,O toto se nepokusil ani samotný Houdini'', že to z něj udělá něco víc. Myslí, že když používá podplacený komparz, že to nevidíme. Vidíme...(22.3.2012)

Celkem dobré iluze ale je to hodně zkreslené, když je člověk u té televize a nevidí to naživo to bych tomu spíše uvěřila. Ale přijde mi,že Criss si hraje moc na takového extra mága a přitom mi přijde, že jaksi s Houdinim nebo Coperfieldem nemá společného takřka nic. Samozřejmě patří mu dík,že boří mýty svými módními kreacemi a nedrží dojem toho, že mág musí mít oblek a klobouk se zajícem...Za mě je to průměr.(23.4.2012)

• Drtic

Niekedy sa sám seba pýtam prečo sa nato pozerám. Občas je to až trápnosť sama veď 99 % vecí tam je dopredu dohodnutých snád si nemyslia že ked Criss povie luďom v reštike zaspite a oni tam komplet popadajú, že im to uverím a keď sa pozerám na tých ludí čo dostali zaplatené aby boli zo všetkého hotový tak presne to je tá trápnosť. Aby som to dokončil 99 % vecí je dohodlých dopredu a 1 % sú obyčajné triky. Takže angela a copperfielda by som v žiadnom prípade neporovnával.(12.10.2011)

Staré triky, nový kabátek jdoucí s dobou někdy k hranici extrému. Samotný Criss vzezřením připomínající Alice Coopera dle mého nemá tolik charizmatu jako např. Copperfield a třeba Derrenu Brownovi se nemůže rovnat. Na první pohled velice působivé triky bych nejraději viděl naživo kvůli objektivnímu zhodnocení, protože co si budeme povídat vše co se dá sestříhat je tu sestříháno. Třetí hvězdu dám kvůli myšlence, kterou Criss zmiňuje - že je zapotřebí myslet 'out of the box' a do všeho jít s tím, že je to skutečně možné (což se vztahuje na jakoukoli lidskou činnost).(22.7.2010)

Na tomhle pořadu mě nejvíc vadí neustálý střih. Spoustu triků můžete občas vidět v Brně na čáře od Foxe zdarma také na vlastní oči, ale uznávám, že některé kousky jsou opravdu dobré. Škoda, že hodně triků znám a pak už kouzlo je úplně trapné jak je jednoduché. Ostatní jsou většinou na stejném principu, z jednoho se dá odvodit druhé.Nechte se unášet na vlně neznalosti, jinak vás ty triky po jejich vyzrazení nebudou bavit! Rozhodně to není největší kouzelník součastnosti, ten nadále alespoň u mne zůstává DC, ikdyž jeho kouzla jsou už také vyzrazena, což je velká škoda. Pak už to ztrácí smysl. Ale abych tu nedělal chytrolína, některá kouzla neznám a vůbec mi nejdou na rozum. Např. detailně ruka prostrčená sklem v přímém nesestříhaném přenosu, ale to byl někdo jiný v jiné show. Dobře to napsal TommmyT a Masquerade, samý střih. Většinu jeho drobných kouzel zvládnu taky, na spoustu triků jsem po chvilce přišel. Druhá řada je lepší, ale při sledování tolika dílů mám pocit, že je s diváky vše smluvené a je to hlavně točeno pro tv. Chtěl bych některé jeho triky vidět na vlastní oči.(28.4.2010)