Pat a Mat: Natírají okna

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Marek Beneš

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Jako za komančů. Nemá cenu něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Pat s Matem s pitomostí sobě vlastní vymlátí všechny skleněné tabulky, a tak jim nezbývá nic jiného, než "někde" vzít náhradu a pomocí vymakané mašiny všechna okna opravit a přemalovat... 100%(3.1.2012)

Asi jeden z nejlepších "novodobých" dílů.(18.12.2008)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Nový díl, který má asi jako jeden z mála velmi blízko k tradičnímu zmatečnému jednání dvou oblíbených kuťáků. Z akce natírání oken udělají úžasný guláš grosteskových scén, kde sklo řinčí, stroje hučí a divák se směje.(30.3.2008)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Ty vyřezané okýnka ve skleníku byly dokonalé :)) a tolik rozbitých tabulek..fůha.. skvělé..(15.4.2013)

Na jednu stranu šílení nešikové, na stranu druhou super mozky, které dokáží vytvořit počítačový program na zasklení oken, úchvatné!(8.1.2011)

Myslím, že kdyby si nesnažili ulehčit práci, tak mají dávno okna natřene "postaru"......(18.12.2008)

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O](21.5.2007)

Náhodou ten stroj na natírání oken se jim hodně povedl.(3.5.2012)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Kdyby Pat a Mat nepoužívali posuvný pás řízený počítačem, tak bych si myslel, že tato epizoda patří do původních "starých" dílů. Autorům se povedlo navázat na klasickou notu, moc povedený díl.(24.1.2014)

Pod newyorkskym mrakodrapom sedí slušne oblečený pán a pofajčieva. Okolo ide novinár: - Pane, môžem vám položiť pár otázok. - Nemám teraz nič v pláne, pýtajte sa - a vypustí nádherný krúžok dymu. - Vidím, že fajčíte. Už dlho fajčíte? - Cez 30 rokov. - A koľko toho vyfajčíte denne? - Jednu až dve krabičky. - Máte nejakú obľúbenú značku? - Áno, fajčím zásadne Marlboro. - Tak za tie roky - vytiahne novinár kalkulačku - ste mohli ušetriť toľko peňazí, že by ste si mohli kúpiť napríklad tento mrakodrap! - Pane, a vy fajčíte? - Nie. - Potom máte určite mrakodrap... - Nie. - To je zaujímavé: Ani nefajčíte, ani nemáte mrakodrap. A ja aj fajčím, aj ten mrakodrap patrí mne.(17.11.2007)

Pat a Mat se s vervou pustili do zkrášlování svého dvojdomku a první na řadě jsou oprýskaná okna. Když tihle dva pracují s něčím křehkým jako je sklo, tak je velmi pravděpodobné, že se zanedlouho budou brodit v hromadě střepů. Naštěstí mají téměř nevyčerpatelnou zásobárnu okenních tabulek. Jedna z mála nových epizod, která svou zábavností navazuje na tradici starších dílů.(11.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

Líbil se mi nápad té automatizace:-) to bylo velice originální(16.3.2008)

<< předchozí 1 2