Pat a Mat: Velikonoční vajíčko

Česko, 2003, 7 min

Karel Žalud

Jan Müller

Petr Skoumal

Pat z hojdacieho kresla pozerá televízny program o veľkonočných zvykoch a čaká na Mata, aby si mohli užiť sviatočnú atmosféru. Mat prichádza s plnými rukami veľkonočných vecí. Pri manipulácií s korbáčom sa stane nehoda a všetky veľkonočné vajíčka sú poškodené. A keďže veľkonočné sviatky bez ozdobne maľovaného vajíčka sú nepredstaviteľné rozhodnú sa vyrobiť si ho sami. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Velikonoční svátky řadím v oblíbenosti hned za Den upálení mistra Jana Husa a těsně před Den obnovy samostatného českého státu. Jen jsem si nikdy neuvědomil, že výroba kraslic může být tak pekelně složitá, dokud se do akce nepustili dva odborníci svéhlavě opovrhující vším, co připomíná snadné řešení problému. Jako vždy jsem se pobavil, odnesl jsem si spoustu inspirace pro své amatérské kutilství a rozhodně chci tu flexku, která bez zaváhání rozpůlí svěrák. ()

castor

Je třeba rozlišovat skvostné epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

Aky

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů. ()

WANDRWALL

Třebaže zde se jedná patrně o díl, kde dochází k nejmenším materiální ztrátám, které tihle dva způsobují, tak jejich vliv na naše národní hospodářství je nezpochybnitelný. 89 procent lidí to hodnotí kladně. A to chceme žít v pěkné a blahobytem a spokojeností oplývající zemi! ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

otík

Sice vtipný příběh, ale na druhou stranu tak stupidní, že z Pata a Mata dělá naprosté imbecily, kterými rozhodně nejsou. ()

xerno

Všechny tyhle nové díly stojí za bačkoru, staré jsou klasa, ale tohle, ačkoli to nápad má, nejni to ono, co bylo dřív:-( ()

Paity

No není to krásné, když z kolegy uděláme krásné vleikonoční vajíčko. A navíc pomalované, jak obličej apačů táhnoucích do boje proti utlačovatelům. ()

Platom

Jen co tato dvojce retardovaných kutilů nastoupí na scénu, je jasné, že se budou dít věci. SPOILER: V tomto díle budeme svědky toho, jak Pat zotročí Mata a udělá si z jeho hlavy kraslici... Musím ještě cokoli dodávat? ()

lubospoti

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno. ()