Pat a Mat - Pat a Mat se vracejí (2002) (série)

Velikonoční vajíčko (S04E13)

Kamera:

Jan Müller

Hudba:

Petr Skoumal

Pat z hojdacieho kresla pozerá televízny program o veľkonočných zvykoch a čaká na Mata, aby si mohli užiť sviatočnú atmosféru. Mat prichádza s plnými rukami veľkonočných vecí. Pri manipulácií s korbáčom sa stane nehoda a všetky veľkonočné vajíčka sú poškodené. A keďže veľkonočné sviatky bez ozdobne maľovaného vajíčka sú nepredstaviteľné rozhodnú sa vyrobiť si ho sami. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Velikonoční svátky řadím v oblíbenosti hned za Den upálení mistra Jana Husa a těsně před Den obnovy samostatného českého státu. Jen jsem si nikdy neuvědomil, že výroba kraslic může být tak pekelně složitá, dokud se do akce nepustili dva odborníci svéhlavě opovrhující vším, co připomíná snadné řešení problému. Jako vždy jsem se pobavil, odnesl jsem si spoustu inspirace pro své amatérské kutilství a rozhodně chci tu flexku, která bez zaváhání rozpůlí svěrák. ()

WANDRWALL

Třebaže zde se jedná patrně o díl, kde dochází k nejmenším materiální ztrátám, které tihle dva způsobují, tak jejich vliv na naše národní hospodářství je nezpochybnitelný. 89 procent lidí to hodnotí kladně. A to chceme žít v pěkné a blahobytem a spokojeností oplývající zemi! ()

IllIlIlIIl

stration