Pat a Mat: Automat

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Marek Beneš

Série z roku 2003 je slabší než starší kousky. Volně na: http://www.stream.cz/video/110/29018-pat-a-mat-automat(6.10.2009)

Toto sa už len vezie na vlne úspechu pôvodných častí. Séria z roku 2003 zďaleka nedosahuje originality, výnimočnosti a humoru prvých dielov. Animácie sú stále skvelé, ale príbehu dochádza dych. "Automat" je tak pre mňa len pripomienkou kvalitného českého animovaného seriálu, ktorý som kedysi dávno mal tak rád. "Pat a Mat"?! Ja si to dodnes pamätám pod názvom "A je to!". ***(6.10.2009)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

Tihle dva pajduláci vstoupili do legend. A právem - nemají chybu.(6.2.2012)

• WANDRWALL

To měl být hlavní triumf socialismu. V každé ulici automat. Přijdeš a vezmeš si kolik čeho potřebuješ. Potom si nebudou lidi závidět. nebudou mít důvod. A jediné co budou řešit je jejich duchovní růst! právě tihle dva mě přitom tuhle myšlenku připomenuli! Děkuji, vy dva šašounci!(17.6.2010)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Nové díly mi nijak nevadí, dost se jich povedlo, tohle je však celkem blábol. Samozřejmě však potěší skvělý závěr. Oni si prostě dobrou náladu zkazit nenechají... 70%(22.11.2011)

• HellFire

Proč by si vůbec Pat a Mat kupovali domů automat na kávu?(6.9.2012)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(17.12.2008)

Celou dobu jsem si přál ať vyndaj z krabice hrací automat, aby z nich byly gambléři, ale nestalo se.(26.9.2010)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Pat a Mat si koupí automat na nápoje, který samozřejmě okamžitě zničí, upraví si jej k obrazu svému a z takové blbůstky udělají velice pohodovou sedmiminutovku. Hudba: Petr Skoumal(17.4.2008)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Jeden z nejsilnějších dílů ,vtipné, zajímavé a napůl pravdivé.(11.4.2013)

Jeden z těch dílů co mají pozitivní vliv na naše děti. V létě si po jeho shlédnutí sami z velké krabice něco takového sestrojili. No a mi neměli po dlouhé době problémy dostat do nich nějaké tekutiny. Neustále si dělali jeden druhému a druhý třetímu, ze sirupu nějaké limonády.(4.11.2008)

4* neznamená, že to nebylo dobrý, ale trošku mi vrtalo hlavou jak nalili celý litr vody do hadice o průměru 5 mm??? Ale kvalita Pat a Mat = 1*.(18.12.2008)

No a nevyřešili to nakonec krásně? Vlastně ani žádný automat nepotřebovali. Spíš je hrozný, jak dokážou všechno tak příšerně rozebrat a už to nikdy nedají dohromady.(3.5.2012)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

• Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(24.7.2016)

<< předchozí 1 2