Pat a Mat: Akvárium

Česko, 2003, 7 min

Marek Beneš

Karel Žalud

Petr Skoumal

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

To byl zase jednou bláznivý nápad. Já se jenom divím, že jim ten pěkný dvojdomek při tom jejich improvizačním počínání už dávno nespadl na hlavu. Ovšem, i s tím by si ti dva koumesové poradili po svém a s vervou sobě vlastní. Takže by spokojenost byla po všech stránkách. To vytoužené akvárium se jim nakonec opravdu povedlo. Jen to bude mít asi hrozné následky.(27.1.2012)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

Akvárium, z kterého se vyklube jezírko a nakonec bazén pro jednu malou rybičku.(6.1.2012)

Už to není, co to bývalo, ale pořád je to velice příjemné zavzpomínání a pobavení.(14.1.2013)

• - Rybička, ktorú donesie Mat vo vrecku, je červená. Neskôr je však už hnedozelená. (prechlap)