Pat a Mat: Zavařují

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Ladislav Pálka

Zdeněk Krupa

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

hodně vymakaná mašinka... btw, není ten žebřík náááhodou z epizody "Voda"? :) ...90%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=FTBGYBBZbhU(30.1.2008)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Neměl by se ten díl jmenovat spíše "Pěstují dýně"? Vzhledem k tomu, že zavařují minutu a pět a půl minuty se je snaží vypěstovat. Tak jako tak je to klasická slabota jako většina nových dílů... 50%(2.1.2012)

• HellFire

No tak, páni tvůrci, přece nám nemůžete bulíkovat, že si Pat a Mat budou myslet, že jim to vyroste přes noc.(6.9.2012)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Takový dentoš aparátoš snad Ajeťáci ještě neměli, jinak nic extra díl o tom, jak se v pařníku pěstuje dýně a pak při jejich velkém množství se taky musí pořádným strojem zpracovat.(18.4.2008)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Užijte si s klukama Halloweenskou noc.(19.4.2008)

Náhodou jim to šlo od ruky a neměli to vůbec ošklivé, kdyby jim to ale všechnou nevylítlo do vzduchu... ostatně jako skoro vždy.(4.5.2012)

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(24.8.2009)

• Tominecek

Cyklus "Pat a Mat se vrací" - ocenění ELSA 2005 v kategorii "Původní domácí tvorba - Animovaný pořad", udělená Českou filmovou a televizní akademií.(29.1.2009)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Staré díly Pata a Mata se mi líbily víc. Tyhle nové už mi přijdou jako mlácení prázdné slámy.(20.1.2014)

Zákazník v predajni počítačov: ”Hľadám napínavú dobrodružnú hru na PC, ktorá pre mňa bude predstavovať ozajstnú výzvu.” Predavač: ”Tak to predsa skúste Windows - budete nadšený.”(17.11.2007)

Pat a Mat pěstují dýně a nehledí při tom na účty za elektřinu. Přehnaná péče o tuhle oranžovou zeleninu se jim nakonec vyplatí a vypěstují plody velikosti černobylské blechy. Tuhle požehnanou úrodu musí ještě zavařit, ale to už je ryze mechanizovaná práce. Díl kde jsou dlouhé nezáživné scény se záběry na pomalu rostoucí rostliny.(4.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

****1/2.(13.1.2009)

<< předchozí 1 2