Pat a Mat - Pat a Mat se vracejí (2002) (série)

Rogalo (S04E19)

Režie:

Ladislav Pálka

Kamera:

Zdeněk Krupa

V jeden pekný slnečný deň prichádza Pat k Matovi s nápadom vyskúšať si lietanie rogalom. Mat sa pre tento nápad taktiež nadchne a rozhodnú sa zostrojiť si vlastné rogalo, aby si mohli vychutnať pocit letu aj reálne a nielen prostredníctvom televíznej obrazovky. Urobia si náčrt rogala, pripravia materiál, nástroje a môžu začať pracovať na uskutočnení svojho sna zalietať si. (pravo)

blackrain

Pánové dostali touho vzlétnout do oblak. To samozřejmě v podání těch dvou výtečníků nemohlo být jenom tak a taky, že nebylo. Jako tvůrce projektu bych je určitě nechtěla ani za zlaté prase. Ale jedno se musí nechat, s nářadím jim to jde na výbornou, takže z pracovní výchovy by měli jedničku. Zkrátka a dobře, improvizaci se meze nekladou a oni dva šikulové to neustále neúnavně dokazují. Taky jsem se díky nim dozvěděla, že balkón může být účinná startovací rampa. Jen ta vzletová plocha se musí patřičně upravit, aby vyhovovala potřebám letounu. ()

IllIlIlIIl

stration

pfa

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O] ()

pravo

Jeden doktor na stáži navštívil miesto nazývané honosne mentálny inštitút a pýta sa jedného pacienta: "Ako ste sa sem dostal? Aká je povaha vašej choroby?" "No, začalo to tým, že som sa oženil. To som nikdy nemal robiť. Vzal som si totiž jednu vdovu, čo mala dospelú dcéru, ktorá sa teda stala mojou nevlastnou dcérou. Keď prišiel na návštevu môj otec, tak sa do nej zamiloval a potom sa s ňou oženil, takže moja nevlastná dcéra teraz bola mojou nevlastnou matkou. Potom sa mojej žene narodil syn, ktorý bol samozrejme tiež otcov švagor, pretože to bol brat jeho manželky. No, ako som vám hovoril, moja nevlastná dcéra bola tiež moja nevlastná matka, takže jej malý brat bol teraz i mojím strýkom. No, a z toho tiež vyplýva, že moja žena, ktorá je matkou mojej nevlastnej matky, je tiež mojou babičkou a ja som jej vnuk. Ale to nie je všetko. Pretože mám za ženu nevlastnú babičku, nie som len jej manžel a vnuk, ale som tiež svoj dedko. Teraz už chápete, prečo som tu?" ()

BlackMount

Pat a Mat míří do oblak a možná ještě víš anebo by si to alespoň oba moc přáli. Trochu zábavy si užijeme jen, když se ti dva začnou ohánět motorovou pilou, ale jinak je to slabota. Tahle epizoda má jeden z nejslabších závěrů. ()

hlína