Pat a Mat: Opékají špekáčky

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 7 min

Ladislav Pálka

Zdeněk Krupa

tak něco takového může zas napadnout jen tyhle dva! :) stejně se divím, že jsou po těch všech letech stále naživu... :) ...90%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=yZMJLuEP6aw(31.1.2008)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

• boshke

Bože. Proč? Určitě by nebylo lepší si dát přes hubu než do světa vypouštět toto? Není to o tolik horší než většina nových dílů, ale už jich mám po krk, takže za 0%(3.1.2012)

Viděno 19.6.2010....Prča, akorát jsem dostal pořádnou chuť na špekáčky. :-)(19.6.2010)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)

Jeden z těch snad trošku lepších nových dílů, který se snaží ukázat naše dva ňoumy při opékání špekoňů. Zábava s nimi byla docela slušná, ale nějak tomu chybí ono kouzlo dřívějších dílů.(16.3.2008)

Tentokrát opíkání nad hrncem s uhlím :))(13.4.2013)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Tahle táboráková lahůdka je opravdu už klasikou, přestože je to z roku 2003. Co naplat, z těch nových je tohle snad to nejlepší.(3.5.2012)

Tieto postsocialistické diely už nie je to čo bývalo :-((28.7.2009)

Pat a Mat jsou klasicky predstavitele ceskeho vseumelstvi :-). Kazdy dil je jasnym navodem jak danou cinnost pokud mozno nedelat. Jeden z nejlepsich vecernicku s krasnou animaci a vtipnou hudbou.(6.4.2011)

Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Přestože jsou novější díly o fous slabší než ty nejstarší, tak jsou pořád hodně zábavné. A to zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(8.6.2016)

Pat a Mat si chtějí dopřát trochu nezdravých uzenářských výrobků a při tom zjišťují, že táborák uvnitř domu je životu-nebezpečný nápad. Rozhodnou se tedy postavit si krb, ale použitý stavební materiál jaksi neodpovídá, ba přímo odporuje požárním předpisům. Naštěstí vše dobře dopadne a naši hrdinové si užijí své opékání za doprovodu hudby ve stylu Evy a Vaška. U této epizody jsem se příjemně bavil.(30.9.2008)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

Miluje je celý národ :D tak proč ne? Ani mě nenapadlo, co všechno by šlo při opíkání špekáčků pokazit.(1.6.2015)

PAT A MAT jsou nejlepší. Každý díl je prostě špičkový. Jestli je někdo alespoň jednou neviděl, tak neví o co přichází. Vynikající práce od Lubomíra Beneše.(10.4.2009)

V jednoduchosti je síla .. fakt super !!(31.1.2010)